بی برنامگی هزاره ها در مقابل نسل کشی هدفمند
هزاره ها در افغانستان در وضعیتی قرار دارند که کشتار هدفمند آنها مورد پوشش رسانه ای قرار نمی گیرد و بسیاری رسانه های معتبر جهان سکوت اختیار می کنند و طالبان هم اجازه پوشش خبری از صحنه را نمی دهند 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۸    ۱۴۰۱/۱/۳۱ کد خبر: 170132 منبع: پرینت

بی برنامگی هزاره ها در مقابل نسل کشی هدفمند، سیستماتیک و با برنامه!
آیا این نسل کشی است و یا خیر که در جریان حمله هدفمند به خاطر نسل کشی هزاره ها زنی می گوید شوهرم را در دهمزنگ کشتند، دخترم را در کورس موعود از من گرفتند و آخرین پسرم را امروز از بین بردند، زنی دیگر می‌گوید امروز سه فرزند خود را از دست دادم، عمق این فاجعه مشکل است که با قلم و یا زبان بیان گردد این یک گوشه از هزاران قصه است که هزاره ها سالهاست به آن دست و پنجه نرم می کنند.

کشتار هدفمند و سیستماتیک هزاره ها بگونه سریالی در افغانستان تطبیق می گردد و تا هنوز احدی به جرم کشتار هدفمند و سیستماتیک هزاره ها نه تنها دستگیر و محاکمه نشده اند بلکه به بهانه‌های مختلف توجیه هم کرده اند و حتی هزاره ها را مستحق نسل کشی دانسته اند.

آنچه مایه تأسف و تعجب است این است که خود هزاره ها به کشتار خود عادت گرفته اند و هیچ راه را برای نجات از نسل کشی ارایه نمی دهند و همه گیج و یا بی تفاوت شده اند و فقط یکی دو روز در هنگام رویداد های نسل کشی دادوبیداد می کنند و بعد تا رویداد نسل کشی دیگر آرام می شوند ، از همه بدتر این است که برای هریکی زندگی خودش مهم است و برای زندگی دیگران تا نوبت به خودش نرسد بی تفاوت میماند.

حداقل هزاره ها در این مدت می‌توانستند یک گروپ افراد آگاه و متخصص را موظف نمایند تا با کشورهای منطقه و جهان و همچنین سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی در تماس شوند و وضعیت هزاره ها در افغانستان و تبعیض ساختاری و قومی را که باعث نسل کشی هزاره ها می شود برای آنها تشریح نمایند و به وضاحت بگویند که هیچ کشوری در جهان از هزاره ها در مقابل کشتار هدفمند و سیستماتیک دفاع نکرده است، از آنجایی که هزاره ها غیر مسلح هستند و کدام کشور هم هزاره ها را به خاطر نجات از تبعیض و نسل کشی مسلح نمی کند پس این وظیفه کشور های منطقه و جهان و سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی است که برای حفظ جان هزاره ها و نجات هزاره ها از نسل کشی هدفمند اقدام نمایند چون هزاره ها در جهان فعلآ یگانه قومی است که فقط به خاطر هزاره بودن در معرض نابودی قرار دارند.

هزاره ها در پایتخت افغانستان در وضعیتی قرار دارند که کشتار هدفمند آنها مورد پوشش رسانه ای قرار نمی گیرد چنانچه در حدود پنجاه نفر کشته و اضافه از صد نفر زخمی شده است بزرگترین غول رسانه ای جهان خبرگزاری بی بی سی تعداد کشته شدگان را پنج نفر گزارش می دهد و بسیاری رسانه های معتبر جهان سکوت اختیار می کنند و طالبان هم اجازه پوشش خبری از صحنه را نمی دهند و با مردم مانند حیوان درنده برخورد می کنند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هزاره ها
کشتار هزاره
نظرات بینندگان:

