طالبان: تمام شرایط رسمیت یافتن را داریم
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۵    ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ کد خبر: 169431 منبع: پرینت

سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اظهار اینکه دولت جدید آن‌ها تمام شرایط رسمیت یافتن را دارد، تاکید کرد: اعمال تاکتیک‌های فشار راه‌حل مشکلات افغانستان نیست.
به گزارش تسنیم، «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان با تاکید بر لزوم برسمیت شناختن دولت طالبان گفت که آن‌ها تمام شرایط رسمیت یافتن به عنوان یک دولت را دارند.

وی افزود: مردم افغانستان تصمیم به حمایت از این دولت جدید گرفته‌اند، اصطلاح دولت طالبان نادرست، این دولتی است که از مردم افغانستان نمایندگی می‌کند.
بلخی ادامه داد: «دولت کنونی از طریق هواپیما نیامده و رهبری آن از هوا به زمین انداخته نشده است، آن‌ها با حمایت نیروهای خارجی نیامدند، دولت جدید افغانستان از مردم افغانستان نمایندگی می‌کند».

سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اظهار اینکه جهان باید با دولت جدید افغانستان تعامل کرده، بر حل هرگونه موضوعات برجسته از طریق گفت‌وگو و تعامل تاکید کرد.
وی تصریح کرد: استفاده از تاکتیک‌های فشار پاسخ مشکلاتی نیست که مردم افغانستان با آن مواجه هستند.
بلخی درباره تحصیل زنان و دختران نیز گفت: سیاست دولت این است که ما تمام حقوقی که زنان جامعه در چارچوب اسلام دارند، حق کار، تحصیل و دیگر حقوق را به آن‌ها خواهیم داد.

سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اظهار اینکه با به قدرت رسیدن آن‌ها، امنیت در افغانستان تامین شده است، اظهارداشت: تنبیه جمعی مردم افغانستان توسط جامعه جهانی بسیار ناراحت کننده و و تاسف برانگیز است.
وی تصریح کرد: مردم افغانستان مورد تهدید قحطی جمعی قرار دارند، زیرا اکنون در کشور صلح برقرار است و آن‌ها تممامیت ارضی خود را بدست آورده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
وزارت خارجه
نظرات بینندگان:

>>>   موش خرما دعوای لایسنس فیل را دارد!!!
آتش خاوری

>>>   وقتی که جامعه جهانی شما را به رسمیت نمی شناسد،شما نیز جامعه جهانی را به رسمیت نشناسید و همراه جامعه جهانی جوت کنید.
زمین و آب و معادن فراوان دارید.کار کنید. وطن خود را آباد کنید.جلو صادرات و واردات شما را هیچ کس نگرفته است.
میدانید که جامعه جهانی چرا شما را برسمیت نمی شناسد؟
بخاطری که شما زن ها را در خانه شانده اید و زن ها بیرون نمیروند که آرایش کنند و این بزرگترین پروبلم اقتصادی بعد از ویروس کرونا برای اقتصاد جهان شده است.
پنجاه فیصد کریم و پودر و لبسیرین و بیگودی و مژه قات که در کمپنی های خارج تولید میشد،به افغانستان صادر میشد.بنأ حالا این صادرات قطع شده است و اقتصاد جهانی به رکود مواجه است.
ورنه در طی بیست سال گذشته صد ها هزار افغان در افغانستان در جنگ کشته و زخمی و آواره شدند،آنها حق زندگی نداشتند؟
پخته را در سمرقند گاو خورده است،چول نداف را در بخارا بریدند.
تعمیر های نیدیارک را بن لادن زد و نفر ها از عربستان سعودی بود و از طریق هامبورگ به گفته خودشان به امریکا رفتند و در آنجا پیلوتی را آموختند و تعمیر های نیویارک را زدند(البته در صورتی که این اسناد نیز مثل اسناد صلاح اتمی داشتن صدام حسین ،جعلی نباشد)،و قیمت آن را صد ها هزار نفر افغان با قیمت کشته شدن و زخمی شدن و آواره شدن.پرداختند.
اگر همین حالا افغانستان در محکمه بین المللی دوا کند که تمام اسناد شما در حادثه یازدهم سپتامبر،مثل اسناد داشتن صلاح اتمی صدام حسین دروغ است و شما باید در مقابل هرکشته افغان ده میلیون دلار و هر زخمی پنج میلیون دلار غرامت بپردازید، چنانچه یگان وقت خودتان چنین غرامت ها را در مقابل کشته شدن اتباع تان در دیگر کشور ها میکنید، شما چه خواهید کرد؟
شاید شما بگویید که ما این محکمه را برسمیت نمی شناسیم.
پس در صورتی که شما خودتان محکمه بین المللی ملل متحد را که یک مرجع قضایی است،برسمیت نمی شناسید،درینصورت دیگر کشور ها چه ضرورت دارد که دیگر تصاویت و قوانین و مقررات ملل متحد،بشمول تصاویب و قطعنامه های شورای امتیت را به رسمیت بشناسند؟
منجمله موضوع اتمی ایران.
اسراییل که در چهار طرف اش هیچ کشور اتمی قرار ندارد، حق داشتن سلاح اتمی را برای خود میدهد، اما ایران که در همسایگی اش روسیه،چین،هند و پاکستان،همه دارای سلاح اتمی هستند،حق داشتن سلاح اتمی را ندارد.
آیا این دنیا جنگل است که در آن قانون جنگل حکمروا باشد؟

