دورنما و دبیران لوی جرگه پیش رو
فاروق وردک، فضلی، محب و چند بدنام فاشیست دیگر در دوبی، روی نهایی شدن طرح کار می کنند و قرار است در ماه های آینده، زلمی خلیزاد و غنی جهت تطبیق طرح، به کابل سفر کنند 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۰    ۱۴۰۱/۳/۱۵ کد خبر: 170480 منبع: پرینت

بگذارید از آنجا شروع کنم؛ حدود دو هفته قبل، دوستی که حد اقل ۲۵ سال فعالیت مستمر سیاسی می کند و صاحب خبر و نظر است، با من تماس گرفت و با نگرانی توضیح داد و گفت: به زودی "لوی جرگه ی پشتونوالی" برگزار و عده ی کثیری از سیاستمداران باتجربه و نامدار پشتون، در داخل و خارج از افغانستان، آن را مدیریت و کانالیزه می کنند.
وی تشریح نمود که این سران خیانت پیشه و مکاره، با فراهم آوری ابزارهای تولید مشروعیت از طریق برگزاری به "اصطلاح" لوی جرگه ی ملی، اسباب تحکیم پایه های دولت پشتونیزم طالبانی را فراهم و زمینه های تایید بین المللیی حکومت ضد بشری آنان را هموار خواهند ساخت.

پرسیدم: گردانندگان اصلی این سناریوی کثیف چه کسانی هستند؟ وی گفت: اصل طرح و سردبیری، از شیطان بزرگ زلمی خلیزاد بوده، و دبیران اجرایی آن حامد کرزی و اشرف غنی می باشند.
دوباره سوال کردم: نقش سران طالبان در این برنامه چیست؟ و چگونه می توان رابطه ی آنها و این سه نفر مذکور را تبیین و اثبات نمود؟ او گفت: پاسخ به این سوال زیاد سخت نیست. هم اکنون علاوه بر حامد کرزی، افرادی چون عمر زاخیلوال، فاروق وردک، ستار سعادت و ده ها مقام های عالی رتبه ی(پشتون) حکومت های آقایان غنی و کرزی، در کابل حضور دارند و با جلسه های متوالی شبانه و هفته وار در ارگ ریاست جمهوری و خانه های سران طالبان، اهداف شوم شان را بی شرمانه و با جدیت تمام دنبال می کنند.

این آگاه سیاسی، افزود و گفت: خلیلزاد وعده "قاطع" سپرده، که علاوه بر جلب حمایت های سیاسی آمریکاییها، اعتبارات مادی برگزاری لوی جرگه ی پیش رو را نیز تقبل می کنند. وی نقش اشرف غنی را در این بازی بزرگ، تعیبن کننده خواند و گفت: آقای غنی با فرستادن تیم های فنی و کارشناسی خودش به کابل، تمامی راه های لازم جهت رسیدن به مقصد را هموار نموده است.
اما نقش حامد کرزی، معروف به برادر طالبان: یادتان هست که حامد کرزی از همان آوان تشکیل امارت اسلامی، فقط و فقط شعار دولت فراگیر را سر می داد؟

هدف از این شعار دروغین، جز انحرف افکار عامه و بخصوص فعالان سیاسی غیر پشتون، هیچ خیری را دنبال نمی کرد. وقتی حکومت طالبان قوت گرفت و مخالفین طالبان کاملا متواری و تضعیف شد، دست به پلان B خودش زد. یعنی برگزاری لوی جرگه. چون اگر از اول شعار لوی جرگه را سر می داد، طالبان به هیچ وجه توان هدایت لوی جرگه به نغع پشتونها را نداشت.
حال که همه چیز برای کنترل و مدیریت لوی جرگه فراهم شده است، کرزی شعارش دیروزش را عوض، و فقط حرف از برگزاری لوی جرگه می زند. چرا؟ چون تنها راه مشروعیت بخشی به حکومت قبیله ای پشتون ها(امارت یا خلافت) فقط برگزاری لوی جرگه سفارشی و مدیریت شده است.

