سیستم سختگیرانه پذیرش پناهجویان در انگلیس
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۵۹    ۱۴۰۱/۲/۱۰ کد خبر: 170205 منبع: پرینت

رسانه فرانسوی انفومیگران که به بررسی وضعیت پناهجویان در سراسر دنیا می‌پردازد، گزارش داده که پناهجویان افغانستانی پس از عبور از کانال مانش و رسیدن به بریتانیا، از سیستم سختگیرانه پذیرش در این کشور سرخورده شده‌اند.
این رسانه با دو مهاجر افغانستانی به نام‌های عصمت‌الله و صدیق مصاحبه کرده است. این دو جوان در بین ۲۸ هزار پناهجویی هستند که در سال ۲۰۲۱ خود را به بریتانیا رساندند.

عصمت‌الله می‌گوید قانون را نمی‌فهمد و در فرم‌هایی که باید پر کند گم می‌شود. او اخیرا متوجه شد که می‌تواند از یک وکیل مدافع عمومی که از دولت حقوق دریافت می‌کند، کمک بگیرد. او می‌گوید کمک برای مهاجران وجود دارد ولی به دست آوردن اطلاعات دشوار است.
مدی هریس، بنیان‌گذار یک سازمان غیر دولتی که نقض حقوق بشر را مستند می‌کند، می‌گوید «در مراحل اولیه، مهاجران به اطلاعات و یا پشتیبانی قانونی دسترسی ندارند و ما اعضای انجمن‌ها هم به آن‌ها دسترسی نداریم. من هرگز مهاجری را ندیده‌ام که تازه وارد کشور شده باشد.»

مهاجران در اولین هفته‌های اقامت خود در بریتانیا کسی به جز نمایندگان مقامات را نمی‌بینند.
براساس شهادت‌های متعدد، معمولاً تلفون‌های مهاجران در روزهای اول پس از ورود به مراکز مصادره می‌شود که احساس انزوا را در آن‌ها تقویت می‌کند.
عدم دسترسی به اطلاعات باعث شده که مهاجران از طریق صحبت‌های شفاهی که بین آنان می‌پیچد اطلاعات کسب کنند.

بریژیت چپمن، عضو شبکه «کار برای پناهندگان» بر اساس شهادت‌های متعدد می‌گوید که مهاجران شب را روی زمین بتونی می‌گذرانند. آن‌ها حریم خصوصی ندارند و گاهی اوقات لباس‌های تر خود را روزها به تن می‌کنند. به گفته خانم چپمن در بین آنان مجروحانی نیز هستند که بدون دسترسی به امکانات پزشکی و مراقبت رها شده‌اند.

صدیق می‌گوید که ما در جایی که شبیه به یک انبار کلان بود روی زمین بدون بالشت می‌خوابیدیم.
این مهاجران می‌گویند که طی چند ماه گذشته بدون اینکه اطلاعات درستی به آن‌ها داده شود از یک مکان به جای دیگر منتقل شده‌اند.
مهاجرانی که در این هتل‌ها به سر می‌برند در معرض شایعات هستند. برخی از این پناهجویان می‌گویند ممکن است از بریتانیا اخراج شوند.
بعضی هم به آنان گفته‌اند که ممکن است پانزده سال طول بکشد تا دوسیه پناهندگی‌شان پذیرفته شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان افغانستانی
انگلیس
نظرات بینندگان:

>>>   تمام پروبلم بخاطر ماشین است.
در زمان سابق یعنی قرون وسطی، هم در شمال کره زمین و هم در جنوب کره زمین، ماشین های چوچه کشی فعال بودند و هر فامیل ده تا دوازده اشتوک به دنیا می آوردند. مواد خوراکه کافی وجود نداشت و داکتر ث دوا و سیستم حفظ الصحه وجود نداشت و اکثر این اطفال قبل از سن بزرگ سالی در اثر گرسنگی و فقر و مریضی و اپیدیمی ها فوت میکردند و یک تعداد اندک شان به سن بزرگ سالی میرسیدند و حد متوسط عمر سی تا چهل سال بود و یگان وقت بین کشور ها جنگ صورت میگرفت و یک تعداد زیاد در جنگ ها تلف میشدند و در نتیجه نه در شمال کره زمین پروبلم ازدیاد نفوس وجود داشت و نه در جنوب کره زمین.
با ختم قرون وسطی در شمال کره زمین و شروع دوره پیدا شدن ماشین و تولید ماشینی و صنعتی سازی در اروپا و امریکا و روسیه و جاپان. زنان نیز مشغول کار درین فابریکه ها شدند و درنتیجه با پیدایش ماشین های تولیدی، فعالیت ماشین های چوچه کشی زنان،بنا بر عدم وقت کافی برای بزرگ کردن و تربیت اًنها،کمتر شد و به یک و یا دوطفل بدنیا آوردن،تعداد اطفال خود را محدود کردند.
اما در جنوب کره زمین ماشین های تولیدی و صنعتی بکار نیافتادند و در نتیجه ماشین های چوچه کشی مثل سابق ادامه پیدا کرد.
گذشته از آن داکتران بدون مرز، با انواع و اقسام واکسین های اطفال از شمال کره زمین به جنوب کره زمین مراجعه کردند و امراض کشنده اطفال را،مانند چیچک و سرخکان و بیان و انواع و اقسام دیگر امراض ازبین بردند و در نتیجه تلفات اطفال درین کشور ها از بین رفت.
حالا نفوس درین کشور ها بی داد میکند و مردم گرسنه ماندند و به طرف کشور های صنعتی و پیشرفته سمت شمال کره زمین میخواهند پناهنده شوند و کشور های پیشرفته سمت شمال توانایی پذیرش صد ها میلیون پناهنده را ندارند.
یک متل مشهور است که میگویند:
نیکی کن و در دنیا بینداز، جلپه آب دریا به چشم ات خواهد خورد.
حالا داکتران بدون مرز نیکی کردند و امراض کشنده اطفال را در جنوب کره زمین از بین بردند و حالا نفوس در جنوب کره زمین بیداد میکند و همه میخواهم به کشور های داکتران بدون مرز،پناهنده شوند.
بنأ گناهکار اصلی مهاجرت، ماشین های چوچه کشی در جنوب کره زمین و ماشین های تولیدی صنعتی و پیشرفت طبابت در شمال کره زمین است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است