مذاکره پاکستان و سازمان ملل درباره مهاجران افغان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۵    ۱۴۰۱/۳/۲۸ کد خبر: 170597 منبع: پرینت

وزیر خارجه پاکستان و مسوول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره مهاجران افغان گفتگو کردند.
به گزارش شفقنا، بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان و کلی کلمنتز، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پیرامون مهاجران افغان دیدار و گفت‌وگو کردند.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه پاکستان، زرداری بر اهمیت مشارکت مستمر جامعه جهانی برای حمایت از مهاجران افغان و ارائه کمک‌های بشردوستانه و اقتصادی موقت به مردم افغانستان تاکید کرده است.
وزیر خارجه پاکستان تصریح کرد که وضعیت‌های انسانی که در سرتاسر جهان به وجود درحال وقوع است، نباید توجه جامعه جهانی را از نیازهای میلیون‌ها نفر در افغانستان منحرف کند.

زرداری با تشکر از حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مهاجران افغان در پاکستان، به نیاز به حمایت مالی منظم و مستمر جامعه جهانی و جوامع میزبان برای بازگشت پایدار مهاجران اشاره کرد.
کلی کلمنتز، مسوول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز از پاکستان بابت میزبانی چندین دهه این کشور از مهاجران افغان تشکر کرد.

گفتنی است پناهجویان افغان برای نخستین بار پس از اشغال افغانستان توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق به پاکستان رفتند. در دهه هشتاد میلیون ها افغان پاکستان پناه بردند. در دهه نود نیز به دلیل جنگ داخلی افغانستان شمار زیادی ناچار شدند به پاکستان فرار کنند. هم اکنون پاکستان میزبان 4 میلیون پناهجوی افغان است که 1.4 میلیون نفر آنها بصورت رسمی در این کشور ساکن هستند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مذاکره پاکستان
سازمان ملل
نظرات بینندگان:

>>>   راه حل برگشت مهاجرین به وطن است و به عوض ۴ ملیون مهاجر بهتر است تا ۶۰ هزار طالب را دوباره به پاکستان بر گردانیم.

>>>   مهاجرین بایید برگردند ورنه پاکستان به بهانه مهاجرین افغانستان از ملل متحد پول میگیرد و به مهاجرین نمیدهد

>>>   پاکستان خودش در افغانستان میلیونها مهاجر دارد اینها را کی نان میدهد ؟ کجاست کمیساری ملل متحد که اینها را مدیریت کند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است