>>>   Mohammad Nateqi
انا لله و انا الیه راجعون
جنایت و وحشی گری هولناک امروز که در دشت برچی اتفاق افتاد و کودکان مظلوم و معصوم ما را در مکاتب شان شهید و زخمی کرد ، عمل نا جوانمردانه، شنیع و محکوم است. البته حمله خونین امروز یک مساله تازه و اتفاقی نیست. سالها هست که این نوع جنایت در حق مردم ما انجام شده است. متاسفانه کشتار مردم ما دلایل و عوامل ویژه در داخل و در خارج از افغانستان دارد. کشتار مردم هزاره ، سیستماتیک و بر نامه ریزی شده است و اتفاقی نمی باشد. سالها هست که عملیات انتحاری در مناطق هزاره و شیعه نشین صورت می گیرد. پدیده انتحار با پیدایش و ظهور ط ن راه افتاد و حالا هم این گروه، انتحار را تقدیس می کند. گروه ط ن به حیث هیات حاکمه مسوول جان و مال مردم هست و باید پاسخگو باشد. برای خانواده های مظلوم و بید فاع که در ماتم عزیزان خود نشسته، اجر و صبر و برای مجروحان شفای عاجل آرزو دارم.

>>>   Shakor Akhlaqi
راه طالبان، راه عبدالرحمان جلاد و آرزوی نادرشاه غدار!
روشی که عبدالرحمان خان دست پرورده انگلیس برای حاکمیت تبعیض و خودکامه با قتل عام و جنایت گذاشت، نادرشاه غدار با نیرنگ و ترویج تفکر قشری گری مذهبی و بستن مکاتب عصری و اعدام روشن اندیشان ادامه داد، اینک طالبان عناصرترکیبی از مزدوری استخباراتی و جهل و تعصب مذهبی و سلطه قومی با به کاربستن مجموع روش های گذشته( جنگ با علم و دانش، ترویج دین و مذهب خرافه، کشتار مردم، تبعیض آشکار، کشتن روشن اندیشان و...) در یک تعامل کثیف و ضدانسانی استخباراتی و سیاسی با استخبارات منطقه و جهان، راه عبدالرحمان جابر و نادرغدار را ادامه می دهند.
ناگفته نباید گذاشت که طمع خام، غفلت و نبود اراده و برنامه جدی، پندنگرفتن از تاریخ سیاه گذشته سایر ملیت های تحت ستم این فرصت را فراهم ساخته است تا ریشه های ستم قومی و مذهبی روز بروز قوت گیرد.

>>>   Sayedeshaq Shojai
گروهی که خود با ترور و کشتار انسانهای بی گناه به قدرت رسیده در برابر کشتارهای تحت حاکمیت خود چه پاسخی دارد و مسول این کشتارهای فجیع چه کسانی است؟ امارت اسلامی باید به مردم و جامعه جهانی پاسخ روشن و صریح داشته باشد.

>>>   عبدالله پیمان
حمله سازمان یافته علیه هزاره ها در غرب کابل نه کار داعش که اساساً بخشی از استراتژی سرکوب گرایانه طالبان است که برای مرعوب نمودن و به تمکین واداشتن این قوم از حاکمیت طالبانی صورت می گیرد؛ امری که پاره ای از نتایج آن را در اعلامیه اخیر شورای علمای اهل تشیع در باب تقبیح و تحریم جنگ آشکارا می توان مشاهده کرد.

