بی‌سرنوشتی افسران آموزش دیده در هند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۶    ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ کد خبر: 169483 منبع: پرینت

شماری از افسران ارتش حکومت پیشین که در برنامه‌های آموزشی گوناگون در هندوستان آموزش دیده‌اند، می‌گویند که در وضعیت بد اقتصادی و روانی در آن کشور به سر می‌برند.
این افسران ارتش حکومت پیشین که تعداد شان به بیش از ۱۸۰ تن می‌رسد، در یک گردهمایی اعتراضی خواهان رسیدگی به وضعیت شان شدند.
این افسران که در برابر وزارت خارجه هند گرد آمده بوند، با شکایت از بی‌سرنوشتی شان گفتند که دولت هند به وعده‌هایش به آنان عمل نکرده است.

به گزارش طلوع، یکی از اعتراض کنندگان گفت: «ما افسران اردوی ملی افغانستان که از اکادمی‌ها و کورس‌های مختلف در هندوستان فارغ شده‌ایم، مدت چهار ماه می‌شود که در وضعیت بد اقصتادی و روحی قرار داریم. هیچ نهادی نیست که صدای ما را بشنود. دولت هندوستان به عنوان کشور میزبان در مدتی که ما مشغول درس بودیم به ما وعده‌های زیادی داده است که تا کنون به هیچ کدام آن عمل نکرده است.»

یکی دیگر از اعتراض کنندگان گفت: «پس از سقوط حکومت پیشین به ما گفته شد که حکومت هندوستان به شما کمک می‌کند. چهار ماه می‌شود که ما به دهلی آمدیم و در این‌جا زنده‌گی می‌کنیم اما تا کنون از دولت هند چیزی نشنیده‌ایم. در چهار ماه گذشته، دولت هند ما را کاملا فراموش کرده است.»

این افسران تازه فارغ شده می‌گویند که چهارماه می‌شود که از اکادمی‌ها و دوره‌های آموزشی این کشور فارغ شده‌اند و به دهلی‌نو آمده‌اند، اما تا کنون دولت هند در باره سرنوشت آنان چیزی نگفته است.
این در حالی است که پس از سقوط حکومت پیشین، بیش‌تر افسران و نیروهای نظامی که برای آموزش به کشورهای خارجی رفته بودند، در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افسران آموزش
هند
نظرات بینندگان:

>>>   این افسران خیال رفتن به کشورای غربی وادعای پناهندگی دارند. کسی برایشان بگوید شما به خرج این مردم در هند درس خوانده اید اگر غیرت دارید به کشورتان برگردید وخدمت کنید ودنبال این گپ ها نباشید که پناهندگی بگیرید شماسربازان این کشور استید نه جاسوس های دوجانبه

>>>   عزیزان هموطن
در همان دهلی به اداره کمیساری های عالی پناهندگان بروید و درخواست پناهندگی کنید تا زیر پوشش سازمان ملل قرار بگیرید.
آمدن به افغانستان خودکشی است.
از قدیم گفته اند که ملا شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل
با این گله های ملا و چلی زندگی کردن کار آسان نیست و هر روزه نیروهای اردوی سابق را به بهانه های مختلف میکشند.
پایان زمستان پایان عمر نظام طالبانی است.

>>>   قصه شان در کله پزی مفت است

>>>   سی و هفت ملیون مردم مظلوم و محروم افغانستان در زندان طالبان اند و توسط یک گروهک کوچک مزدور و ظالم گروگان گرفته شده اند و بی سرنوشت میباشند باید تمام مردم از گروگان طالبان قاتل و مزدور پاکستان نجات داده شوند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است