از عبدالرحمن تا ملاهیبت الله چه تفاوتی را میبینید؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۸    ۱۴۰۱/۳/۲۴ کد خبر: 170564 منبع: پرینت

جز تکرار همان تاریخ هولناک سادیزم افغانی و تداوم فاشیزم قبیلوی دیگر هیچ.
بلی هموطن من؛ این زخمها قریب یکنیم صده است که از عبدالرحمن گرفته تا شاهی نادر؛ جمهوریت کرزی - غنی وامارات طالبانی تاریخ هولناک جنایت از طرف یگ گروه متجاوز ناقل بی فرهنگ وبی بنیاد پراز گند تاریخ یکی پی دیگر از خاکفروشی آبفروشی گرفته تا تعرض به ناموس مردم؛ تصفیه قومی؛ هژمونی قومی قبیلوی؛ اشغالگری... و سربریدن ها تکرار میگردد و ادامه دارد که در تاریخ اینکشور شرمناک و اذیت دهنده است و طی این مدت برشانه های این مردم نشسته اند حاکمیت میرانند و صداها را خفه میکنند.

مشت نمونه خروار به عملکرداین جنایت پیشگان مادر زاد در تاریخ توجه کنید:
شما مشاهد میکنید که هموطنان ما را چون غلام و برده باروش حیوانی زنجیر برگردن شان آویخته اند و مردم شمال و شمالی را با پای پیاده و زنجیر بسته که به کابل جهت قین وفانه به مرکز تا خون شان را بریزانند می آورند. میدانید جرم شان چه بود؟ جرم شان فقط تاجیک بودن و افغان نبودن و تحت نام "اشرار شمال و شمالی بودن".

ازآن زمان تاکنون هیچ فرقی نکرده است وحتی وحشیانه تر عمل کردند و میکنند و حالا هم مردم بومی و صاحبان اصلی این سرزمین از طرف همین متجاوزین اشغالگر به جرم تاجیک بودن، مقاومتگر و افغان نبودن زنجیر زولانه میشوند، تیرباران میگردند و سرهای شان بریده میشود و بد تر از دیروز به شکل وحشیانه تر عمل میکنند. متاسفانه یک مقدار زیاد این آلام ورنج برمیگردد به بی توجهی و ساده نگری و کوتاه انیشی خود ما در پروسه تاریخی که از روزگار زندگی چیزی را نیاموختیم و اگر حالا هم به حال نیاییم نابودی ما حتمی و قطعی است.

بلی هموطن و همتبار من، راه دیگری جز مقاومت و کوبیدن به دهن متجاوز وجود ندارد با اینکه ازادی و حق خواستن چیزی نیست که برای من تو کسی تحفه بدهد، بلکه باید آنرا خود بدست آورد؛ ورنه هیچ کسی حاضر نخواهد بود بامن وتو حرفی داشته باشند. بناء از این زمان به بعد با این گروه تبهکار و نسل ویرانگر قطعا به مثابه یک اشغالگر و متجاوز باید برخورد نمود نه به مثابه یک هموطن.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالرحمن
ملاهیبت الله
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان به احکام دینی که باعقل ومنطق برابرباشد،پابندنیستند.
مثال:درشرایط که همه جامعه دربحران فقرمیسوزد،حج رفتن روانیست واین پول حج بایددردسترس غربا وفقراقرارداده شود.اماطالبان خلاف این دستوراسلامی باافتخار۱۳۵۰۰ نفررابه حج روان کردندتاپول شان رانذرکیسه مملوازجواهرات عربا سازند.یک جنایت دیگر.
عاقل

>>>   از بزرگان صادق قومی خود پرسان کن که طالب چگونه موجودیت پیدا کرد
هزاره ها و تاجیکها در حال قتل عام یکدیگر بودند و جنگجویان تاجیک بالای ناموس هزاره تجاوز میکرد و جنگجویان هزاره حتی کدام رحمی به ناموس مردار شده دیگران رحم نکردند و بالای مرده تجاوز جنس کردند.حال کدام تجاوز را مانده که مثال بزنید
به خاطری همین مردم ملکی به ملاقات ملا عمر رفتند و از او کمک خواستند و همین باعث به وجود آمدن طالبان شد.زمانکیه هنوز طالب نیامده بود از یک طرف سرک به آن طرف جرات نمیکردی رفته کنی
بلی برادر

>>>   یک تفاوت است ان زمان جامعه پشتون یک پادشاه و سیستم سلطنت را میپذیرفتند که تا حدود زیادی از ملا و مولوی فاصله داشت اکنون همان هم نیست و ملا و مولوی های مکاتب حقانی امر میکنند موهای ریش و سر خود را اصلاح نکنید تا مثل غول های غارنشین شوید عقب رفت حاصل شده است

>>>   عطا جان
شما چه فکر میکنید. از عبدالرحمن خان انتظار یک فرشته اسمانی را داشتید؟؟ از کسی که نیمی از عمرش را صرف صرف سوهانکاری کرده بود.
عبدالرحمن خان یک شخص نیمه بیسواد و یک شهزاده و اشرافزاده شرایط فیودالی و نیمه فیودالی جامعه ای ان وقت بود. زمانیکه امان الله خان خواست راه پدر و پرکلانهایش را ترک کند و بر خلاف کارکردهای انها حرکت کند باز هم توسط یک عده مفسدین داخلی بنام ملا و مولوی تکفیر گردید و اکنون انچه تاجیک بد مست متعصب است انچه ناروا است به ادرس او مینویسند...
امیر عبدالرحمن خان در انزمان انتخاب انگلیس بود تا بر افغانستان انزمان حکمروایی کند. انگلیس همیشه در دفاع از انهایی قرار داشت که برایشان منافع خاندانی والا تر از منافع وطن بود تا برای مقاصد انگلیس خوبتر کار کنند و در برابر انگلیس وفادار باشند. در حالیکه ایوب خان والی هرات به مراتب شخص شایسته برای مقام پادشاهی نسبت به عبدالرحمن خان مریض بود ولی انگلیس به عبدالرحمن تمایل داشت زیرا از لحاظ روانی انها امیر را بخوبی درک کرده بودند. انها چنین حسن نظر رادر مورد دوست محمد خان نیز داشتند... با انتخاب و انتصاب افراد مورد نیاز انگلیس با سرنوشت مردم ما بارها بازی کرده است.
امروز کم تر از دیروز نیست. اگر در قرنهای گذشته تنها انگلیس و روس بود امروز چهل و سه کشور در پشت امریکا و انگلیس قرار دارد...همین تعداد
کشور ها نظام جمهوری دموکراتیک افغانستان را سر نگون کردند بنام دفاع از اسلام تا توانستند با قوت دالر و پوند هموطن ما را خریدند تروریست تربیه کردند .
انچه عرب زیر دار گریختگی بود بنام مجاهد به کشور ما سرازیر کردند تا من و ترا به این روز نشانند.
شما درست فرمودید . فرق بین ملا هیبت الله و عبدالرحمن خان وجود ندارد. من خواستم ریشه ای مطلب را کمی جستجو کنم.امریکا و متحدینش به این سادگی دست از دامان پر خون این وطن بر نمیدارند.
حنظله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است