>>>   برادرمحترم حسن علی عدالت!
السلام علیکم ورحمت الله وبرکاته
شما خوب فرمایشات دارید، درقلعه کوه نشسته فرمان میدهید. شما وامثال شما که درکشورهای خارج نشسته اززنده گی لذت میبرید وتمام امکانات را دراختیاردارید، چراباسایرهم نظران وهم فکران تان دست به دست هم نداده غم این غرقه بخون هارا درتبانی با مراجع که ازآن نام بردید نمیخورید.
شماهم مسئوولیت دارید.
والسلام

>>>   گناه از خود هزاره ها است.
یک متل مشهور است که میگویند:نزن به دروازه ام ترق،که نزنم به دروازه ات تراقاص.
شبه نظامیان فاطمیون را کی ایجاد کرد؟
کشور ایران.
اعضای این گروه شبه نظامیان کی بودند؟
هزاره ها.
هزاره ها حتی افتخار میکردند که ما داعش را شکست دادیم.
حالا داعش در افغانستان آمده است و قصد خود را از هزاره ها میگیرد.
هزاره را چی به جنگ؟
شوله خود را بخورند و پرده خود را بکنند.
بروند و مثل سابق مصروف موجی گری و جوالی گری و سقاوی و کراچی وانی و غیره شوند.
هزاره را چی به سیاست و جنگ و جهاد و جنگ در مقابل داعش؟
یک متل دیگر است که میگویند:
تا کون بز نه خارد، نان چوپان را نمیخورد.
شما را چی به کار های بزرگ که در آن دست درازی میکنید؟
شما اولاده چنگیز را که بعد از همه قتل و کشتار چنگیز، در افغانستان ماندند و چیزی نگفتند،باید آدم واری زندگی میکردید و در مقابل عبدالرحمن خان بغاوت نمیکردید و مسلمان میشدید و گروه فاطمیون را تشکیل نمی دادید و جنگ نمیکردید.

>>>   طالبان = داعش

>>>   جواب نظر دهنده هفتم تو کدام لوده بی عقل که استی که میگویی هزاره چه به سیاست خودد شاید یه ویل گرد خیابانی باشی هزاره نه انتحار میکند نه انفجار زن بچه دشمن خود را حدف قرار ندادن مثلی شیر با دشمن در میدان جنگ بودن آنهایی که کودکان را حدف قرار میدهد مثلی تو تفریغه انداز است و هوایی حوری بهشتی به سر شان میزند

>>>   منتظر باش تا سازمان ملل دلش بسوزه.

>>>   به کامنت 6
شب دراز است و قلندر بیدار شما هم دو صد و پنجاه سال که از تاریخ به عقب برگردیم ناگهان از تاریخ محو میشوید و باید پشت کوه های سلیمان سراغتان را گرفت الان هم هفتاد فیصد تان زیر دست و پای پنجابی ها اسیر هستید به طالب هم ننازید بهتر است چون به سالی نکشیده بیشتر ملک خدا داده اوغانستان از زیر دست طالب تیر خواهد شد

>>>   متاسفانه هزاره در همه جا منفور است بعد از آمدن مدیا و فیسبوک خود را گم کرده و ما دانشمندیم بقیه اقوام جاهل هستند به راه انداختند
از پاکستان اقوام افغانستان تا عراقیها فلسطینیها و... طعم توهین هزاره را چشیده اند

