لغزش، فروپاشی و نابودی کامل میراث سیاسی دانش
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۵۴    ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ کد خبر: 169423 منبع: پرینت

پایگاه، جایگاه و پناهگاه آقای دانش فقط اشرف غنی احمدزی بود. با سقوط اشرف غنی احمدزی هست و نیست آقای دانش که عبارت از اعضای مشاورانی، تیم محافظین، چند روزنامه و مجله، چند نفر فیسبوک چلونکی و بالاخره یک حزب ناتولد شده تحفه اشرف غنی احمدزی با بیست میلیون افغانی همه به صورت ناگهانی دفن گردید.

در مورد حزب آقای دانش من در همان روز اول نوشتم که با سقوط اشرف غنی احمدزی این حزب سقوط می کند همه باور کردند به جز اعضای مشاورانی که دشنام دادند، از جمله بیست میلیون افغانی در حدود پنج میلیون افغانی را تذکره افراد را برای ثبت نام حزب خریداری کردند و متباقی مبلغ پانزده میلیون افغانی را حسن عبداللهی به جیب زده و برای دانش پس نداده است.

همچنان یک مقدار پول ذخیره چهار سال اول معاونیت آقای دانش را شخص به نام حاجی قربان در قزاقستان برای تجارت گرفته و بعد گفته است برای اینکه تجارت به نتیجه برسد به همان اندازه پول دیگر نیاز است و از دادن حساب و کتاب خودداری کرده است و یک مقدار پول دیگر دوره دوم معاونیت را تسلیم شخصی دیگری بازهم به نام حاجی قربان برای تجارت در ترکیه داده است که بازهم متاسفانه این حاجی قربان چند ماه قبل به وسیله مرض کرونا فوت کرده است و فرزندانش به آقای دانش گفته است که در این مورد آنها از پدر خود چیزی نشنیده است.

همین حوادث باعث آن گردیده است که آقای دانش دیگر بالای کسی حتی نزدیکترین افراد نزدیک به خود اعتماد نکند.
این موضوع از یک چت گروپ که بین طرفداران آقای دانش در بیرون درز کرده است به خوبی معلوم می شود در این چت گروپ یکی از مشاوران آقای دانش به نام توسلی از طرفداران آقای دانش گلایه می کند که ما همه یاران بی وفا بودیم و بعد از فروپاشی از آقای دانش یاد نکردیم در جواب مشاور دیگر به نام رحیمی زاده میگوید ما چه کرده می توانستیم که نکردیم و آقای دانش بعد از فرار با هیچ کسی ارتباط نگرفته، هیچ کسی را کمک نکرده و به پیام هیج کسی جواب نداده است و شش نفر از محافظین و نزدیکان آقای دانش که بدون رضایت دانش به همرایش به ترکیه می روند امروز در بدترین وضعیت قرار دارند خصوصاً یکی از نزدیکترین محافظانش به نام محمود فعلآ در حالت گرسنگی در ترکیه به سر می برد و دانش اصلأ به ایشان توجه نداشته است.

مسأله پناهندگی خود را در نیوزیلند از تمام دوستان خود پنهان کرده و حتی به بسیاری ها به خاطر پنهان کاری گفته بوده است که در ترکیه می ماند و یا در ایران رفته مصروف کارهای فرهنگی می شود، هنگام که یکی از مشاوران بسیار نزدیک آقای دانش به نام رشید متوجه می شود که آقای دانش به نیوزیلند پناهنده می شود بسیار تلاش می کند که فامیل نامبرده را هم کمک کند ولی آقای دانش هیچگونه کمک نمی کند.

سرسپردگان دانش مانند ملا انور ارزگانی، محمد هدایت، امان فصیحی که در بدل امتیاز به منتقدان دانش دشنام میدادند هیچگونه کمک راجع به پناهندگی از جانب دانش نشده اند در حال که دیگر ارگی ها نه تنها مشاورین و مأمورین دفتر خود را به کشورهای غربی انتقال دادند بلکه خویشاوندان، اهل قریه و با گروپ از دختران که در شب پارتی ها اشتراک می کردند هم انتقال داده اند.

دانش می‌توانست به مشاورین، مأمورین دفتر و محافظان خود کمک کند در سفارتخانه ها و مقامات کشور های مختلف نامه بنویسد که زندگی این‌ها در خطر است چون هم ارگی و هم هزاره هستند بدون شک می توانست صد ها نفر را انتقال دهد.
امروز وابستگان هیج یکی از ارگی ها به اندازه وابستگان دانش خوار و ذلیل نشده اند.
این نوشته مانند نوشته های گذشته به اساس داده های یکی از مشاوران نزدیک آقای دانش تهیه گردیده است.
همه در مورد فرار اشرف غنی احمدزی، دزدیدن ۱۶۹ میلیون دالر و تسلیم قدرت به شبکه حقانی گفتند امیدواریم که آقای دانش هم از آزادی های نیوزیلند استفاده کند و سکوت خود را بشکند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرور دانش
میراث سیاسی
نظرات بینندگان:

>>>   حسن علی خجالت در افغانستان دو نفر هزاره با سواد و وطندوست دیدم که دانش و بشردوست بود و بس.

>>>   کدام شان دزدی نکردند؟
همه شان دزد بودند،بشمول دانش.
هر کدام شان نظر به موقف و چوکی و صلاحیت وظیفوی شان دزدیدند و رفتند و به هرطرف پناهنده شدند.
حالا نوبت طالبان است. اما در بساط چیزی باقی نمانده است. طالبان از ناتوانی عشر و ذکات از مردم و دکاندار ها جمع میکنند. مثلی که جبار سنگ در فلم هندی شعلی،توسط نفر هایش از مردم قریه مال و منال جمع میکردند.

>>>   به این میگویند آدم بی خاصیت!!!!!
آتش خاوری

>>>   دنبال این مرده های بی غیرت و ترسو را رها کنید بدنبال جوانان شجاع و هوشیار صف خود را جمع کنید

>>>   دانش اگر دانش میداشت ذلیل نمیشد.

>>>   کلا میراث خواران جهاد چند خصلت بارز دارند:
حرث سبری ناپذیر در جمع اوری مال و ثروت
لاب گری های عجب با افراد و دولتهای اجنبی
برنامه ریزی برای فرزندان خویش ومیراثی کردن قدرت
بی رحمی بی حدوحصر با زیر دستان
خواری وزبونی در مقابل باداران خارجی و ما فوق خود
مقید نبودن به هیچ ارزش انسانی واخلاقی
و هزاران رذیله دیگر که در این مقال نمی گنجد
«سرور جاهل» هم از این قاعده مستثنی نبست.
فردی است فرومایه ودون

>>>   این مامور مجبور و بیچاره و اجیر هیچ سنه و تاریخی نداشته که از بین برود زمانیکه با غنی شروع بکار کرد همه چیز را از دست داد

>>>   همی سرور دانش خو چندان....ی نبود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است