در سفارت افغانستان در مسکو چه گذشت؟
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۶    ۱۴۰۱/۱/۲۲ کد خبر: 170067 منبع: پرینت

سرپرست جدید سفارت افغانستان در مسکو و نماینده دیپلماتیک امارت اسلامی برای فدراسیون روسیه روز ۱۱.۰۴.۲۰۲۲ ساعت ده بجه صبح به وقت مسکو در داخل سفارت بکار شروع نمود.

جمال ناصر غروال سرپرست سفارت افغانستان در مسکو در حالی وظیفه اش را اشغال نمود که سید طیب جواد سفیر سابقه بدون دوره تسلیمی با جمعی از کارمندانش سفارت افغانستان را ترک نموده و هیچگونه حسابدهی را انجام نداده است و عواید سفارت را هم باخود برده است.
چه میراث ننگینی مزدوران امریکا از خود بجا می گذارند! فرار و بی مسوولیتی!

در اولین نظر اندازی دیده میشد که آنچه قابل انتقال برای شان بوده است سفیر شورای نظاری باخود برده است. شکر خداوند که فرش زیر پای ما نسبت سنگین بودن قابل انتقال نبوده است.
کار سفارت هنوز روال عادی ندارد و قنسولگری هنوز فعال نیست، شعبات فرهنگی، نظامی و تجارتی مسوول ندارد و شعبات شان مسدود است.

یحی چاوش
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سفارت افغانستان
مسکو
نظرات بینندگان:

>>>   اشغال سفارت از جانب طالبان و طالب دوستان یک عمل بی شرمانه و ننگین است.
روس ها برای رسیدن به اهداف خود با خلقی های طالب نما مثل سابق در تعامل رفیقانه زمینه اشغال سفارت را مهیا ساختند.

>>>   این کار قابل تعجب نیست به خاطریکه شورای نظاری مطابق به فرهنگ وتربیه (چور وچپاول)خود که در طول۴۰ سال انقلاب کسب کرده بود کار کرده است. ازرییس این گروه مزدور (مسعود وطنفروش ودین فروش) گرفته تابرادرانش،فهیم قاچاقبر، پچقل فرومایه ،عبدالله ناموس فروش، صالح جاسوس سی ای ای، دین محمد بیغیرت مزدور ای اس ای، امان الله گذر دیوس و.......همه شان صفات وطنفروشی، دین فروشی، ناموس فروشی را داشتند ولی برای این گروه مزدور صرف پول و دالر مطرح بود دیگر پایبند هیچ اصل نبودند. ایا از طیب جواد زانی و ولد زنا جز دزدی، دیوسی، وطنفروشی ودینفروشی چیزی دیگر انتظار داشتید. واقعا که خداوند ذات قادر است چطور همه ای ایشان را در اسرع وقت سرنگون و بیعزت ساختند. رهبر فرزانه این گروه مزدور نوکری تمام اشغالگران و دشمنان دین را تحت عنوان دین کرد ولی خداوند این چهره مزدور چنین خوار وذلیل کرد که انتظارش را داشتیم. عبدالله عزام شهید یک وقت فریب ای مزدور را خورده و مجاهد خطاب میکرد ونا وقت تشخیص کرد که این بی مروت نوکر مشترک استعمار شرقی وغربی است. هزاران عرب مجاهد را که به خاطر ازادی این وطن امده بودند به روش بسیار ظالمانه و بیرحمانه شهید کردند وجسدهای شانرا سوختاندند وبالای شان شاشیدند، بیخبر ازینکه توسط برادران وهمفکران همان اعراب مظلوم خودش سگ وارو مردار میشود وافغانستان این زادگاه ششیرمردان از شر و پتنه این مناقق (عبیدالله ابن ابی) نجات پیدامیکند. واقعا که الله ذات منتقم است ووطنفروشان ودینفروشان وخاینین را مطابق به پلان خود مهو ونابو میکند.

>>>   سرقت ۵۷ هزار دلار از پول سفارت افغانستان در روسیه
یکی از کارمندان سفارت افغانستان با مراجعه به پولیس مسکو، سرقت ۵۷ هزار دلاری از این نمایندگی سیاسی را اعلام کرد.
یکی از کارمندان سفارت افغانستان در مسکو با مراجعه به پولیس اظهارداشت که حدود 57 هزار دلار پول سفارت سرقت شده است.
وی اظهارداشت که باید 56 هزار و 775 دلار را به بخش مالی سفارت منتقل می‌شد اما اکنون به سرقت رفت است.

خبرگزاری تاس روسیه گفت که پولیس مسکو تحقیقات خود را آغاز کرده است.
رسانه‌ها نامی از این کارمند سفارت افغانستان در مسکو نبرده‌اند و از چگونگی سرقت هم اطلاعی در دست نیست.
این اتفاق در زمانی به وقوع پیوست که «جمال غروال» دیپلمات طالبان چند روز پیش به طور رسمی کار خود را به عنوان کاردار سفارت افغانستان در مسکو آغاز کرد.

>>>   بلی این موضوع حقیقت دارد، اما این قضیه اکنون نه بلکه حدود پنج ماه قبل اتفاق افتاده و همین شخصیکه چنین ادعای را مطرح نموه حمید غنی نام داشته ک در انزمان مسولیت بخش قونسلی سفارت را به عهده داشته است و این موضوع قبلا به اطلاع وزارت خارجه طالبان رسانیده شده و اسناد در اختیار نماینده شان نیز قرار داده شده است.جهای نهایت تاسف و شرم است که افراد متعصب و جاهل به هر موضوع رنگ قومی داوده و بخاطر کاهش باد درونی شان به آسانی به جریان و یا قوم خاصی اتهام ببندند. روسیه سفیر و دیپلماتها را مجبور ساخت تا یا سفارت را به نماینده طالبان تسلیم کرده و با انها کار نمایند و یا هرچه عاجل این کشور را ترک نماین، که همه کارندمندان سفارت مورد دوم را انتخاب نمودند. بر خلاف ادعای برخی مقرضین دروغگو و خاین، سوزنی از سفارت بی جا نگردیده و حتی پول های باقیمانده با وجودیکه معاشات دیپلوماتها بعد از ماه میزان پرداخت نگردیده در حسابات بانکی سفارت موجود بوده و در زمینه اسناد نیز موجود است. تمام وسایط نقلیه و اجناس سفارت در جایش باقی مانده و اسناد تحریری و تصویری در مورد وجود دارد. بعلاوه شخص سفیر هیچ ارتباطی با شورای نظار ندارد. سفارت افغانستان در مسکو برخلاف ادعای متعصبین کوردل هیچ ارتباطی به شورای نظار نداشته و از سالها بدینسو توسط کاکا، کاکاها و افرادی مربوط به قبیله کوردلان اداره گردیده و طیب جواد حدود یکسال شده که سفیر است.

>>>   حیمد غنی این بار اولش نیست. در هرجای که کار کرده، سرقت و دزدی خودرا به بهانه مختلف انحام داده و از این کار کرد غیرانسانی همه وزارت خبر دارد که او یک شخص دزد و حیله باز ماهر است و ازهمه کارمندان وزارت به بهانه مختلف قرضدار می باشد.
ا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است