>>>   جواب به آن یکی که نوشته گناه از خود هزاره ها است که گروه فاطمیون را به دستور ایران درست کرده و داعش را سرکوب کردند امروز هم داعش انتقام میگیرد.
بی انصاف در زمان عبدالرحمن کدام داعشی را کشته بودند که توسط امیر مزدور قتل عام شدند؟ در زمان نادر غدار کدام داعشی را کشته بودند که مورد ستم قرار دشتند؟
در دور اول حکومت طالبان کدام داعشی را کشته بودند که قتل عام شدند؟
گفتی که بقایای چنگیز خان هستند، از تو سوال میکنم که کدام کشور گشا در طول تاریخ بعد از پیروزی، افراد و قوم خود را در پست ترین اراضی مثل هزاره جات ساکن ساخته که چنگیز خان دومی آن باشد؟
مگر نمیدانی که شاهان کشور گشا بعد از فتح یک کشور بهترین زمین های حاصل خیز را از مردم بومی گرفته و به قوم و سربازان خویش توزیع کرده اند؟ به عنوان مثال ، زیاد دور نرو همین سر زمین حاصلخیز ارزگان را امیر عبدالرحمن بعد از قتل عام هزاره ها از هزاره ها نگرفت و به اقوام پشتون خویش توزیع نکرد؟
از همه مهمتر هر نیروی غالب بعد از اشغال سرزمین دشمن خود ، زیبا ترین دختران قوم شکست خورده را به عنوان همسر و کنیز انتخاب و در اختیار گرفته اند و چنگیز خان نیز همین رفتار را انجام داده است نمونه آن شاهان ایلخانی در ایران و بابر شاه و فرزندانش در هند است اما امروز هیچ بقایای انها با قیافه مغولی در ایران و یا در بقایای منسوب به اولاد بابر شاه مشاهده نمیتوانی. لذا من یک توصیه به شما و افراد که مانند شما فکر میکنند دارم و آن اینست که بروید DNA خود را آزمایش کنید تا برای تان معلوم شود که چند فیصد ژن مبارک مغولی در DNA خود تان وجود دارد . خلص کلام باید بدانی که همه انسانها از یک آدم و حوا به وجود آمده اند و طبق فرمایش قران شریف هیچ کس از کس دیگر کدام برتری ندارد مگر به تقوا و پرهیزگاری و این پرهیزگاران اند که مستحق رستگاری در نزد خدای بزرگ هستند نه کسانیکه به به قوم و نژاد و شکل و قیافه بندگان خدا با دیده تحقیر نگریسته و مورد تمسخر شان قرار دهد . خداوند همه ما را هدایت بخیر نماید .آمین

>>>   به ششمی
خب اگر در سوریه داعش را شکست نمیدادند الان ناموس تو هم بغل داعش یه قل دو قل بازی میکرد داعش اهل سنت و شیعه فرقی براش نداره اگه میبینی الان کشور را داعش نگرفته به برکت همین فاطمیونه خودتون که عرضه ندارید کاری از پیش ببرید تنها هنرتان زدن پل و پلچک و انتحاری مابین خانواده های بی گناهه فاطمیون هم که گفت میایم افغانستان بر علیه داعش بجنگیم که شما یقه جر دادید حالا هم عرضه ندارید امنیت تامین کنید کافیه صلاح به خوده بچه های هزاره بدید از منطقه خود دفاع کنند

>>>   برادریکه اظهار داشتند سخنان تبعیض آمیز اظهار داشتند و کشتار بی رحمانه به نظر خویش توجیه نیک داده اند نه شرم از خداوند متعال دارد ونه ایمان مکمل دارد ،دامن زدن به تعصبات قومی ولسانی کار انسانهای فاسد و ضعیف اند و. همچنان به خود نویسنده آقای حسن عدالت که اصلن هیچ شرم ندارد و بار ها و. بارها موضوعات قبیلوی لسانی و قومی را دامن میزنند و. میخواهند در بین اقوام نجیب افغانستان عدم ناراسایی و بی اعتمادی را به بار بیاورد ،شرم باد به چنین اشخاص و افراد شیاط که اصلن هیچ عزت و حرمت به دیگران قایل نیستند.
عبدالله ریحان

>>>   کسانیکه به تائید عمل تروریستی داعض ویا هرگروپ دیگرکه درغرب کابل دست به چنین یک عمل کفری ودورازانسانیت زده اند، یک بارخودرادرموقف فامیل های کسانیکه جان های شیرین اقارب خودرا ازدست داده اند قراردهند بعداً درمورد هزاره ها قضاوت های غیراسلامی وانسانی بکنند، کسانیکه چنین قضاوت درمورد یک هم وطن خود دارند معلوم است که مزدوران کشورهای بیگانه بخصوص پاکستان میباشند.
یک کمی اگروجدان وغزت دارید ازاستعما ل چنین مزخرفات خودداری نمائید.
سوال میشود که شما چه برتری ازسایراقوام داردید؟
به امید روزیکه هوش به سرتان بیاید
شما نواسه های عبدالرحمن خان