منبع اضافه کرد و گفت: کرزی بسیار زیرک و سیاس است. او می دانست که اولا لوی جرگه توسط مخالفین طالبان تحریم خواهد شد. که دیدیم چنین شد. کرزی یقین داشت که با تحریم لوی جرگه توسط مخالفین، راه باز می شود برای چهره های ضعیف و اجیر شده غیر پشتون. که درد این جماعت ضعیف النفس، ده هزار دالر یا وعده یک معینیت بدون صلاحیت است. وانگهی اگر هم تحریم نشود، تمامی ابزارهای لازم جهت مدیریت این سناریو در دست پشتونها است. بنائاً خروجی لوی جرگه، در هر دو حالت، تایید و تثبیت نظام پشتونوالی طالبان است.
اکنون نیز فاروق وردک، فضلی، محب و چند بدنام فاشیست دیگر با سفرشان به دوبی، روی نهایی شدن این طرح کار می کنند و قرار است در ماه های آینده، زلمی خلیزاد و غنی جهت تطبیق طرح، به کابل سفر کنند.

من با نگرانی تمام، قضایا را با تعدادی از دوستان و همکاران دیگر در میان گذاشتم و همگی روی صحت و سقم این خبر با جدیت تمام کار کردیم و یقین حاصل نمودیم که چنین توطئه بزرگی در راه است. بلافاصله همگی مان با بزرگان غیر پشتون در میان گذاشتیم و فهمیدیم که برخی آنها نیز مطلع اند و هم قضیه بسیار جدی است. آنجا بود که پس از یک هفته، اعلامیه شورای ملی مقاومت برای نجات افغانستان نشر گردید.

در پایان ضمن تشکر از دوستان ارجمندم که این اطلاعات مفید را در اختیارم قرار دادند تا به اطلاع شما برسانم، معذرت بنده را نیز بابت تاخیر این گزارش بپذیرید.
والسلام علیکم و رحمت الله
محمد محمودی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لوی جرگه
پشتون
نظرات بینندگان:

>>>   غنی در هتل سریناست
غنی‌طی نه ماه، شش بار به کابل آمده و شب ها در هتل سرینا اقامت داشته‌است؛ منابعی در داخل هتل و همچنان داخل ارگ ضمن افشایی این خبر، گفته اند که وی با مقامات طالبان و حقانی ها در مشوره مستقیم قرار دارد

>>>   غلامان آمریکا دیگر جای با این و آن گفته های دروغین شمانیست زنده باد افغانستان اسلامی مرده باد تمام اجیران و پیروان غرب

>>>   شخص ونظر تاسف است.فکر میکنم از پرچمي های بدنام ويا شعله های ....وطن هستید.
پشتون ها دقدرت بود درقدرت است ودرقدرت خواهند ماند.از نام پشتونه ایزک عبدالله هم در کابل حضور دارد
از مقاله بوی نفاق، تاسب، می امید

>>>   همین هزاره ها که همیش از حکومت قبیله و حکومت پشتون ها و به حاشیه راندن تاجکان و دیگر اقوام از بدنه قدرت و دولت داد میزنند و در زمان کرزی هم میگفتند که حکومت قبیله و در زمان اشرف غنی هم و حالا در زمان طالبان هم و سالها است که داد میزنند که هم وطن و هم زبان باید در مقابل حکومت قبیله متحد شویم،در زمانی که حکومت در زمان برهان الدین ربانی به دست تاجکان بود،چه کردند؟
همین حزب وحدت اسلامی نبود که با شورای نظار احمدشاه مسعود هر روز جنگ میکردند؟
هزاره ها فقط برای خود قدرت میخواهند،حکومت قبیله را بهانه میکنند.
همین حالا اگر طالبان یک چوکی کوچک را هم برایشان در دولت بدهد و برایشان بگوید که روابط خود را با تاجکان قطع کن، اگر در کوچه یک تاجک را ببیند،روی خود را به طرف دیگر خواهد کرد.
پس همه حرف بر سر قدرت است.
این رهبران هزاره هم از هزاره بودن و شیعه بودن برای گرفتن قدرت میخواهند استفاده کنند و هم از هم زبان بودن با تاجکان و اگر طالبان هم برایشان کدام چوکی بدهد،خود را مسلمان خطاب میکنند و اگر کدام بهود و نصارا برایشان پول بدهد،خود را از ادیان ابراهیمی حساب میکنند و اگر کدام بودایی از جاپان و چین برایشان کمک کند،میگوید که ما قبل از آمدن اسلام بت پرست بودیم،متأسفانه عرب ها ما را بزور به دین اسلام وادار کردند و طالبان بت های اجداد مان را تخریب کردند.
پس هزاره بخاطر گرفتن قدرت،خود را در هر لباس میزند.مهم برایش قدرت است و درین راه از هیچگونه چاپلوسی با هیچ طرفی دریغ نمی گند.

