روند گزینش وکلای گذر از طریق رقابت آزاد در کابل
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۳    ۱۴۰۱/۲/۲۱ کد خبر: 170278 منبع: پرینت

سی و پنج تن پس از برگزاری انتخابات مردمی در بیش از ده ناحیه‌ شهر کابل به عنوان وکلای گذر گماشته شده اند.
به گزارش شهرداری کابل، این نهاد برنامه‌ای را روی دست دارد که بر بنیاد آن، وکلای گذر پس از شرکت در انتخابات در سطح همان ناحیه گماشته خواهند شد.
پس از سرنگونی حکومت پیشین، این نخستین باری‌است که وکلای گذر از طریق انتخابات، گزینش می‌شوند.

نعمت بارکزی، رییس نشرات ریاست شهرداری کابل، گفت: «بعد از تحول سیاسی تا حال، سی وپنج انتخابات برگزار و سی و پنج وکیل‌گذر انتخاب ‌شده. موضوع از این قرار است که زمانی که مردم از فعالیت وکیل گذر شکایت داشته باشند، یا وکیل گذر فوت کرده باشد و یا هم یکی از آنها کنارگیری کنند، در آن گذر ها انتخابات برگزار می‌شود.»

باشندگان محل می‌گویند که وکلای گذر در گذشته بی برگزاری انتخابات برگزیده می‌شدند. آنان از این کار شهرداری کابل (برگزاری انتخابات برای گزینش وکلای گذر) ستایش می‌کنند.
عبدالرحیم، اشتراک کننده در انتخابات، گفت: «موارد وجود دارد که بدون حضور وکیل گذر امکان ندارد؛ مثلا در منطقه دزدی می‌شود، یک کسی کشته می‌شود، یک نفر جایداد خرید و فروش می‌کند.»
امین الله، باشنده کابل به طلوع‌نیوز گفت: «خواست ما از وکیلی که امروز انتخاب کردیم، این است که به مردم ما خدمت کند و حق و حقوق شان را برساند. ما از این کار راضی هستیم.»

ریاست شهرداری کابل همچنان وعده می‌سپارد که فعالیت تمامی وکلای گذر را زیر نظارت خواهد داشت و در صورت شکایت مردم از وکلای گماشته شده، با آنان برخورد قانونی خواهند کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وکلای گذر
طالبان کابل
نظرات بینندگان:

>>>   صلاحیت و مسولیت و امتیازات وکلای گذر چیست؟

>>>   ۴۴ سال مکمل همه باهم مزه قال قال راچشیدیم وباچشم سردیدیم وباگوشت وپوست خودانرا لمس کردیم.مگرفکرنمیکنیدحالادرست زمان انست که ماهم مثل سایرملل جهان عوض قال قال به عقل ومنطق مراجعه کنیم؟
عاقل

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است