>>>   گناه از خود هزاره ها است.
تو حتما مسلمانی که هزاره ها را کافر میدانی ؟!
هزاره ها بخاطر مذهب شیعه مورد نسل کشی طالبان قرار گرفتند و داعش هم با اجازه طالبان هزاره کشی میکند داعش نکشد طالب میکشد

>>>   راه حل
ورود نیرو های فاطمیون برای از بین بردن داعش و طالب و هواخواهان احمق شان.

>>>   دلایل اصلی نسل کشی غیر پشتون ها یا غیر افغانتباران با سه کلمه مترادف یا لغات همگون مانند پشتون، پتان، پټان، يا پڻان و روهيله تشکیل شده اند : "غیر افغان" کشی در اندیشه و کردار و رفتار حاکمان افغانپشتون نهفته است: حاکمان و اربابان این تباران از دیرباز اندیشه تکقومی و خودپرستی و حاکمیت کلی داشته اند.
آيا "گفتن «هزاره جات» کدام توهین نیست?" پس آيا گفتن «پشتونجات» يا «تاجيکجات » و «افغانجات » يا «فغانجات » کدام توهین نیست?
يک- گفتن و نوشتن «هزاره جات» غلطى دستور زبانى است.
دو- گفتن و نوشتن «هزاره جات» ناميدن ضد بشرى انسانى و آدمى حتى همه زنده جانى وحتى به حيوانات غلط است. اى آدمى زاد: شير مفرد شيران جمع است! مرد > مردان و يا پسوند "گان" است: جمع پناهنده > پناهندگان; جمع هزاره : هزارگان! اطلاق "هزاره" به عنوان يک عدد و يا صورت شماريشى ا لجبرى وگاهنامه اى = تقويمى يک ملت و مليت و طايفه وتبار در ذات خود معنای و مفهومى ضمنی دادن تحقيرى و توهينى به "اشياسازى انسانى" يا "شی‌انگاری" است: «جات » يا «ات » علامت جمع عربى زبان تازیان بعض کلمات فارسی مختوم به «ه » غیرملفوظ را تعریب (عربى و معرب) کرده به جمع بسته اند، و ایرانیان جمع معرب را از تازیان اقتباس کرده و کلمات دیگر را نیز بهمان گونه استعمال کرده اند .نظامی عروضی سمرقندی ( 1110 1161 ميلادى ) شاعر ایرانی و نویسندهٔ کتاب "چهار مقاله" است . (چهارمقاله چ لیدن ص 86). و همچنین نسخجات دیوان ... و "تعلیقجات" مناصب (تذکرة الملوک ص 10). سایر عرایض را عضدالملک بدفترخانه ٔ عریضجات. تاريخ ادبيات پارسى ادوارد بروفند چ نيويارک 1902 جلد دوم Edward G. Browne جمع سازى با پسوندان زبان پارسى اقسام گوناگون دارد.

اين گونه پسوندان به دو دسته عمده تقسيم مى شوند:
الف: پسوند «جات » پسوند جمع سازى براى غير زنده جانان ياغيرانسان و غيرحيوان است :ادویه جات، سبزيجات، میوجات ، غله جات ، خوردنى جات و نوشدينى جات ، وغيره..به معنى اسام جانداران نيست بلکه براى اشىيا وچيزها ى غيرجاندار است.
ب: پسوندان جمع نمودن اسام پارسى براى زنده جانان يعنى انسان يا آدمى زاد و حيوان ( معرب) «ات » و پارسى هندو ايرانى و هندو جرمنى : انگليسى: يتى; آلمانى : "هيت" و" کيت"; پارسى: «ات » "يت" و"ان" "گان" و "ها" . مى باشد پسوندان جمع مؤنث عربی «ات » و پارسى «يت» براى حيوانات، مرکبات، اطلاعات، اصلاحات، امکانات، اقدامات، ، اعلانات، وغيره براى انسان و يا بشر و آدم از پسوند استفاده مى شود يا از اسماى معنى منعوى با اشاره يا با پيوند به ويژه گى هاى انسانى مانند افغانتباران (پشتونها) و افغانشده گان (غير پشتونان ) انسانيت، بشريت،استقلاليت، اخلاقيت، پشتونيت ، افغانيت٬ ايرانيت .

