چین: آمریکا غارتگر دارایی مردم افغانستان است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۷    ۱۴۰۱/۳/۲۸ کد خبر: 170600 منبع: پرینت

نماینده چین در نشست حقوق بشر سازمان ملل، آمریکا را غارتگر دارایی‌های مردم افغانستان خواند.
به گزارش تسنیم، جانگ جون نماینده دایم چین در سازمان ملل در پنجاهمین نشست حقوق بشر سازمان ملل، با انتقاد از مسدود کردن ذخایر ارزی افغانستان توسط آمریکا، این کشور را غارتگر دارایی‌های افغانستان و عامل تشدید رنج مردم این کشور خواند.

نماینده چین در این نشست عنوان کرد: «چین از آمریکا می‌خواهد که تحریم‌های یک‌جانبه خود علیه افغانستان را به صورت فوری و جامع لغو کند و دارایی‌های مردم افغانستان را بدون قید و شرط به آن‌ها بازگرداند». وی همچنین خواستار پرداخت غرامت از سوی آمریکا به مردم افغانستان شد.
جانگ در این نشست گفت: «هزارن نفر از شهروند افغانستان در نتیجه عملیات نظامی آمریکا در افغانستان جان خود را از دست داده و میلیون‌ها تن مجبور به ترک خانه‌ها خود شدند».

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد آمریکا با خروج عجولانه خود از افغانستان باعث شکل‌گیری بحران انسانی در این کشور شده که تا امروز این موضوع ادامه داشته است.
نماینده چین در پایان سخنان خود، خواستار همکاری و گفتگوی جامعه جهانی با طالبان شد و گفت: جامعه جهانی باید دولت موقت طالبان را به اتخاذ سیاست میانه در این کشور و حرکت به سمت چهارچوب سیاسی فراگیرتر، مبارزه با تروریسم در افغانستان و همچین اقدامات فوری بشردوستانه در این کشور تشویق کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چین
آمریکا غارتگر
نظرات بینندگان:

>>>   چین بیچاره نمیداند که چین خودش نیز خواهد پرید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است