اطلاعات بیومتریک ارتش به دست طالبان افتاده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۹    ۱۴۰۱/۲/۱۵ کد خبر: 170236 منبع: پرینت

شماری از سناتوران امریکایی گفتند حکومت بایدن در مورد دستیابی طالبان به اطلاعات بیومتریک ارتش امریکا توضیح دهد.
به گزارش اسپوتنیک، برخی سناتوران کنگره امریکا می‌گویند که خروج شتاب زده نیروهای امریکایی باعث شده که دستگاه‌های حاوی اطلاعات بیومتریک در افغانستان باقی مانده و جان همکاران افغانستانی نیروهای امریکایی را به خطر بیاندازند.

این سناتوران جمهوری‌خواه از وزارت‌های دفاع و خارجه امریکا خواسته اند تا معلومات مربوط به تسلیحات به جا مانده و اطلاعات حساس، از جمله اطلاعات بیومتریک نیروهای امریکایی در افغانستان را در اختیار آنان قرار دهند.
این سناتوران می‌گویند که طالبان با استفاده از اطلاعات بیومتریک، همکاران افغانستانی نیروهای امریکایی را مورد شناسایی و هدف قرار می‌دهند.

این سناتوران به رهبری مارشا بلک‌برن، در نامه‌ای به این دو وزارت نوشته اند: “سیستم‌هایی که توسط ارتش امریکا پس از خروجش از افغانستان رها شدند، حاوی اسکن عنبیه چشم، اثر انگشت، عکس‌ها، اطلاعات مربوط به محل کار و زندگی افراد و وابستگان شان بودند.”
حکومت بایدن در مورد دستیابی طالبان به اطلاعات بیومتریک ارتش امریکا توضیح دهد.
جو بایدن، رییس جمهور امریکا در سخنرانی سالانه‌اش در اجلاس مشترک کنگره و سنای آن کشور به خروج امریکا از افغانستان اشاره‌ای نکرد.

یاد نکردن افغانستان در سخنرانی سالانه جو بایدن، با انتقاد شماری از اعضای جمهوری‌خواه کنگره مواجه شده است و گفتند که خروج شتابزده ارتش امریکا از افغانستان دشمنان‌ امریکا را جسور کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اطلاعات بیومتریک
آمریکا طالبان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است