>>>   این آخرین تلاش های فاشیسم قبیله است و خوب است که همه فاشیست های پشتونی از لر و بر و کافر و مسلمان و شرقی و غربی و ملا و سکولار و انواع مختلف آن دست به دست هم بدهند تا ارمان به دل نمانند اما
راه حل
ادامه مقاومت ملی تا ریشه کن شدن بنیاد فاشیسم از هر نوع آن و ایجاد یک بستر سالم برای ایجاد حاکمیت شهروند محور است.
پس قیام و مقاومت را گسترش دهید و هر روز یک جبهه جدید ضد طالبانی و فاشیسم در یک گوشه کشور باز کنید تا نوکران پاکستان و لاشخوران فاشیسم پشتونی هر روز زبون تر از دیروز شوند.

>>>   شورای ملی مقاومت برای نجات افغانستان یک قصه مفت است چون اشخاصیکه در آن عضویت دارند همه شان معامله گر هستند مخصوصا آغای قانونی که مزدوری و وطن فروشی خود را درنشست بن در جرمنی ثابت ساخت و استاد سیاف ستون پنجم پشتونها در بین تاجیک ها است، جمعیت اسلامی و شورای نظار را همین آغای سیاف که مشوق مذهبی آمر صاحب مسعود و افراد رده بالای جمعیت در شروع جنگ شورای نظار با جنبش ملی و هزاره های شیعه بود و بالاخره زمینه ترور آمر صاحب مسعود را با همدستی تعدادی قوم فروش پنجشری فراهم ساخت و میدان قدرت را برای پشتونها آماده کرد. اکنون دو باره معامله گران قومی با سیاف ستون پنجمی پشتونها شورای ملی مقاومت را راه اندازی کرده اند که نتیجه کارشان بالاخره تسلیم شدن اقوام مختلف به پشتونها خواهد شد بناء دنبال این شورای معامله گران زر اندوز رفتن گناه بزرگ است و یگانه راه نجات اقوام از زیر یوغ ستم پشتونها تجزیه کشور و قطع کاسه شریکی با پشتونها است برای رسیدن به این هدف باید از احمد مسعود و جنگجویان اش و کسانی دیگر مثل فرمانده شمشیر علیپور پشتیبانی شود

>>>   هم وطن ضرب المثل است فارسی است
افغانستان خر پالان شده است
هرکه از را رسید سوار میشود

>>>   غنی و طااب و خلقی
گلو و لر و بر با یون
همه همدرس شیطان اند
همه از نطفه اوغان اند

