مارک میلی: داعش در حال بازسازی خود در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۴    ۱۴۰۱/۲/۱۵ کد خبر: 170239 منبع: پرینت

رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در بیاناتی اظهار داشت: شواهدی نشان می دهد “داعش” در حال بازسازی نیروهای خود در افغانستان است.
مارک میلی، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا گفت، ایالات متحده نشانه‌هایی می‌بیند که گروه تروریستی داعش و گروه‌های مشابه در تلاش برای بازسازی نیروها در افغانستان هستند، اما تاکنون موفق نشده‌اند.

میلی در مجلس سنای ایالات متحده در جلسه استماع در خصوص تخصیص بودجه گفت: “بر اساس آخرین اطلاعات، ما نشانه هایی را می بینیم که “داعش” و گروه های مشابه در تلاش برای بازسازی نیروهای خود در افغانستان هستند. اما تاکنون نتوانسته اند این کار را انجام دهند.”
وی افزود که داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مستقر در افغانستان ممکن است در آینده برای حمله به خاک امریکا برنامه ریزی کنند.
مایلی همچنین تأیید کرد که پیش‌بینی کنونی اطلاعات امریکا را در نظر می‌گیرد که بر اساس آن تروریست‌ها در افغانستان حداکثر تا سال ۲۰۲۳ نمی ‌توانند تهدیدی برای سایر کشورها ایجاد کنند.

این در حالی است که وزارت داخله طالبان اخیرا اعلام کرد، که گروه داعش دیگر تهدید جدی محسوب نمی‌شود و نیروهای طالبان در تلاش‌اند آخرین مخفیگاه این گروه را از بین ببرند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مارک میلی
داعش
نظرات بینندگان:

>>>   منشا همه بدبختی های ما(وان کان شفتالوولوکان زردالو) است.تاوقتیکه پشت شفتالووزردالورارهانکنیم وبه عقل ومنطق مراجعه نکنیم روز وروزگارماهمین است که هست.
عاقل

>>>   داعش سربازان ارتش خصوصی دولت تروریستی آمریکا هستند.به هیچ عنوان فریب پرچم با نام های مقدس را نخورید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است