پیام عیدی رهبر امارت اسلامی
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۴۷    ۱۴۰۱/۲/۱۰ کد خبر: 170195 منبع: پرینت

رهبر امارت اسلامی در پیامی از بهر فرا رسیدن عید سعید فطر بر به رسمیت شناخته شدن حکومت کنونی از سوی جامعه جهانی تاکید ورزیده است. مولوی هبت الله آخند زاده در این پیام افزوده است که امارت اسلامی خواهان داشتن روابط خوب با کشورهای همسایه و تمامی جهان است.
در همین حال رهبر امارت اسلامی هرچند از بازگشایی مکتب های دخترانه چیزی نگفته است اما افزوده است که تلاش‌ها برای بهبود روند آموزش در کشور انجام شده اند.

به گزارش طلوع، مولوی هبت‌الله آخندزاده، رهبرامارت اسلامی در این پیام هفده ماده‌ یی بر مسایل همچون رعایت فرمان عفو عمومی، حقوق شرعی بانوان، پیکار با مواد مخدر، آزادی بیان، تفاهم نامه دوحه، تشکیل ارتش و به رسمیت شناخته شدن امارت اسلامی از سوی جهان نیز اشاره کرده است.

در ماده هشتم این پیام آماده است:«بدون شک جهان شکل یک دهکده را به خود گرفته است و تعاملات بین کشورها به یکدیگر پیوسته است. کشور ما افغانستان نیز در صلح و امنیت جهان نقش خود را دارد. بر بنیاد این نیازمندی جامعه جهانی باید امارت اسلامی افغانستان را به رسمیت بشناسد تا همه چالش های خود را در چارچوب قوانین و اصول دیپلوماتیک به گونه رسمی و مسوولانه حل کنیم.»

رهبر امارت اسلامی در حالی که بر رعایت فرمان عفو عمومی تاکید می روزد از مخالفان، سیاست گران و بازرگانان کشور نیز خواهد که به کشور بر گردند و برای پیش رفت کشور کار و پیکار نمایند.

خواست به رسمیت شناخته شدن در پیام عیدی رهبر امارت اسلامی در حالی مطرح می‌شود که بیش از هشت ماه از روی کار آمدن حکومت کنونی در افغانستان می گذرد اما تا کنون از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امارت اسلامی
ملاهبت الله
نظرات بینندگان:

>>>   جهان ما هیچوقت یک دهکده نبوده است و یک دهکده نیست.
در بیست سال گذشته از دهکده های غربی امریکا و اروپا،یک تعداد قشون ارتش ناتو وارد افغانستان شدند و بیست سال مکمل افغانها در مقابل شان جنگ کردند و بالاخره گریختند و رفتند.
قبل از آن در سالهای هشتاد میلادی قرن گذشته،قوای شوروی از دهکده شمال وارد افغانستان شدند و ده سال مکمل مردم افغانستان در مقابل شان جنگیدند و بلاخره مجبور به خروج شدند و دهکده شان به چند قشلاق تقسیم شد.
قبل از آن نیز انگلیس ها که از دهکده خود شان آمده بودند و دهکده هندوستان را اشغال کرده بودند،سه مرتبه به دهکده افغانستان حمله کردند، اما در هر سه مرتبه شکست خوردند و بالاخره مجبور شدند که هم دهکده افغانستان را رها کنند و هم هندوستان را.
همینطور در گذشته های تاریخ افغانستان نیز باشندگان بسیار دهکده های دیگر به افغانستان حمله کردند و آمدند و شکست خوردند و رفتند.
حالا باز یک دهکده نگو که کدام کشور دیگر نیاید و نگوید که خودت گفتی که جهان ما یک دهکده است و من منیحیث باشنده این دهکده، حق دارم که در هرکجای این ده که خواسته باشم، قوای خود را بیاورم و زندگی کنم.
چون دهکده مال شخصی پدر کس نیست و متعلق به تمام باشندگان دهکده است.

>>>   باما باش کافی است. امزیکا هیچ غلطی نمیتواند بکند . مردم کشور را مثل فرزندان خودت ببین وهمه را بیک چشم نگاه کن یعنی پشتون وهزاره وتاجیک واوزبک وبلوچ وسایر اقشار را خانواده خودت بدان وامکانات رابرای همه فراهم کن همچنین امنیت را اگرچنین کردی همه تو وحکومتت را دوست خواهند داشت والا باید........؟؟؟؟؟؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است