>>>   محترم محمودی
نه شما سیاست میدانید و نه دوست شما که اگاه سیاسی است و نه گروه رهبری جبهه نامنهاد مقاومت.
همه میدانیم که سرنخ در کجاست. همه میدانیم که حرف اخر از قصر سفید زده میشود و همه میدانیم که رهبران طالبان رهبران گروه مقاومت همه و همه مهره ها در تخته شطرنج انگلیس و امریکا استند.
جورج کنان استیراتیجیست و پلان گذار در سیاست خارجی امریکا ۱۹۴۸ George Kennan چنین نظریه داشت:
امریکا پنجاه فیصد ثروت جهان را دارد ولی ۶۰۳ فیصد از نفوس انرا.در چنین حالت وظیف ای ما است تا در سالهای که پیشرو داریم به تقویه بهتر موقف امریکا در جهان بیشتر بکوشیم. ما باید ایده ای : حقوق بشر بلند بردن سطح زندگی انسانها در روی زمین را فراموش کنیم.
بعد از ختم دوم جهانی تا کنون امریکا و متحدینش بر مبنای همین سیاست به کشور های اسیاس غربی امریکای لاتین حمله برده علیه حکومتهای مردمی دست به سبوتاج زده و مرتکب جنایات جنگی و نسل کشی گردیده است. همه مسایل تا اینجا روشن است.
بعد از انکه اشرف غنی حکومت را سقوط داد چرا همه کوچ بار خود را بسته فرار کردند. شاید اگر دوستم بدست طالبان میافتاد زنده نمیماند ولی باقی شخصیتها چرا فرار کردند؟؟؟
طالب بار ها اعلان کرد که جان و مال تان حفظ است بیایید و با امارت ما بپوندید.از ترس جان هیچ یک حاضر نه شد. باید همه در داخل کشور حاضر میبودند و با طالب از نزدیک مقابله میکردند. طالب نمیتواند رهبران را بکشد. جامعه بین المللی وضعیت را نظارت میکند.
جبهه مقاومت بدون حمایت مالی و نظامی خارجی ها نا ممکن است یک خطوه هم پیشروی کند. ایا اینرا میدانید یانه. دوران سالهای ۱۹۸۰ تمام شد که امریکا سیل اسا به دزدان جهادی پول و اسلحه برای شکست جمهوری دموکراتیک افغانستان داد.
تمام رهبران نامنهاد داخل کشور شوند و از داخل مبارزات خود را علیه بیداد گری طالبان اغاز کنند. اگر انها در داخل میبودند چند نفر زندانی میشد حتی ترور میشد برای باقی مردم بهتر میبود زیرا جامعه جهانی طالب را قدم بقدم تجرید میکرد.
ما تاجیکان در خارج از کشور از بین خانه ها و اپارتمان ها مبارزه میکنیم و بهای انرا چهار نفر بیگناه پنجشیری میدهد ....که بنام مخالفین مسلح مورد اذیت قرار میگیرند.
شما مثل زنان هر روز گلایه و شکایت دارید ...ما در داخل اگر طالب را چلنج ندهیم مبارزات بیرونی هیچ جایی را نمیگیرد بخصوص که مردم افغانستان از نظام قبلی نفرت دارند.
تمام روز حامد کرزی چنین کرد غنی چنان کرد. شما هم داخل کشور شوید
از یخن طالب بگیرید و خود را شامل لویه جرگه نمایید و در انجا صدای مردم را بلند کنید از چه میترسید؟ از مرگ؟؟ ایا فراموش کرده اید که شما بنام جهاد هزاران جوان این کشور را به جبهات جنگ فرستاده اید ...این سر و کله های گنده ای تان به این همه محافظه کاری نمی ارزد.
امدن یک تعداد پشتونها از خارج و اغاز همکاری باطالب گام مثبت است.
زیرا بسیاری از این افراد تجربه کاری دارند و میتوانند طالب را در مسیر بهتر سوق دهند. شما هم بیایید داخل کشور نظرات تانرا بدهید داخل نظام شوید
اگر وزیر ن بودید معلم یک مکتب شوید...
کار و مبارزه باطالب سالها پیکار بکار دارد.
نهضت ها و جنبش های مشروطه طلب در افغانستان در خارج افغانستان هسته گذاری نه شدند انها در نفس سلطنت بوجود امدند از درون سلطنت سر برون کردند ... کشته ها دادند یه توپ پرانده شدند ولی به خواسته های مشروع خود بخاطر ختم پادشاهی مطلق گرا ادامه دادند...بروید تاریخ جنبش مشروعیت را بخوانید. من تا زنده استم به اراده نیک شهزاده امان الله خان بخاطرتلاش موصوف در راه مشروطیت احترام میگذارم.
پادشاهی محمد نادر غدار کمتر از دوره طالبان نبود ولی مرد بچه هایی بودند
چون خالق و ده ها تن دگر که چراغ مبارزات را روشن نگهداشتند. دوره های مبارزات سیاسی علیه حکومات ظاهر و محمد داود نیز پر از فراز و نشیب بود.
در اندوران ظاهر شاه مخالفین سیاسی را تطمیح میکرد به سیاه چالهای زندان دهمزنگ میفرستاد ... تبعید میکرد ...ولی مبارزین چون محمودی ببرک کارمل که هرکدام چند سال از جوانی خود را در زندان ظاهر شاه سپری کردند دست از مبارزات بر نداشتند.
در شرایط کنونی با طالب مقابله کردن فقط یک راه دارد و ان رو در رو بودن و بس. بیشتر از این وقت تانرا تلف نکنید.هر قدر شما جا خالی کنید و گریه های زنانه از ترکیه و سویدن و تاجیکستان سردهید به جز نقص به هموطنان ما فایده ای دگر ندارد.
دگروال متقاعد عبدالحلیم
کابل