>>>   دولت طاابان اگر دولت مردمی است اطف کند و یک انتخابات شفاف زیر نظارت ملل متحد به راه بیندازد تا این مشروعیت مردمی شان مسجل شود.
زنان در چارچوب شریعت اسلام حق و حقوق دارند اما چارچوب شریعت اسلام را چه تعریف میکنید؟؟؟؟؟
در هر کجای دنیا وقتی تروریست ها و آدم کش ها دست از شرارت بردارند امنیت تامین میشود ، شما از اخلال امنیت دست کشیدید امنیت تامین شد.

>>>   واقعاً راست میگویید:
1- کشتار و ترور و اختطاف مردم
2- منع تحصیل دختران و کار زنان
3- زندانی کردن زنان نان آور در خانه که اطفال شان از گرنگی جان میدهند
4- حکومت زور تک قومی و تک زبانی فاشیستی و نژادپرستانه قبیله ای
5- سلب آزادی مردان و زنان و گرفتن حق داشتن ازادی برای بدن و جان خود از جمله ریش، لباس، فرم مو، کفش و غیره
6- فقر و گرسنگی عمومی
7- نابودی اقتصاد و زیر ببنای کشود
8-جمع آوری تروریستان و افراطیون از تمام جهان در افغانستان
9-تدارک حمله های ترویستی به کشورهای همسایه
10- تسلیم افغانستان به پاکستان
11- اخراج مأمورین سابق و مقرری های طالبی و قومی
12- خلاصه نابودی افغانستان و از بین بردن امنیت منطقوی و افزایش نگرانی کشورهای همسایه و جهان از نقض حقوق بشر در همه ابعاد
13- پس باید هرچه زود تر با این کارنامه جهان دولت مزدور و استبدادی و ضد حقوق بشری و ضد مردم و ضد زن را به رسمیت بشاسند براستی تمام شرایط تروریسم داخلی و منطقوی و بین المللی را تکمیل کرده اید.

>>>   حکومت گروهک طالبان اولا چون از طریق نظامی بر کشور مسلط شده به همین دلیل نامشروع حساب میشود و نباید برسمیت شناخته شود.
دوم اینکه بدون قانون اساسی است و قانون اساسی خود را در معرض رای ملت برای کسب مشروعیت قرار نداده و معرفی نکرده است.طبق قانون اساسی حکومت پیشین مبرهن است که مشروعیت ندارد.
سوم اینکه حکومتی تک قومی است و فراگیر نیست لذا نوعی دکتاتوری محسوب میشود و با مشروعیت داخلی در تناقض است.
چهارم اینکه هیچ تعریف شفافی در عمل از مفاهیمی چون ازادی بیان.احترام به حقوق زنان و احترام به حقوق بشر و احترام به حقوق دیگر اقوام نشان نداده است.و هیچ تضمینی نیست که پس از برسمیت شناخته شدن به همه موارد ظاهری و نمادین حقوق بشری پشت پا بزند.
پنجم اینکه هر حکومتی برای کسب مشروعیت ملی باید شکل حومت و قانون اساسی خود را به همه پرسی بگذارد تا ملت رای دهد.
در پایان باید گفت که همه موارد بالا در جهت برقراری صلح و ثبات و ارامش و پیشرفت و توسعه انسانی یک ملت ضروری و لازم است و در غیر این صورت هیچکدام محقق نخواهند شد.