کمڀنى هند برتانيوى امیر محمدافضل‌ خان را با همکارى سومین پسر عبدالرحمن خان سرنگون کرد . عبدالرحمن خان (1880–1901) استقلال سياست خارجى نداشت . ازهمين سبب نيم "خاک پشتون " را فروخت و سرحدکشى بين هند و بلوچستان انجام شد. "کنوانسیون يا توافقنامه کابل" يا "معاهده دیورند" که در تاریخ 12 اکتبر 1893 میان امیرعبدالرحمان خان و سِر هنری مورتمور دیورند به امضاء‌ رسید. براساس اسناد تاریخی، عبدالرحمان خان پس از امضاء معاهده دیورند در سخنرانى اش در کابل، این معاهده را یکی از دستاوردهای مهم خویش دانست. براساس ماده هفتم معاهده دیورند، مقرر شد که در مقابل امضای این معاهده، مقرری (دریافتی) سالیانه عبدالرحمان خان از سوی بریتانیا، از یک میلیون و دوصد هزار روپیه هندی، به یک میلیون و هشتصد هزار روپیه هندی افزایش یابد.

قيمت خط ديورند در همين سال 180.000 و پول سالانه 120.000 پوند استرلينگ بود .برتانيه به دولت عبدالرحمان اسلحه بى شمار مى فرستاد که حاکميت پشتون را سر غير پشتونان تحميل و تحکيم سازد. انگليس به سلطنت قاتل عام در سياست داخلى دست آزاد داد تا زير نام "ملک الطوايفى" (اصلا جنبه منفى: کشورها و هم امريکا نظام خود را فدرالى گذاشه ) جنگ هاى ضد طايفه هاى گوناگون مردمان و اقوام و تباران غيرپشتونان حاکميت قبايل طايفه هاى پشتونتباران را گشترش دهد.
در دوران اين حاکم ظالم پشتون بر ضد "کافرستان" (نورستان امروزی در آنزمان مسلمان نبودند) لشکر کشی نمود و آنها را جبرا به دین اسلام وادشت. نسل‌کشی طایفه ها و اقوام بزرگ بومی پارسى زبانها ، تورانيان (اوزبيک و تاجيک و هزاره ها) یا اقدام به نابودی کامل همين طایفه که منجر به کاهش شصت درصد ى ساکنان ديرينه دانسته می‌شود. ظلم و ستم سلطنت عبدالرحمان بر ضد هزاره ها و جزيه گرفتن از هندوباوران و کافران وهزاره ها ويژه گى سلطنت ترورىستى و فضاى تاريک دود آتش و باروت اين جانى بشرى برجسته تصوير نموده است. در زمان اين حاکم با بيرق سياه وسفيد هزاره ها به غلامى و کنيزى (برده دارى) گرفته شدند. اصلا در سرزميهاى هندو ايران و توران حتى پشتونان برده غلام و کنيز نبود.

