روسیه: آمادۀ پذیرش پناهجویان افغانستان هستیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۲    ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ کد خبر: 169487 منبع: پرینت

"والنتینا کازاکوا" رییس ریاست امور مهاجرت وزارت داخله روسیه گفت که روسیه آماده است تا در چارچوب قوانین بین‌المللی به پناهجویان از افغانستان پناهندگی دهد.
به گزارش اسپوتنیک، خانم کازاکوا می‌گوید: تجربه فدراسیون روسیه اجازه می‌دهد تا در صورت ورود دسته جمعی پناهجویان، اقدامات لازم برای رعایت قوانین‌ بین‌المللی انجام دهند.

رییس ریاست امور مهاجرت وزارت داخله روسیه گفت که تا اول ماه اکتوبر سال 2021 میلادی، 880 شهروند افغانستان در روسیه پناهندگی گرفتند.
وی گفت که در طول سه سال گذشته، بیش از 1800 شهروند افغانستان به وزارت داخله کشور درخواست پناهندگی داده‌اند. در همین زمان، تعداد کل شهروندان خارجی که در روسیه درخواست پناهندگی داده‌اند از 19 هزار نفر فراتر رفته است.

کازاکوا افزود: طی سال‌های گذشته، افغانستان به‌طور سنتی جزو سه کشور برتر بوده است که شهروندان آن اغلب در قلمرو روسیه درخواست پناهندگی می‌دهند، اما شهروندان افغانستان روسیه را جهت مهاجرت در اولویت قرار نمی‌دهند.
به گفته وی، شهروندان خارجی که به‌عنوان پناهنده شناخته شده اند و یا پناهندگی موقت دریافت کرده‌اند، حق دارند در مراکز اسکان موقت در قلمرو فدراسیون روسیه زندگی کنند.

رییس ریاست امور مهاجرت همچنان گفت که روسیه پروازهای تخلیه از افغانستان را برای روس‌ها و خارجی‌ها ترتیب داده‌اند.
وی اضافه کرد: روسیه پروازهای ویژه‌ای را برای بازگرداندن اتباع روس و همچنان اتباع خارجی که مایل به خروج از افغانستان بودند، ترتیب داد که با انجام آن حدود 700 نفر که 225 نفر از شهروندان افغانستان بودند، تخلیه شدند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
پناهجویان افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   ازکدام طریق ویزای سفر به کشور روسیه امکان پذیر است که سفر شود ویزه ازطریق سفارت روسیه درکابل امکان دارد.

>>>   کسی برود تحقیق کند این همه درخواست قبولی پناهجوی افغان از سوی کشورای مختلف پایه و اساسی دارد یا این هم پلان هایی است برای تبلیغات و گرفتن پیسه از سازمان های حقوق بشری. در همین ماه اخیر کانادا و استرالیای آدم کش و آمریکای خیانتکار و جرمنی و حتی تورکیه ضدفارس آمادگی برای پذیرش پناهنده داده اند و فقط مانده است کشورای آفریقایی و قطب جنوب و قطب شمال و کره شمالی و سیاره مریخ به انضمام سیارات کوچک و بزرگ در کهکشان راه شیری.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است