سلاح‌های ارتش افغانستان در کشمیر ضبط شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۵    ۱۴۰۱/۲/۱۵ کد خبر: 170241 منبع: پرینت

آجی چاندپوریا، یک جنرال ارتش هند که مسوولیت سازمان خط کنترل میان هند و پاکستان در منطقه کشمیر را به عهده دارد در مصاحبه با یک رسانه هندی گفته است که سلاح‌های به‌دست آمده از نظامیان آمريکايی بودند که در افغانستان از آن استفاده شده است.
ارتش هند اعلام کرده است که جنگ افزارها و دستگاه‌های نظارتی آمریکایی بکار گرفته شده در افغانستان را در کشمیر کشف کرده‌اند.

این نظامی هندی گفته است که جنگ‌افزارهایی با فن‌آوری پیش‌رفته و ابزارهای دید در شب که پس از خروج نیروهای آمریکایی در افغانستان باقی‌مانده‌ بود، اکنون سر از کشمیر درآورده‌اند.
او همچنین از وجود افرادی‌که به زبان‌های رایج در افغانستان صحبت می‌کنند و نیز سیم‌کارت‌های افغانستانی در کشمیر خبر داده است.
این در حالی است که چندی قبل مقام‌های پاکستان نیز ادعا کرده بودند که سلاح‌های نظامیان ناتو از افغانستان به‌دست طالبان پاکستانی رسیده‌ است.

از سویی هم چندی پیش وزارت دفاع آمریکا گزارشی را به کنگره‌ آمریکا ارایه کرد که حاکی از برجا ماندن بیش از هفت میلیارد دالر تجهیزات نظامی آمریکایی در افغانستان بود. این گزارش نشان داد که نظامیان آمریکایی حین خروج از افغانستان ده‌ها فروند هواپیمای نظامی، بیش از ۹۶ هزار موتر نظامی و صدها هزار اسلحه و جنگ‌افزار سبک و سنگین را رها کرده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سلاح‌های ارتش
افغانستان کشمیر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است