حقانی: صدای مهاجرین را به تمام دنیا برسانیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۴    ۱۴۰۱/۳/۳۱ کد خبر: 170623 منبع: پرینت

وزارت مهاجران و عودت کنندگان از سازمان ملل می‌خواهد که به چالش‌های پناهجویان افغانستان در کشورهای دیگر به گونه‌ جدی رسیدگی نماید.
خلیل الرحمن حقانی، سرپرست این وزارت در مراسمی به مناسبت "روز جهانی پناهندگان" می‌گوید که با پناهجویان افغانستان در کشورهای دیگر برخورد نادرست می‌شود.
آقای حقانی گفته است: «صدای مهاجرین، مشکلات شان و حقوق شان را به تمام دنیا و به کسانی و نهاد های که مسوولیت دارند، باید برسانیم.»

در همین حال، رییس کمیشنری پناهندگان سازمان ملل در افغانستان می‌گوید که افغانستان با داشتن بیش از هفت میلیون پناهجو با بحران گرسنگی نیز روبرو است. وی تعهد می‌سپارد که در هماهنگی با نهادهای دیگر جهانی به چالش‌های پناهجویان رسیدگی خواهد کرد.

لیونارد زولو در این نشست گفت: «همه‌ی ما مسوولیت داریم که از پناهجویان حفاظت کنیم وباید مطمین شویم که از قوانین جهانی سرپیچی نمی‌شود. نباید کسانیکه به کشورهای خارجی پناهنده شده اند و زندگی شان در اینجا در خطر است، به اجبار برگردانده شوند و باید به بیجاشده‌گان داخلی نیز رسیدگی جدی شود؛ به مسکن اصلی برگردانده شوند و راه‌های حل دایمی به مشکلات پناهجویان سنجیده شود و این راه حل دایمی باید احترام به حقوق و آزادی زنان، مردان و عدم تبعضی در جامعه است.»

همزمان دبیرکل سازمان ملل نیز با نگرانی از اوضاع بد مهاجران افغانستان می‌گوید که در حال حاضر ۲۴ میلیون شهروند افغانستان با عدم مصوونیت غدایی روبرو هستند و ۹۷ درصد دیگر زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
سازمان عفو بین‌الملل نیز می‌گوید که بحران پناهجویان افغانستان یکی از بزرگترین و طولانی ترین بحران‌ها در جهان است.
این سازمان در اعلامیه‌ای به مناسبت روز جهانی پناهندگان، از جامعه جهانی می‌خواهد که بازگشت اجباری پناهندگان افغانستان را از کشورهای همسایه توقف دهد.

بربنیاد آمارهای جهانی، بیش از هفت میلیون شهروند افغانستان به علت درگیری‌ها، خشونت و فقر مجبور به ترک خانه و کاشانه‌شان شده‌اند که بیشتر این شهروندان در ایران، پاکستان، ازبیکستان، تاجیکستان، مالیزیا و ترکیه مهاجر هستند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حقانی
صدای مهاجرین
نظرات بینندگان:

>>>   اول شما اقوام سيك ما را حق و حقوق شانرا حفظ ميكرديد همه اين قوم شريف را نابود ساختيد لعنت به شما وحشي هاي دوران از كشور هاي دگه شما چه توقع داريد شما تروريستها مردم را به خاك و خون ميكشانيد مردم را شكنجه و بالاي شان ظلم ميكنيد و از ايران و پاكستان بادار تان يك اعلاميه ميدهيد افغان را ازاد بمانيد شما تروريستها در تمام دنيا ما را سر افگنده ساختيد كه نميتوانيم بگويم از افغانستان هستيم لعنت به شما لعنت به فكر و مفكوره شما تروريستها انتحاري انفجاري

>>>   مردم از ظلم و حماقت طالبان عمری و حقانی مهاجر شده اند و حالا این حقانی .....در مقام دفاع از مهاجرین ایستاده است.
گرگ را چوپان گرفتن همین است.

>>>   پشتونها هم در افغانستان حکومت را در دست دارند و بیشترین تعداد مهاجر را در کشورهای اروپایی پشتونها تشکیل میدهند نمیدانم که چرا پشتونها مهاجرت میکنند اگر پشتونها از خارج دیپورت شوند جمعیت پشتونها دوبرابر میشوند پس باید پشتونها را در خارج قبولی ندهند چون که جانشان در خطر نیست...
حمید عرب

>>>   مشخصات اصلی یک افغان.
۱-افغان نمیداند.
۲-نمیداندکه نمیداند.
۳-قبول نداردکه نمیداند.
۴-حاضرنیست ازانهای که میدانند،چیزی بیاموزد وتقلیدکند.
نتیجه:دیگران درقرن بیست ویک زندگی میکنندومادرقرن هفتم.
.....
عاقل

>>>   سلام . به حقانی تو خودت مردم را مها جر نساز صدایشان را نیاز نیست بجای برسانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است