"۲۵۰" هزار افغان به پاکستان مهاجرت کرده‌اند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۴۰۱/۳/۲۸ کد خبر: 170595 منبع: پرینت

از زمان به‌قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، ۲۵۰ هزار نفر از مردم این کشور به پاکستان مهاجرت کرده‌اند.
کلی کلمنتس در پایان سفر چهار روزه‌اش به افغانستان و پاکستان، بر ادامه حمایت از بیجاشدگان داخلی و پناهجویان افغانستان تاکید کرد.
معاون کمیشنری سازمان ملل خواستار «حمایت قوی بین‌المللی» برای رسیدگی به نیازهای بشری در افغانستان شد.
خانم کلمنتس گفت: «کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به شدت در تلاش است تا از بیجاشدگان داخلی، عودت‌کنندگان و پناهندگان حمایت کند.»

به گزارش انترنشنال در اعلامیه کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان آمده است که پاکستان در حال حاضر حدود ۱.۳ میلیون پناهنده ثبت‌شده و ۱.۵ میلیون پناهنده افغان با وضعیت نامشخص دارد. از میان یک‌و‌نیم میلیون مهاجر افغان، تنها ۲۵۰ هزار آن از اگست ۲۰۲۱، زمان به قدرت رسیدن طالبان، وارد پاکستان شده‌اند.

در همین حال معاون کمیشنری عالی سازمان ملل در امور مهاجرین در سفر به پاکستان با بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه و سایر مقامات این کشور دیدار کرد.
خانم کلمنتس در این دیدارها بر نیاز به صلح در افغانستان و راه‌حل‌ پایدار برای پناهجویان افغان در کشورهای همسایه تاکید کرد.
او از مقامات پاکستانی خواست تا در توجه به پناهجویان افغان ثابت قدم بمانند.
خانم کلمنتس گفت: «افغان‌ها باید بدانند که تنها نیستند و جامعه بین‌المللی در کنار آنها می‌ایستد.»
معاون کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در سفر چهار روزه اش به افغانستان و پاکستان، با مقام‌های طالبان در کابل نیز گفتگو کرده و از ولایت هرات دیدن کرد.

در اعلامیه این سازمان آمده است که کلی کلمنتس بر نیاز به «رویکردی فراگیر مبتنی بر حقوق بشر» برای حمایت از بازگشت داوطلبانه و ادغام مجدد مهاجران افغان تاکید کرد.
خانم کلمنتس با زنان و دختران در هرات و کابل دیدار کرده و نگرانی‌های آنها را شنیده است.
او زنان افغانستان را «فوق‌‌العاده قوی» خواند و گفت که آنان می‌خواهند درس بخوانند تا در آینده کشور سهم داشته باشند.

از شروع سال ۲۰۲۲ تا کنون، کمیشنری عالی سازمان ملل در امور مهاجرین به نزدیک به یک میلیون افغان آسیب‌پذیر پول نقد، حمایت زمستانی، و سایر کمک‌ها را ارائه کرده است.
این سازمان برای کمک به حدود ۳.۵ میلیون بیچاشده ناشی از جنگ کار می‌کند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجرت پاکستان
افغان
نظرات بینندگان:

>>>   من ۱۰ سال در پاکستان مهاجر بودم و یک کلدار از هیچ مرجعی کمک دریافت نکردم.

>>>   پاکستان یک خوبی دارد که به افغانها احترام زیاد قایل اند چون فرهنگ‌خود شان بلند و شبیه فرهنگ افغانستان است مهمان نواز و صمیمی اند ، افغانها را مهم میدانند و از افغانها شیوه زندگی را یاد میکیرند . ولی برعکس در ایران افغانها را حقیر میشمارند . از همین رو پولداران افغانستان پاکستان میروند ولی طبقه کارکر و فقیر افغانستان ایران میروند . در پاکستان اکثرا افغانها در بهترین محله ها زندگی میکنند که پاکستانی ها توان انرا ندارد انجا زندگی کند . همچنان در پاکستان افغانها ازادانه میتوانند موتر و خانه و زمین و‌دوکان بخرند ولی در ایران این حق را ندارند . در پاکستان ازادی های فردی بیشتر است و کسی دنبال حرکات کسی نیست ولی در ایران هر حرکت شما تحت نظارت مردم ایران است و به اسم افغانی بالای تان ظلم میکنند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است