مسلمیار: همه زیر چتر طالبان همکاری کنید
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۸    ۱۴۰۱/۲/۱۳ کد خبر: 170219 منبع: پرینت

فضل الهادی مسلمیار، کمک کننده طالبان در دولت قبلی یکبار دیگر از تمامی شخصیت ها و جریان های سیاسی کشور خواست تا زیر چتر طالبان قرار گرفته و با طالبان همکاری کنند.
رییس سابق مجلس سنای افغانستان با اظهار اینکه نظام کنونی افغانستان «امارت اسلامی» است، گفت که شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی افغانستان باید زیر چتر نظام کنونی برای تشکیل دولت فراگیر گفتگو کنند.

مسلمیار با اظهار اینکه در دولت غنی انحصار قدرت وجود داشت و برخی اقوام و جریان‌های سیاسی درباره فراگیر بودن دولت او نیز ملاحظاتی داشتند، افزود که به غیر از شیعیان و زنان، دیگر اقوام در دولت طالبان حضور دارند.
وی همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه زنان در رده‌های بالای دولت طالبان حضور ندارند، اما شماری از زنان در رده‌های پایین هیات حاکه افغانستان حضور دارند.

مسلمیار با اظهار اینکه مذاکرات با طالبان بطور جدی‌تر ادامه خواهد یافت، تاکید کرد که افغانستان تحت عنوان دولت فراگیر نباید وارد فاز جدیدی از کشمکش‌ها شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسلمیار
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   با کشتن ملت افغانستان با شیاطین ها هم کاری کنید
با کشتن مظلوم با سر جدا کران هم کاری کنید
با چپاوال کران بچه بازان هم کاری کنید صد فعه

>>>   مسلم بار فکر میکند که مثل دوران های سابق،حالی هم چاپلوسی در افغانستان به درد میخورد.
زمانی که طالبان به کابل آمدند، دو نفر پکتیا وال های لنگی زرد، خود را بنام نفر های گروپ حقانی چا زده و پیش کرزی و مسلمیار رفتند و کرزی و مسلمیار فکر کردند که امیر المومنین و رییس الوزرا مقرر میشوند.
این دو نفر مثل همان دکاندار سابق پشاور که خود را نماینده طالبان جا زده بود و از نزد کرزی پول گرفته رفته بودند، این دو نفر پکتبا وال لنگی زرد نیز از کرزی و مسلمیار پول گرفتند و رفتند.
حالا طالبان اعلان کردند که برای مشوره غرض حالات و وضعیت وطن،یک جلسه سرتاسری افغان ها یا همان لویه جرگه را دایر میکنند.
باز مسلمیار چاپلوسی کرده ،میگوید که افغانها باید همه به دولت طالبان بیعت کنند.
تو که هرچقدر چاپلوسی کنی،هیچ جایی را نمی گیرد.ً زیرا طالبان گفته اند که در دولت طالبان جایی برای رهبران فاسد دولت گذشته وجود ندارد.
اگر لویه جرگه هم دایر شود،طالبان اشخاص و افرادی را از دیگر اقوام بشمول تاجک و ازبک و ترکمن و هزاره، بنام نمایندگان اقوام مذکور گفته،شامل دولت خویش میسازند،نه شما را.
طالبان در مدت هشت ماه گذشته، در میان اقوام دیگر کدر سازی کردند و کدر ها خود را میگزینند،نه شما را.

>>>   مگر زنان و شیعیان از اتباع این کشور نیستند؟

>>>   بلی شما راه درست را انتخاب کرده اید و دیگران را نیز تشویق می کنید که راه شما را پیش گیرند!
شمای که سال های متمادی از حق و حقوق مردم کاستید تا طالبان را کمک مالی کنید ، پول برای تقویت تروریسم واریز کردید تا برای گرفتن قدرت از هیچگونه کشتار جوانان و حملات انتحاری در شفاخانه ها ، مکاتب ، مساجد و مراجع عمومی دریغ نکنند و حالا کنار به کنار حقانی ها این گروه خونخوار و جهل ایستاده اید و مردم را ترغیب می کنید که با گروه طالبان بپیوندند . این دعوت حقیرانه با بی آبرویی تمام ، نشاندهنده شخصیت درونی و دشمنی دیرینه تان را با دیگر اقوام افغانستان میرساند . شما از مردم ستمدیده افغانستان می خواهید که با گروهی که روزتاروز ، جوانان ، مردم هزاره ، پنجشیری ها ، مردم تشعیه ، نظامیان پیشن را با بی رحمی سرکوب و ترور می کنند ، بیعت نمایند ؟؟ شرم بر شما باد ! اگر اندکی وجدان می داشتی ، چنین سخنان کثیفی از آن دهن گندیده ات بیرون نمی شد ! همین که تو و افراد بی وجدانی مثل تو ، مزدور صبوبه پنجم پاکستان هستید ، برای هفت پشت دیگران بس است .

>>>   فضل هادی درایور گه در اصل کافر یار است نوکر پاکستان بود و است.

>>>   باور کنید که این ادم خییث است. تا وقتی که این خبیث و شیطان صفت در افغانستان دست باز داشته باشند افغانستان جور نموشه.اینها ذاتآ با رگ شیطانی و حیله بازی متولد شدند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است