حکومت هند به هندوها و سیک های افغان ویزا داد
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۲۹    ۱۴۰۱/۳/۲۹ کد خبر: 170606 منبع: پرینت

در پی حمله به گوردواره هندوهای و سیک های افغانستان در منطقه کارته پروان شهر کابل، دولت هند برای بیش از صد هندو و سیک افغانستان ویزه الکترونیکی صادر کرده است.
این خبر را صبح خبرگزاری "ایشن نیوز انترنشنل" به نقل از مقامات وزارت داخله هند منتشر کرده است.

تعدادی از روزنامه نگاران هندی نیز این خبر را تایید کرده و آن را در حساب های رسمی توییتر خود منتشر کرده اند.
اما دولت هند رسماً در این مورد اظهار نظری نکرده است.

این در حالی است که کمیته تنظیم گوردواره های سیک ها در دهلی جدید، روز گذشته متعهد به همکاری کامل با سیک های افغانستان شد و از دولت هند خواست تا به سیک های آسیب دیده کمک فوری ارائه کند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هندوها
سیک ها
نظرات بینندگان:

>>>   من از طالبان که مادر تمام گروه های تروریستی در منطقه هستند میپرسم که قبل از آمدن اسلام در افغانستان نیاکان و اجداد ما در این سرزمین چه دین و آیینی را پیروی میکردند؟؟؟
یکی از آن ادیان دین بودایی بود و هندو ها و سیک های افقانستان هیچ تعلقی به هندوستان ندارند و باشندگان بومی این سرزمین میباشند و نشانه های قدامت شان در سجاوند لوگر و در گردیز و خوست و پروان و کاپیسا و غزنی و قندهار و اکثر ولایات کشور نشانه ریشه های تاریخی این مردم است که به هزاران سال قبل از اسلام بر میگردد.
اگر یک هندو در هندوستان به اسلام و پیامبر گرامی اش توهین میکند هیچ ربطی به هندو های افغانستان ندارد ، چنانچه اگر یک مسلمان در افغانستان یا پاکستان یا هر کشور دیگری به کدام دین یا رهبر مذهبی یا قوم و زبان توهین میکند هیچ ربطی به کشور های اسلامی و مسلمانان ندارد بلکه جرم فردی است.
پاکستان در رقابت با هندوستان افزار نیابتی خود را که طالبان و شاخه های تروریستی آن میباشد به کار میگرد تا از حضور اقتصادی و سیاسی و فرهنگی هندوستان در کابل جلوگیری کند.
پس کاری نکنید که جنگ میان ادیان راه بیفتد چون در هندوستان شاید بیشتر از ۳۰۰ ملیون مسلمان زندگی میکند اما بیشتر از هزار ملیون هندو و سیک و مذاهب و ادیان دیگر حضور دارند که در یک جنگ مذهبی بازنده معلوم است.
فرض کنیم همه هندو ها یا در کل غیر مسلمان ها از افغانستان کوچیدند چه تغیر مثبتی ایجاد میشود؟؟؟
شاید ۹۹ فیصد مردم افغانستان مسلمان باشد اما مسلمان آگاه از اسلام چند فیصد است؟؟؟

>>>   آنچه که به سکها و هندو باوران افغانستان میگذرد٬ بمثابه سرنوشت مسلمانان در هسپانیه است که بعد از شش صد سال اقامت و سهمگیری در فرهنگ و آبادانی آن کشور٬آخرین گروه کوچک باقیمانده ایشان توسط شاهان متعصب و بنیادگرای کور دل مسیحی رانده شدند.
رانده شدن آخرین گروه اقلیت یکصد و چند نفری از کشور توسط طالبان بنیادگرا و جنایت پیشه هیچ تفاوتی از رانده شدن مسلمانان از هسپانیه ندارد. هندو ها و سک ها هزاران سال درین خطه زیستند و این خاک را وطن اصلی خود میشناختند؛ زمانی اضافه تر از یکصد هزار نفوس ایشان در دور افتاده ترین نقاط و شهرهای کوچک کشور بدون تبعیض با امنیت عام و تام زندگی میکردند؛ رانده شدن آخرین گروه کوچک سک ها و هندو باوران بعد ازان همه تاریخ طولانی لکه ننگی به پیشانی ساکنین کشور است که توسط طالبان وحشی حک گردید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است