>>>   نظردهنده اخری نظر تان کاملا درست است در طول ۴۰ سال گذشته فجایع این قوم به کل جهان معلوم در دوران اشغال شورویها این مردم در مناطق خود زندگی ارام داشتند وهییچ نوع تلفات نداشتند ووکشتمند تمام امکانات حکومت کمونستیی را برایشان میداد بهه ششموول اصلحه، درر دوران اشغال غربیان صلیبی ااین در ازادی وطن هیچ سهم نداشتند حتا مدافعین اشغالگران بودند ۳۰ درصد تشکیلات دولتی مربوط باایشان بودند تبیشتررر پروژهای اقتصادی را ایشان تصاحب شدند از اایرران برایشان در تانکر های تیل صلاح می امد ودر برچی جابجا میشد.. اشغالگران ازایشان بسیار رضایت داشتند واکثریت تام فاحشه خانه ها در کابل هرات مزار وبامیان مربوط به ایشان بودند ودر خدمت امریکاییها بودند. ۹۸ در صد مرتدین که به دین عیسویت گراییدند مربوط به این قوم بودندو کلیساها برایشان به پول اشغالگران صلیبی ساخته شد. ۵۰ درصد بورسیه های تحصیلی به ایشان تعلق میگرفت واکثریت محصلین طب وانجنیری به ایشان تعلق داشت. با وجود این همه امتیازات اینها راضی نبودند وان حکومت خود شانرا که دران بیشترین امتیاز وسهم داشند حکومت قبیلوی خطاب میکرد، بناء این گروه تا تمام اقوام بومی این کشور را از بین نبرند راضی نخواهدشدند

>>>   بلی هم وطن لیا قت مردم افغانستان همین طالبان شیطان
لیاقت مردم افغانستان همین طالبان آدم کش
لیاقت مردم افغانستان انسان نیست
لیاقت مردم افغانستان همین طالبان بچه باز سیاه روی