>>>   طالبان در فکر به وجود آوردن دولتی هستند که در آن فقط و فقط مردان و انتحاری ها حاکم باشند . حذف زنان از فعالیت های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی یکی از اهداف مهم آن هاست . سنت ها و رسم و رواج قبایل پشتون ، زنان را جنس دوم و زیردست می داند که مالک آن مرد است . پس ساختن حکومت مردسالار و مذکر یکی از اداه اساسی ظالبان است . متاسفانه این طلسم عهد عتیق از ذهنیت طالبان پاک شدنی نیست مگر از طریق خود زنان . با اعتراضات مدنی ، حقوقی و شهروندی . با خیزش و جنبش های اجتماعی و خودجوش . تنها مقاومتی که قادر به شکستن تابوی مردسالاری در افغانستان است ، نقش فزاینده و کهربار زنان فداکار و از خودگذر افغانستان می باشد .

>>>   چه دروغ بزرگی ؟ چه دروغ شاخداری ؟ زنان در کجای دولت شما قرار دارند ای مرد ب...؟
شما مزبوهانه تلاش می کنید که با نیرنگ و دروغ توجه جهانیان را به خود جلب کنید اما غافل از اینکه که چشمان روشن زنان شاهد خشونت ها، جنایت ها و ستم های روزمره شماست .
شما ملیون ها انسان را در افغانستان به گروگان گرفته اید و به فکر ساختن قطعات انتحاری و آدمکشی هستید . شما زنان و جوانان و کودکان را در جاده ها و خیابان ها رها کرده اید تا دست به گدایی بزنند . روز تان روز بر موج گدایان افزود می شود . روز تا روز کودکان کار ، برای یافتن لقمه نانی در خیابان ها سرازیر می شوند ، دروازه های مکاتب را به روی این موجودات کوچک انسانی بسته اید و خیال می کنید حکومت همان است که در چوکی تکیه بزنید و قدرت را قبضه کنید و لوای انتحاری بسازید و دیگر هیچ . انسان جامعه چونان حشزه یی در فقز و تنگدستی و بیماری و بیکاری می لولند اما شما داد از این می زنید که چرا به رسمیت شناخته نمی شوید . گمان من این است که آرزوی به رسمیت شناختن جهانی را هر یک شما به گور خواهید برد . انشالله

>>>   تالبان ترویست فکر میکنند که اگر جامعه جهانی انها را به رسمیت بشناسد بازهم دالر از هر طرف به افغانستان سرازیر میشود و آنها میتوانند صاحب پولهای بیشمار شوند و خود را از گرو تروریستی به مملکت تروریستی مبدل کنند تا همه کشورها به آنها باج بدهند و همه تالبان تروریست سه چهارتا زن بگیرند و فقط چوچه تولید کنند و نثل کثیف خود را در همه کشورها پخش کنند این خواب و خیال است باید شما کثیفها و افرادتروریست شما انقدر گرسنگی بکشید که تا گوشت همدیگر را بخورید و از روی زمین محو شوید آمریکا و متحدانش اگر به شما کمک کنند یعنی به شعور و فهم خودشان توهین کرده اند دیگر تا وقتیکه تالب و ملا در افغانستان باشد کمک میلیاردی وجود نخواهد داشت...
محرم علی

>>>   طالبان یک گروهگ مزدور کوچک و منزوی است که در افغانستان و منطقه و جهان هیچ مشروعیت و جایگاهی ندارد و برای برسمیت شناختن این گروهک تروریست ضد بشری و ضد مردم افغانستان حتی یک دلیل هم وجود ندارد ماندن این گروهک منزوی تروریست هیچ امکان داخلی، منطقوی و بین المللی ندراد

>>>   درست است همه شرایط رادارید.صرف یکی باقی مانده.انسان شوید متباقی تکمیل است.
عاقل

>>>   اقای خاوری!
به گفته مردقدیم خداکمت نکنه.زیادخندیدم.
عاقل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است