جنرال دوستم اتهامات علیه خودش را رد کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۶    ۱۴۰۱/۲/۱۲ کد خبر: 170215 منبع: پرینت

بسم الله الرحمن الرحیم
هم‌وطنان گرامی، خواهران و برادران عزیز!
نخست از همه عید سعید فطر را به پیشگاه کافه مردم مسلمان و متدین افغانستان و جهان اسلام تبریک گفته، از خداوند متعال استدعا دارم تا نیایش، دعا ها و طاعات و عبادات مسلمانان قبول درگاه ایزد متعال گردیده و با برکت روزهای عید فراوانی و خوشی های مستدام برای مردم افغانستان نصیب گردد. حکمت و فضیلت ماه مبارک و اعیاد متعاقب آن در آشتی و تامین فضای صلح، اخوت و برادری، رفع خصومت های ناشی از امیال شیطانی و دنیوی نهفته است. با تاسف در چند روز گذشته دشمنان افغانستان در ماه مبارک رمضان سفره های افطاری شما مردم عزیز را با خون و خاک آغوشته کردند.
من ضمن اینکه روی داد های خونین اخیر در ولایت های کابل، بلخ و کندز را با تمام وجود نکوهش می کنم، برای خانواده های شهدای این روی دادها صبر جمیل و به شهدا بهشت برین از رحمت الهی تمنا دارم و همچنان برای زخمیان شفای عاجل از دربار الله متعال می طلبم.

هموطنان عزیز؛
اعضا و هواخواهان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، منسوبان وطندوست ادارات ملکی و قوت های مسلح، فرماندهان و سربازان، روشنگران، فرهنگیان، خواهران و برادران، من دشواری ها و تلخی که پس از تسلط غاصبانه قدرت توسط گروه طالبان بر شما تحمیل گردیده است، با گوشت و پوست خود احساس می کنم. عده ی زیادی از شما مجبور به ترک قریه و قصبه خود گردیده اید و هزاران تن دیگر آن به علت ظلم، بی عدالتی و تهدیدات امنیتی رنج مهاجرت را متحمل شده اید. اما وطن و آزادی یک زندگی صلح آمیز در افغانستان که به همه مردم آن تعلق دارد، هرگز شما را ترک نکرده است. باور داشته باشید که روز های سخت گذشتنی است و ما و شما به یاری خداوند به اهداف شریفانه و انسانی ما نایل خواهیم شد.
من و سایر رهبران احزاب و سازمان های مهم سیاسی با تعقیب روزمره ی وقایع در مشوره دوامدار با هم قرار داریم تا با اقدام مشترک و متحدانه، طالبان را وادار کنیم که به صدای ملت در مورد قطع خشونت علیه مردم، احترام به حقوق و آزادی های شهروندان، و گذار به حکومت مبتنی بر آرای مردم تمکین نماید.

هموطنان عزیز و شرافتمند
در روز های اخیر اتهامات و شایعات غلط و تعصب گرایانه در مورد حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و گویا همکاری آن با بعضی شبکه های دهشت افگن از طرف بعضی منابع پخش گردید. اما مثلی که مردم ما می گویند گل خشک به دیوار نمی چسپد، ناردستی بنیادی ادعاها مذکور توسط منابع معتبر ملی و خارجی اثبات گردید و خوشبختانه منابع شایعه افگن به هدف خود نرسیدند. ظاهرأ برخی حلقات در پی دور جدیدی از برنامه ریزی تفرقه افگنی استند تا از آب گل آلود ماهی مراد بگیرند.
حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان از بدو تاسیس یکی از نیروهای مطرح در راستای بسیج مذهبی و وحدت ملی در افغانستان نقش بازی کرده و بر قراری صلح و ثبات در وطن عزیز ما را در گرو دستیابی به اجماع ملی، اجماع منطقوی و اجماع بین المللی دانسته و با اطمنیان کامل به تلاش های خود در این عرصه ادامه میدهد.
خطاب من به گروه طالبان این است: شما که همه حکومت ها و نظام های گذشته را نقد می کنید چرا از ضعف ها و ناکامی های آن ها درس نمی گیرید؟ چرا با تکرار تجارب تلخ گذشته حکومت تک حزبی، تک قومی، تک مذهبی و تک جنسیتی را بر مردم تحمیل می کنید و اسباب تعمیق روز افزون بحران امنیتی، اقتصادی و وضعیت بشری را مساعد می سازید؟
چرا با مردم افغانستان که نزد خداوند ج بر یکدیگر جز به تقوا برتری ندارند، به حیث شهروندان درجه یک، درجه دو و سه معامله می کنید؟

تاریخ ثابت کرده است که هیچ گروهی به تنهای نمی تواند افغانستان را به ثبات برساند و هرگز نمی توان مردم را با اعمال زور متحد و حامی حکومت ساخت. شما همه چیز را به چشم سر می بینید: مردم هر روز از شما ناراض تر می شوند، گروه های فرصت طلب تروریزم بین المللی جسور تر می شوند، صبر و حوصله جوانان رزمنده وطن لبریز تر می شود و هر روز به مخالفت مسلحانه با شما مصمم تر می شوند. بنا بر آن تا دیر نشده به صدای ملت و جامعه جهانی گوش فرا دهید و به تعهدات خود در مورد گذار به حکومت واقعا فراگیر ملی که راه را برای حاکمیت مبتنی بر آرا مردم و از طریق آن برقراری صلح و ثبات در وطن رنج دیده ما هموار سازید و عمل کنید.
من در پایان یکبار دیگر فرصت را غنیمت شمرده عید سعید فطر را به همه هموطنان عزیز و گرامی تبریک و تهنیت میگویم و امیدوارم که روزهای عید را در سایه آرامش و آسایش سپری نمایید.

و من الله التوفیق
مارشال عبدالرشید دوستم
رهبرو بنیاد گذار حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال دوستم
مارشال دوستم
نظرات بینندگان:

>>>   چرا فرار کردی و به نیروهایت دستور فرار دادی دوستم خائن مزدور ترکیه و انگلیس

>>>   ماشا‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ء الله پیام عالی و بسیار وطن و مردم دوستانه و استوار به واقعیت های روز داخلی و بین المللی. این صدا و این ندا
و این خطاب مورد تایید و پشتیبانی همه اقشار مردم افغانستان و خیر احوال
انفرادی و اجتماعی تحریک محترم طالبان
و کافه نفوس افغانستان است .
با سوگند یاد میکنم که من نه عضو جنبش
ملی استم و نه عضوء هیچ حزب دیگر. شخص
سالمند و خدمتگار وطن و دوستدار صلح و
پیشرفت وطنم .
م.ش.ف کابل

>>>   مارشال دوستم نه جنرال دوستم خخخخخ

>>>   اقای دوستم به واقعیات افغانستان چون یک انسان زحمت کش این سرزمین آشنایی
و بلدیت دارد و مورد باور اکثریت مردم
است او بر ضد قوای کفری اتحاد شوروی و
شکست دادن کمونیزم با تاکتیک های جنگی
موثر قاطعانه جنگیده است .
ما درین شرایط دشوار حرف های اورا مطابق به واقعیت ها میدانیم.
ولی رسا

>>>   مارشال وطن زنده باد
مارشال طالب کش زنده باد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است