تاسیس دانشکده هنر و موسیقی در عربستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۱    ۱۴۰۱/۳/۲۰ کد خبر: 170518 منبع: پرینت

شورای امور دانشگاههای عربستان سعودی، تاسیس دانشکده هنر در دانشگاه ملک سعود ریاض را دو روز پس از راه اندازی اولین دوره کارشناسی سینما و تئاتر در دانشگاه اسلامی محمد بن سعود تصویب کرد.
به گزارش الشرق الاوسط، «بدربن عبدالله بن فرحان» وزیر فرهنگ عربستان با اعلام این خبر در توییتر نوشت: «آموزش، مبنای سازندگی و توسعه قابلیت های فرهنگی است».

تصمیم شورای دانشگاههای عربستان سعودی شامل انتقال گروه تربیت فنی به دانشکده هنر و تغییر نام آن به «گروه طراحی»می شود که در آن علوم طراحی گرافیک، منسوجات، مد و طراحی جواهرات تدریس می شود و شامل دانشکده ای با دو گروه «هنرهای نمایشی»(برای تدریس تئاتر، سینما و موسیقی) و «هنرهای تجسمی»(برای تدریس علومی از قبیل چاپ، طراحی، مجسمه سازی و خط) می شود.

بدرا العمر رییس دانشگاه ملک سعود نیز به نوبه خود گفت: این تصمیم بیانگر جهش کیفی در آموزش رشته های فنی و هنری در راستای خدمت به میهن، توسعه فرصت های شغلی و ترغییب نسبت به خلاقیت و نوآوری است.
دانشکده رسانه و ارتباطات دانشگاه اسلامی محمد بن سعود ریاض نیز جمعه گذشته از آمادگی خود برای راه اندازی اولین دوره کارشناسی سینما و تئاتر در سال آینده خبر داده بود.

گفتنی است اقدامات اخیر که در عربستان سعودی بی سابقه به شمار می رود، در چارچوب چشم انداز ۲۰۳۰ این کشور قرار می گیرد که توسط محمد بن سلمان راه اندازی شده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانشکده هنر
موسیقی عربستان
نظرات بینندگان:

>>>   مگر این وحوش بیابانی دانشگاه دارند؟ سعودی های صهیونیست مکاتب داعش پروری و ذبح انسان و تجاوز بالای زنان دارند و وحشی آدمکش تربیه می کنند برای بدنام کردن اسلام.

>>>   عرب ها وهابیت را به زباله دان انداختند پشتون ها ان را برداشه عمار میکنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است