اعتراض پناهجویان افغانستان در پاکستان ادامه دارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۵    ۱۴۰۱/۲/۱۳ کد خبر: 170222 منبع: پرینت

اعتراض پناهجویان افغانستان در اسلام آباد پاکستان وارد پانزدهمین روز شد. آنها با پوشیدن کفن و شعار «بیایید ما را بکُشید» دست به اعتراض زدند.
به گزارش شفقنا، شماری از پناهجویان افغانستان در پاکستان روز (دوشنبه، ۱۲ ثور) در اعتراض به توجهی سازمان ملل در قبال پرونده‌های شان، به‌جای لباس عید با پوشیدن کفن، نماز عید را در شهر اسلام آباد ادا کردند.

این معترضان می گویند با آن‌که نماینده‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا در روز ششم و دهم اعتراضات‌شان با آنها دیدار کرده‌اند اما تاکنون هیچ‌گونه توجه و اقدام مبنی بر پرونده‌های این پناهجویان صورت نگرفته است.
پناهجویان افغان می‌ گویند تا زمانی‌که جامعه جهانی صدایشان را نشنود و به این بی‌سرنوشتی‌شان پایان ندهند به اعتراضات شان ادامه می‌دهند.

گفتنی‌ است با سقوط جمهوریت و روی کار آمدن طالبان هزاران شهروند افغانستان آواره شدند و به کشورهای همسایه پناه بردند شماری از این پناهجویان در پاکستان با گذشت بیشتر از هشت ماه بی سرنوشت هستند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان افغانستان
اسلام آباد پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   ملل متحد میگوید که ما در منطقه منهتن نیویارک در حال ساخت تعمیر های بلند منزل برای پناهندگان افغانستانی که در پاکستان هستند،هستیم.
به مجردی که ساخت این بلند منزل ها تمام شد، ما همه این پناهنده ها را به نیویارک انتقال میدهیم.
یکی از ژورنالستان از نماینده ملل متحد پرسان کرد که چقدر وقت را ساخت و ساز این بلند منزل ها در بر خواهد گرفت؟
نماینده ملل متحد در جواب گفت: ما فعلاً در منطقه منهتن نیویارک در جستجوی زمین خالی برای ساخت این بلند منزل ها هستیم. هر وقت که زمین خالی پیدا کردیم، در مورد میعاد ساخت این بلند منزل ها به شما اطلاع خواهیم داد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است