>>>   محض یادآوری و عبرت گیری!
در زمان جمهوریت هرگاه از استبداد و تمامیت خواهی به عنوان یک سنت قبیلوی می نالیدیم و حاکمیت تمامیت خواه، تبعیض گرا و در پی برنهادن قدرت قومی را به مردم سالاری و برابری و دادگری و رفع تبعیض و رعایت حقوق شهروندی می‌خواندیم بلافاصله به تخریب وحدت ملی، دامن زدن به تعصب قومی، ایجاد تفرقه میان حکومت و اقوام، جاسوسی برای کشور همسایه، تلاش برای باج و خراج گیری از حکومت و هزار انگ و رنگ دیگر متهم می‌شدیم. حکومت های گذشته به جای پذیرش غلط بودن نیت و سلوک سیاسی تاریخی خود و تلاش برای اقامه عدالت، اجرای برابری و فروگذاری اندیشه تبعیض و تمامیت خواهی و گوش دادن به نقد و شنیدن مطالبات ناقدان با استفاده از شیوه های مختلف به پاک کردن صورت مساله اقدام می‌کرد. این روش سبب شده بود که درباور بسیاری از شهروندان حامی قومی و سیاسی حکومت، افراد منتقد و مصلح و خواهان برابری ، عامل تفرقه و تعصب قومی و نوکر قدرت های خارجی قلمداد شوند(!) نه دادخواهان آزاده و تبعیض دیده و ستم کشیده و در پی برنهادن قدرت قانون گرا، عدالت محور و شهروندسالار. در نتیجه همین شیوه سیاسی و تبلیغاتی حکومت های قبیلوی، کسانی که قربانی های زیادی از مردم ما به عنوان تامین کنندگان دادگری و مبارزه با ستم گرفته بودند اما با قدرت قبیلوی و تبعیض گرا و فاسد، مماشات می‌کردند و صرفا در پی حفظ چوکی های لرزان خود بودند و در نتیجه ساکت و آرام و تماشاچی بودند، به عنوان شخصیت های نحیب و شریف و ملی و فاقد تعصب و حامی نظام( حکومت قبیلوی) عنوان و ستایش می شدند!
عارف رحمانی

>>>   Sayed Ashraf Sadat
اشرف غنی احمدزی در زمان مسند وزارت مالیه، فیصدی اندکی که از عواید گمرک هرات به مرمت و بهسازی بناهای تاریخی هرات اختصاص داده شده بود، قطع کرد و از آن زمان تا حال، قصه وضعیت آبده های تاریخی هرات غم انگیز است.
چقدر دولت مردان و سیاست مداران ما در نظام جمهوریت، سیاه کار و تباه کننده بودند که حتی اصالت و فرهنگ مردم هم از ندانم کاری ها و تعصب شان در امان نماند!
تصویر سخن می گوید.

>>>   این شعر شاعر راستگوی و دلسوز به مردم افغانستان را برای مطالعه خوانندگان فرستادم:
جرگه بازی
تو را طالـب ز نامـت می شناسم
ز فـحــوای کلامــت می شـناسـم
تـو را قــدرت پـیـمـان قـطـر داد
جــلــودار و لگامـت می شـناسـم
غـلام دالــر و کلــدار و پـونــدی
نهـان اســنـاد وامـت می شـناسـم
زریشه جرگه بازیها دروغ است
چـو ژرفـای مـرامـت می شناسم
ز اسـتبداد قـومی حـاصلی نیست
در آزمون تار خامت می شناسم
هنرهـایت تـرور و انتحـار است
ز افــراطـی امامـت می شـناسـم
زبان ودعوت وقول ات دروغین
ریـا را در ســلامــت می شناسم
نـداری نــزد مــردم اعـتـبـــاری
که از کـردار عـامـت می شناسم
الا صـیـاد خــون آلـــوده دامــان
نـدادی دانــه دامــت می شـناسـم
رد پـای تـو را مـردم شــنـاسـنـد
ز هـر جـانـب گامت می شـناسم
یگانـه زن سـتـیـزی ایـن جهـانی
چـو از نـفـرین مامت می شناسم
تویی چـون آفـتـاب نـوک دیـوار
که از اول دوامـت می شــنـاسـم
چـه لُنگی و چـه نکتایی بـپـوشی
«من ازطرزخرامت می شناسم»
رسول پویان
5/6/2022

>>>   اعضای شورای فرار از مقامت. شما از این افراد که نام بردید .بهتر نیستند.وحتی خیلی هم بد تر هستید .خداوند شما منافقین را هدایت کند .از شما کی می‌تواند فاشیست تر باشد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است