تصویب «لایحه ضد مهاجرتی» در انگلیس
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۴۵    ۱۴۰۱/۲/۸ کد خبر: 170193 منبع: پرینت

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل هشدار داد که تصویب «لایحه ضد مهاجرتی» در انگلیس می‌تواند به طور قابل توجهی سیستم بین المللی را تضعیف کند.
فیلیپو گراندی، کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در واکنش به تصویب لایحه جنجالی «ملی و مرزها» در انگلیس طی بیانیه‌ای هشدار داد که تصویب لایحه ضد مهاجرتی می‌تواند به طور قابل توجهی سیستم بین المللی را تضعیف کند که فرصت جدیدی برای زندگی برای کسانی که از جنگ و آزار و اذیت فرار می‌کنند فراهم می‌کند.

گراندی گفت متاسفم از اینکه دولت انگلیس این لایحه را تصویب کرده است که قوانین و شیوه‌های تثبیت شده بین المللی حمایت از پناهجویان را تضعیف می‌کند. ناامیدکننده است که (انگلیس) روشی را انتخاب کرده است که هدف آن جلوگیری از پناهندگی بیشتر پناهجویان با وضعیت جدید، پایین‌تر، حقوق کمتر و تهدید دائمی اخراج است.
وی گفت که این قانون این امکان را دارد که آنها را از حق پناهندگی در انگلیس محروم کند و با کنوانسیون پناهندگان در تضاد است.
گراندی با اشاره به اینکه او همچنین نگران است که انگلستان تلاش می‌کند تعهدات خود را برای محافظت از پناهندگان و پناهجویان به کشورهای دیگر زیر پا بگذارد، به برنامه این کشور برای اعزام مهاجران غیرقانونی به رواندا اشاره کرد.

این لایحه که شامل مقرراتی مانند زندانی کردن مهاجرانی که قصد ورود غیرقانونی به انگاستان را دارند و سلب تابعیت شهروندان بدون اطلاع آنها را شامل می‌شود، با ۲۱۲ رای موافق در مقابل ۱۵۷ رای مخالف در مجلس اعیان این کشور تصویب شد.
این لایحه با تصویب ملکه الیزابت دوم به قانون تبدیل می‌شود.

به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) که به عنوان مجری کنوانسیون پناهندگان 1951 و پروتکل 1967 مربوط به وضعیت پناهندگان عمل می‌کند، حفاظت از پناهندگان مسوولیت اصلی کشورها است.
کشورهایی که کنوانسیون ۱۹۵۱ را امضا کرده‌اند، موظف به حمایت از پناهندگان در داخل مرزهای خود و برخورد با آنها مطابق با استانداردهای بین المللی هستند.
ماده ۱۴ اعلامیه جهانی حقوق بشر بیان می‌کند که هر کس حق دارد به دلیل آزار و اذیت در کشورهای دیگر پناهنده شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ضد مهاجرتی
انگلیس
نظرات بینندگان:

>>>   از سیاست مداران انگلیس توقع بیشتر ازین نمی شود .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است