مرزبانان یونانی پناهجوی افغانستانی را کشتند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۸    ۱۴۰۱/۳/۲۵ کد خبر: 170568 منبع: پرینت

پولیس ترکیه اعلام کرد که یک پناهجوی افغانستانی که تلاش داشت وارد یونان شود در نتیجه تیراندازی نیروهای مرزی این کشور کشته شد.
به گزارش تسنیم، پولیس شهر «میریچ» ترکیه اعلام کرد یک پناهجوی افغان که سعی داشت از طریق این کشور وارد یونان شود، هدف شلیک نیروهای مرزی یونانی قرار گرفت و بر اثر جراحات وارد شده جان باخت.

به گزارش «دی‌اچ‌ای»، این پناهجوی افغان از جمله 8 نفری بود که سعی داشتند از ترکیه وارد یونان شوند و نیروهای مرزی یونان به آن‌ها شلیک کرده‌اند.
گزارش می‌افزاید: «نیروهای امنیتی یونانی به سوی گروهی از مهاجران افغان که قصد عبور غیرقانونی از مرز را داشتند، تیراندازی کردند که در نتیجه آن یک نفر به شدت مجروح شد و بعداً در بیمارستان درگذشت».

براساس این گزارش، ترکیه تحقیقات درباره این رویداد را آغاز کرده است.
مقامات یونانی اما در واکنش به این گزارش ترکیه را به نشر گزارش‌های جعلی متهم می‌کنند.
وزیر حفاظت از غیرنظامیان در یونان در این باره گفت: ترکیه سابقه طولانی در ابزارسازی مهاجران غیرقانونی دارد. وقت آن رسیده است که آن‌ها نشر اخبار جعلی درباره تیراندازی یونانی‌ها را متوقف کنند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرزبانان یونانی
پناهجوی افغانستانی
نظرات بینندگان:

>>>   این افغانها به ماموران سرحدی یونان گفتند که هر ملک ملک ماست که ملک خدای ماست.
ماموران سرحدی گفتند که یک نفر نماینده تان را میفرستیم نزد خدا تا به ما یک سند بیاورد که هر ملک ملک شماست.

>>>   یونان نبایبد چنین کاری خلاف حقوق بشری انجام دهد چون نام اتحادیه اروپا و محکمه لاوه اروپا بد میشود و اروپا بد نام میشود . یونان یبایید خود را مطابق معیار های حقوق بشری اروپا اصلاح کند و از چنین عمل زشت معذرت خواهی نموده به خانواده شهید غرامت بپردازد.

>>>   به دومی. اروپا بد نام هست. سیصد سال گذشته این مردمان را ببین تا بدانی چقدر وحشی بوده و هستند. هنور هم وحشی هستند با خون مردم دیگر کشورها پیشرفتهایی کردند ولی حقیقت وجودشان همچنان پابرجاست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است