"۱۰۰" نفر از طریق کمیسیون ارتباط بازگشته‌اند
 
تاریخ انتشار:   ۰۶:۲۴    ۱۴۰۱/۳/۲۶ کد خبر: 170576 منبع: پرینت

کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغانستان اعلام کرد که از زمان آغاز به کار این کمیسیون بیش از ۱۰۰ نفر به افغانستان بازگشته‌اند.
کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از زمان آغاز به کار این کمیسیون تاکنون بیش از 100 نفر به افغانستان بازگشته و ده‌ها نفر دیگر نیز برگه‌های بازگشتی را دریافت کرده‌اند.
کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغانستان اعلام کرده بود که در ادامه روند فعالیت این کمیسیون ژنرال «محمد انور کوهستانی» رئیس سابق امور پشتیبانی وزارت کشور و «محمد صدیق چکری» وزیر سابق حج و اوقاف افغانستان به این کشور بازگشته‌اند.

از زمان آغاز فعالیت این کمیسیون تاکنون 7 مقام ارشد دولت سابق شامل «فاروق وردک» وزیر سابق آموزش و پرورش و وزیر دولت سابق در امور پارلمانی، «امان الله غالب» مدیر سابق شرکت توزیع برق افغانستان (برشنا)، «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع سابق، «حسن مبارک عزیزی» وزیر ترانسپورت دولت سابق و «انتظار خادم» رئیس حفاظت از غیرنظامیان و امور مصالحه شورای امنیت ملی به دعوت طالبان به افغانستان بازگشته‌اند.

پیش از این «شهاب‌الدین دلاور» رییس کمیسیون تماس در نشستی تاکید کرده بود که هیات حاکمه افغانستان امنیت جانی و مالی مقامات دولت سابق که به این کشور باز می‌گردند را تضمین کرده و درخواست‌های مشروع آن‌ها را نیز خواهد پذیرفت.
طالبان همچنین تاکید کرده است که با در نظر داشت استعدادها، توانایی‌ها و تعهد کسانی که به افغانستان برمی‌گردند، از توانایی‌های آن‌ها استفاده خواهد شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کمیسیون ارتباط
مقامهای حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   این مقامات در دولت گذشته چور و چپاول زیاد کردند و حالا دعوی چوکی و مقام را نکنند و اگر از آنها در امور کاری بعضی از ادارات مشوره خواسته میشود،مشورت درست بدهند.
اگر مشوره خراب دادند و در نتیجه مشوره حراب آنها در کار ادارات سکتگی رخ دهد و کارهای ادارات حراب شوند،مسؤلیت به دوش این مشوره دهندگان خواهد بود و نظر به قانون کسانی که مشوره غلط در امور کاری میدهند،مطابق قانون مجازات خواهند شد.

>>>   تمام شان دزدان گذشته بود که دوباره برگشتند

>>>   نظام طالبانی بستر امن برای تروریزم جهانی بود و حال بستر امن برای مفسدین و چپاولگران نیز شده است.
طالب فهم دزدیدن را ندارد که چگونه و از کجا چی را بدزدد پس راه چاره استخدام فاروق وردک و غالب و چکری و رحیمی و امثالهم است که تخصص شان در دزدی و چور و اختلاس است.
یستر ملا هبت هم با فاروق جان گرم میشود.

>>>   همه برگشته ها پشتون استند چون پشتون یعنی طالب و طالب یعنی پشتون .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است