"۲۲۷" پناهجوی افغانستانی از ترکیه اخراج شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۵    ۱۴۰۱/۳/۲۹ کد خبر: 170604 منبع: پرینت

همزمان با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه و در ادامه تشدید روند اخراج اجباری پناهجویان افغان، آنکارا از اخراج ۲۲۷ پناهجوی دیگر خبرداد.
پولیس استان «چناق‌قلعه» ترکیه اعلام کرد 227 پناهجوی افغان که به صورت غیرقانونی وارد این کشور شده بودند را به کشورشان اخراج کرده است.

به گزارش «آناتولی»، در مجموع 227 پناهجوی افغان که به صورت غیرقانونی وارد ترکیه شده بودند، پس از اتمام مراحل قانونی در مرکز استرداد اتباع خارجی استان چناق‌قلعه با پرواز چارتر از فرودگاه این استان به کشورشان اخراج شدند.

همزمان با نزدیکتر شدن انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه احساسات پناهجوستیزانه در ترکیه نیز تشدید شده و سیاستمداران این کشور پناهندگان و مهاجران خارجی را مقصر مشکلات اقتصادی این کشور می‌دانند.
هفته گذشته سازمان بین‌المللی مهاجرت (آی‌اوام) اعلام کرد که دولت ترکیه از ژانویه 2022 تاکنون برای اخراج پناهجویان افغان 79 پرواز چارتر انجام داده است که در مجموع بیش از 18 هزار پناهجو افغان به کشورشان اخراج شده‌‌اند.

بر اساس آمار جمع‌آوری شده توسطآی‌اوام، در چهار ماه پس از بازگشت طالبان به قدرت، نزدیک به 840 هزار پناهجو افغان از مرزهای بین‌المللی عبور کرده‌اند که تقریباً دو برابر بیشتر از ژانویه تا آگوست 2021 بود.
دولت ترکیه در سال 2022 اجازه اقامت موقت به شهروندان افغان که با هزینه شخصی خود در ترکیه زندگی می‌کردند و اقامت توریستی داشتند را نیز محدود کرد.

بیشتر شهروندان افغانستان که قبلاً اقامت یک یا دو ساله ترکیه را داشتند، اکنون نمی‌توانند اقامت شان را تمدید کنند و دولت ترکیه تمدید اجازه اقامت آن‌ها را به خرید املاک در این کشور مشروط کرده است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجوی افغانستانی
ترکیه
نظرات بینندگان:

>>>   بایید همه شان برگردند . مسافرت بس است

>>>   خیلی خوب شد بایید نیروی چوان افغانستان برای ابادی افغانستان عرق بریزند و خوش و خوشحال در بین خانواده و قوم و دوست مردم خود زندگی کتند . زن هم همینجا برایشان پیدا میشود ناحق سرگردانی نکنند . در خارج دختر های شان زیاد ناز میکند و پول تان را میخورد همینجا دختر های وطنی خود ما هم دیندار و هم مطیع و هم زیبا و صادق و دوست داشتنی اند کبر نکنید دختر خارجی چیزی بیشتر از دختر های وطنی ندارند کمی خود را سنگار میکنند شما را بازی میدهند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است