آلمان نیروی کار خارجی جذب می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۳    ۱۴۰۰/۱۱/۲ کد خبر: 169550 منبع: پرینت

دولت ایتلافی آلمان می‌خواهد هر سال ۴۰۰ هزار نیروی متخصص کاری از کشورهای خارجی جذب کند.
کارشناسان معتقدند آلمان برای جبران کمبود نیروی کار و افزایش رشد اقتصادی به یک "برنامه مهاجرتی مدرن" نیاز دارد.

به گزارش رویترز، دولت آلمان اعلام کرده است این اقدام در جهت برقرای توازن در توزیع نیروی کار و رفع کمبود نیروی کار در حوزه‌هایی از اقتصاد صورت می‌گیرد که همه‌گیری کرونا برای آنها تهدید محسوب می‌شود.
به گفته کریستیان دوئر، رهبر حزب لیبرال دموکرات‌ در پارلمان دولت ایتلافی آلمان، کمبود نیروی کار چنان جدی است که عملا کندی رشد اقتصادی را موجب شده است.
او افزود: «آلمان با یک "سیاست مهاجرتی به‌روز" می‌تواند مشکل نیروی کار فرسوده را حل کند... باید به سرعت ۴۰۰ هزار نیروی کار را از خارج برای بازار کار این کشور جذب کنیم.

دتلف شیل، رییس اداره کل کار آلمان در ماه (اوت) سال گذشته ازدولت درخواست اقدام فوری برای تامین نیروی کار کرده بود. او نیز ازجمله افرادی است که معتقدند باید مهاجران بیشتری جذب آلمان شوند. به زعم وی در بسیاری حوزه‌ها، از خدمات تا عرصه‌های فنی کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد.
شیل در گفتگو با روزنامه "زوددویچه تسایتونگ" هشدار داده بود نیروی کار در آلمان به دلیل تغییرات جمعیتی "رو به اتمام است.

رییس اداره کل کار آلمان هم‌چنین در این گفتگو خاطر نشان کرده بود در سال ۲۰۲۱ میلادی از شمار کارگران بالقوه در سن کاری متعارف تقریبا ۱۵۰ هزار نفر کاسته خواهد شد و هشدار داده بود این کمبود در سال‌های آینده بسیار چشمگیرتر خواهد شد.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
جذب کارگر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است