عبدالله عبدالله برای دیدار خانواده اش به هند رفته است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۱    ۱۴۰۱/۲/۱۲ کد خبر: 170213 منبع: پرینت

عبدالله عبدالله، از افغانستان خارج شد ولی حامد کرزی در افغانستان ماند به امید اینکه دوباره رییس دولت موقت شود.
عبدالله عبدالله رییس پیشین شورای صلح افغانستان که پس از روی کار آمدن دوباره گروه طالبان در ۱۵ اوت ۲۰۲۲ در کابل بسر می‌برد، روز شنبه ۳۰ آوریل/۱۰ افغانستان را ترک کرد.

هشت ماه پس از به قدرت رسیدن دوباره گروه طالبان، عبدالله عبدالله، رییس شورای مصالحه ملی در دولت پیشین افغانستان روز شنبه ۳۰ آوریل/۱۰ ماه ثور، کشور را ترک کرد.
وی در پیامی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «در روزهای پرمیمنت عید امسال به دلیل مسافرت شخصی برای چند روز بیرون از کشور می‌باشیم، به این اساس پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر را به شما تبریک می‌گویم و برای‌تان روزهای خوش و پر سعادتی آرزو داریم. وی اضافه کرد که روزهای عید را در کنار خانواده خود در بیرون از افغانستان خواهد گذراند.

هرچند عبدالله عبدالله در پیام‌های فیسبوکی و توییتری خود جزییاتی در مورد کشوری که در آن با خانواده خود خواهد بود ارایه نکرد اما، اعضای خانواده وی سال ها است که در شهر دهلی در هند زندگی می‌کنند. عبدالله عبدالله و حامد کرزی، از جمله چهره‌های سیاسی هستند که پس از فروپاشی دولت سابق و فرار اشرف غنی، رییس جمهوری وقت همچنان در کشور باقی ماندند.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالله
هند
نظرات بینندگان:

>>>   آیا راست است رفتن عبدالله عبدالله
یا مانند پجشیر ی ها زنده به گور کردن
یا مانند هزاره ها تیر باران کردن

>>>   اقای منجم زاده!
بیهوده زحمت نکشید ودر تلاش جاه ومکان عبد الله نباشید او در دهلی بسر میبرد به اجازه ای طالب وارباب هایش از راه وی ای پی میدان هوای با بدرقه ای زمامداران فعلی به هندوستان رفته چندی بعد دوباره باز میگردد طلبه ای کابل به او اجازه داده اند هروقت ازادانه از راه مخصوص میدان میتواند تردد داشته باشد اوجزء برنامه وپروگرام است در واقع یکی از اسباب وعللی تمام بدبختی های ملت افغان میباشد از همه ای منابع استخبارتی کارت فعالیت دارد وخودرا باتر دستی وچالاکی در صف مسعود جا زده بود ودر از میان برداشتن مسعود نیز دست بالا را داشت بعد ها کمر مقاومت را شکست واز مارشال فهیم ویارانش نزد خارجی ها شکایت میکرد واسرار انها را به منابع ذی ربط میرسانید واز عوامل اساسی ومعتبر تسلیمی کشور به طالب ها محسوب میشود او وغنی وکرزی وحکمتیار وعده ای دیگر ملت وکشور را به خارجی ها ارزان فروخته اند ودشمن واقعی اسلام ومسلمین اند
حاجی ولایت خان صافی از کاپیسا مقیم پاریس

>>>   برای طالبان اسلام و قوانین اسلامی بالاتر از سیاست و اقتصاد و مسایل دیگر است.
داکتر عبدالله از طالبان خواهش کرده بود که میخواهم در ایام مبارک عید سعید فطر با خانواده ام باشم و عید را با خانواده ام تجلیل کنم.
طالبان چه میگفتند؟
آیا میگفتند که تو حبس خانگی هستی و اجازه نداری به خارج بروی؟
معلومدار نی.
هر انسان حق دارد در روز عید در پهلوی خانواده اش باشد.
بعضی مبصرین های سیاسی چوب خطی، از پیش خود تبصره میکنند که فشار های خارجی بالای طالبان زیاد شده بود و منشی ملل متحد برای اجازه دادن داکتر عبدالله به طالبان رنگ زده بود و همچنان جو بایدن برای طالبان اخطار داده بود که تا زمانی که داکتر عبدالله را اجازه ندهید که از افغانستان خارج شود،پول های بلوک شده شما به شما داده نخواهد شد و غیره.
جالب این است که هیچ ژورنالست نمیداند که روز های عید است و فامیل داکتر عبدالله در هند است و معلومدار پیش فامیل خود میرود.
هرکس تبصره میکند که داکتر عبدالله از حبس خانگی رها شده است و معلوم نیست به کدام کشور میرود؟
یا ژورنالستان از اوضاع سیاسی کشور خبر ندارند و یا هم خود را گول میزنند.

>>>   فامیل دبل عبدالله در فرانسه است.
خلیلزاد او را مامور ساخته است تا با مقامات هندی مذاکره نموده پیام غیر مستقیم انگلیس را به جانب مقامات ذیربط هندی برساند.
عبدالله الان یک دلقک خلیل‌زاد است و بس.
گلا جان از لغمان شریف


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است