برده دارى در مصرباستان 4600 سال پيش - يونان 2500 سال پيش وجود داشت که با رستاخيز اسپارتاکوس داشت کم شد. اما برده دارى تنها در زمان همين شخص منفور تا به آخر قرن نوزده و دهه سوم قرن بيست وجود داشت. امان اله نوه اش برده دارى را ممنوع کرد . برده ، غلام و کنيز حلقه بگوش منحيث شى و چيز يا "جات" فروش مى شد. جمع اقوام با جات غلط است هزاره - هزار سال = يک ملينوم ; آيا "هزاره" اطلاق باستانى براى يک ملت نبوده ؟ اى افغان ! اى بى اخلاق ٬اى بى فرهنگ ٬ اى بى دستور زبان ! پدر گرامر يا "امام نحو" اولين دستور زبان عربى "الکتاب" را " زبان شناس پارسى" سبوبيه شيرازى" 1200سال پيش درقرن هشتم ميلادى (قرن دوم خ) تاليف کرد. مولانا يا «مولوی» زبان خود را 29 بار پارسى ناميد و نواده اش از 800 سال مى زيستند و حتى"رقص درويش" تا اکنون نگهدارى مى کنند ، در مورد " تناقض زبانى" يا " ناسازنما ى زبانى" ناخردى زبانى در بخش ۹۰ » مثنوی معنوی » دفتر اول چنين شعر فرمود:
ای زبان هم آتش و هم خرمنی
چند این آتش درین خرمن زنی
در نهان جان از تو افغان می‌کند
گرچه هر چه گوییش آن می‌کند
زبان زخمى مى کند ودرتقابل زبان هم مرهم است: استفاده "جات" که حتى به از نظر دستور زبانى حتى به حيوان زيبدنده نيست . افغان با هزاره پسوند مى دهد . پسوند مکانى يا جايى ويا گاه اى "ستان" و" گاه" و" ان " و "آباد "است : يعنى "ستان هزاره" در اين صورت "هزار ستان" بهترين نام براى شان است. افغان اى افغان باز وحدت ملى مى خواهى ?
دستور زبان فارسى و دستورادب پارسيان است وپشتون افغان بر همشهرى ات انسانى واز جمع جات شى اى استفاده مى کنى . افغان پارسى را - زبان دل وجان را زبان عالى و بلند را به "درى ورى" تقليل داده اى..

>>>   این نقشه شوم تروریست های دد منش دست پرورده آمریکایی به نام داعش است که برای رسیدن به اهداف سخیف و پلید خود از هر وسیله ای استفاده میکنند. اگر بویی از انسانیت برده بودند هرگز حاضر نمیشدند در ماه مبارک رمضان. هنگام نماز عده ای بیگناه را با زبان روزه به خاک و خون بکشند. البته سازمان های بین المللی به اصطلاح حقوق بشری و همه کشورهای نظاره گر بی تفاوت نیز با سکوت مرگ آفرین خود در این جنایت و نسل کشی شریک هستند.

>>>   متاسفانه حرف هزاره‌ها در بالاها شنیده نمی‌شود و از این جهت کمپاین هم آن چنان تاثیرندارد.

>>>   مردم هزاره باید از تاریخ درس بگیرند. مزاری رهبر شان را طالبان کشتند. در دوره غنی ده ها مرتبه قربانی انتحاری های امنیت ملی غنی و طالبان تحت رهبری سی آی ای و آی اس آی شدند. در دوره طالب نیز قربانی میشوند هدف محو کامل نسل هزاره در افغانستان است اگر دست روی دست بنشینند همه کشته میشوند و بدون هدف کشته میشوند باید همه مردم هزاره سلاح بردارند و از حق زندگی خود دفاع کنند هیچ راه دومی وجود ندارد تاریخ این را برای مردم هزاره ثابت کرده است. طالب مزدور امریکاست و داعش در جیب طالب است هرچه زودتر آماده دفاع از زندگی خود شوید تا همه شما کشته نشده اید.

>>>   چنگیز آکر آدم کشتن مانند طالبان با پسر عروسی نکردند
چنگیز هفت صد سال پیش آمدن
مردم هزاره دو هزارپنج صد سال در این خاگ
بودند مردم هزاره خار چشمی آدم کشان است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است