حمله طالبان به شورای علمای شیعه در کابل
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۵    ۱۴۰۱/۲/۲۳ کد خبر: 170299 منبع: پرینت

طالبان عالمان شیعه را با اهانت و تحقیر از مسجد بیرون کردند.
روز جمعه تاریخ 23 ثور در لحظاتی که نشست مشورتی علمای شیعه در حوزه علمیه رسالت برگزار میگردید، نظامیان استخبارات طالبان قبل از آغاز جلسه به مسجد حمله کردند، تمام بنرها، میز، چوکی و سایر اشیای زینتی را پاره و واژگون کردند.

تا دیروز همین علما از این طالبان آیت مقدس ساخته بودند و پیش آنها چنان خم و چم میکردند که گویا اینها فرشته های نجات اند. این علما که خود را قیم شیعه و هزاره جا زده بودند و کمر را برای گرفتن مقام و کرسی از سوی طالبان بسته بودند، امروز چنان با خفت و خواری از مسجد رسالت توسط طالبان بیرون انداخته شدند که دهان شان از ترس تلخ و قفل شده بود.

در این جلسه شیخ هایی چون: صالحی رییس شورای علمای شیعیان افغانستان، اکبری، سیدعالمی بلخی، سید جواد حسینی، سید فکوری بهشتی، وکیل غفاری، وکیل ناصری و ده‌ها‌تن دیگر و...» حضور داشتند. اما طالبان همه آنهارا با اهانت و تحقیر از مسجد راندند.

علی تقوایی
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
علمای شیعه
حمله طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   خوب کردند . علمای خیانت پیشه همین حق شان است . زمانی سراج الدین حقانی گفت که حملات هوتل کانتننتال را خضرت محمد رهبری می کرد و نسخه بهشت می نوشت چرا این علمای حقیر و بی آبرو حتی صدای خود را بر این توهین ، بلند نکردند ؟ چرا ؟ چرا علمای شیعه تا این حد بزدل و کوچک و بی آبرو هستند ؟

>>>   هنوز هم طالبان در حق ایشان بسیاد مراعات کردند؛ ایکاش طناب بردگی را در گردن هریک ازین چاکران سرسپرده می انداختند و تا نزد ( امیرالمومنین خیالی) برای سجده کردن میکشیدند٬ همانگونه که(استاد)اکبری خود را برای سجده به پای بتی به نام ملا عمر کور ۲۵ سال قبل رسانده و سر را بر آستانش سوده بود.

>>>   به علمای شعیه بهتر است در پهلوی جبعه مقاومت ایستاده شوند ورنه این معامله گری شان به ضرر خودشان نیز است. از دوران نادر غدار و قتل بابه مزاری درس عبرت بگیرند.

>>>   این حادثه یک سوء تفاهم بوده طلبها قصد نداشته بلای این مجلس حمله نماید !!! ویا شاید کدام گروپ خود سر طالبان این حمله را انجام داده و...ازین قبیل تبصره ها وتعبیر ها نمیتواند نیت طالب را تغییر دهد اینها فقط خودرا فریب میدهند ایران مانند بسا کشور های دیگر از طالب برداشت نادرست دارندفکر یکنند با دادن چند میل سلاح کهنه منبع ونظریات انها را تغییر میدهند انها خودرا فریب میدهند شاید خواب میبینندچقدر مهارت دارند دکتورین وبرنامه واستراتیجی را تغییرمیدهند !!! بهتر است بگویندما افتیده ایم مجبور بسازیم نمیتوانیم با چند جبه جنگ گنیم ما از مشکلات خود بر نمی ایم چه رسد به دیگران خوب این ما هستیم که باید قربانی امبال وارمانهای دیگران باشیم ودر بست خودرا در گرو بیگانه ها قرار بدهیم مزدور پاکستان وغلام ایران ودنباله رو تاجکستان وامریکا همه یکی اند هیچ کدام از دیگری فرق وامتیاز ندارند
حاجی ولایت خان صافی مقیم پاریس


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است