ممنوعیت فروش موترهای بنزینی و دیزلی در اروپا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۳    ۱۴۰۱/۳/۲۰ کد خبر: 170519 منبع: پرینت

پارلمان اتحادیه اروپا می‌خواهد تا ۱۳ سال دیگر به هیچ موتر جدید تیزرفتار بنزینی و دیزلی جواز سیر ندهد. اما پیش از اجرایی شدن این مصوبه، باید با کشورهای عضو این اتحادیه در این مورد مذاکره شود.

به گزارش خبرگزاری آلمان، در مبارزه برای حفاظت هرچه بیشتر اقلیم، پارلمان اتحادیه اروپا می‌خواهد از سال ۲۰۳۵ میلادی به بعد فروش موترهای جدید با موتورهای احتراقی (بنزینی و دیزلی) را منع کند. اعضای این پارلمان پیشنهاد کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمینه را با اکثریت قاطع آراء پذیرفتند. به اساس این تصمیم، از میانه دهه آینده میلادی، تولیدکنندگان تنها باید آن موترهای تیزرفتار و موترهای کوچک باربری را به بازار اتحادیه اروپا عرضه کنند که هیچ گونه گاز مضر گلخانه ای را منتشر نکنند.

اما پیش از اجرایی شدن همچو مقرراتی، پارلمان اتحادیه اروپا باید با کشورهای این اتحادیه مذاکره کند. هرچند موافقت این کشورها در این مورد هنوز قطعی نیست، اما چنین چیزی محتمل است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهند در پایان ماه روان میلادی موضعگیری خود را در مورد ممنوعیت فروش موترهای تیزرفتار بنزینی و دیزلی مشخص سازند. پس از آن کمیسیون اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا باید در این زمینه با هم سازش کنند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
موترهای بنزینی
دیزلی
اروپا
نظرات بینندگان:

>>>   اگر خودشان نفت و گاز به حد کافی داشتند محال بود چنین تصمیمی بگیرند ولی به دروغ میگویند حفاظت اقلیم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است