سازمان ملل خواستار اسکان پناهندگان بیشتر شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۴    ۱۴۰۱/۴/۱ کد خبر: 170637 منبع: پرینت

همزمان با افزایش میزان پناهندگان در سطح جهان، تنها یک بخش کوچک آنان در کشورهای مهاجرپذیر اسکان یافته اند.
کمشنری عالی پناهندگان سازمان ملل گزارش داد که در سال گذشته فقط ۳۹ هزار نفر از طریق ملل متحد به این کشورها انتقال داده شدند.

به نقل از خبرگزاری فرانس پرس، افغان‌ها پس از مردم سوریه، دومین جمعیت مهاجر در جهان بوده که خواستار اسکان در کشورهای مهاجرپذیر از طریق سازمان ملل اند. به گفته این سازمان، ۲۰۰ صد و ۷۴ هزار پناهنده افغان درخواست مهاجرت به کشور سومی را داده اند.
در حال حاضر، بخش بزرگ این پناهندگان در کشورهای ایران و پاکستان، با وضعیت حقوقی و اقتصادی ناروشن زندگی می‌کنند. آنها امیدوارند که سازمان ملل به اسکان شان در کشورهای غربی کمک کند.

در ماه اپریل، شماری از پناهجویان افغان در پاکستان در اعتراض به وضعیت ناروشن و کند بودن روند رسیدگی به وضعیت شان از سوی کمشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در مقابل دفتر این سازمان در اسلام‌آباد تظاهرات کردند. آنان با پوشیدن کفن، شعار "ما را بکشید" سر دادند و از سازمان ملل خواستند تا ثبت‌نام، توزیع کارت‌های مهاجرت و انتقال به کشورهای دیگر را تسریع کند.

این سازمان از کشورهای مهاجرپذیر خواست تا روند اسکان پناهندگان مستحق را بیشتر کنند. به خصوص که انتظار می‌رود بیش از دو میلیون نفر در سال آینده نیازمند اسکان در کشورهای مهاجرپذیر باشند.
بنا به آمار، بیش از ۲۷ میلیون نفر به عنوان پناهنده در جهان زندگی می‌کنند که اکثریت شان ساکن کشورهای فقییر اند.
در حال حاضر، تنها کشورهای امریکا، کانادا، آلمان، بریتانیا، آسترالیا و کشورهای اسکاندیناوی با کمشنری عالی پناهندگان در قسمت اسکان مهاجرین همکاری می‌کنند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سازمان ملل
پناهندگان
نظرات بینندگان:

>>>   ملای قشلاق مامیفرماید:انسان اشرف مخلوقات است یعنی که شب روشنترازروز است.اما واقیعت اینست که اگرانسانها ۵ فیصد خوگ ها شرافت،اخلاق ووجدان میداشتند،امروز میلیاردها انسان روی زمین اینقدربدبخت نمیبودند.
عاقل

>>>   راه حل فقط امن سازی کشور های مهاجر خیز است.
جهان غرب موج مهاجرت را ایجاد میکنند و تا از میان شان به صورت گزینشی آنچه را نیاز دارند بپذیرند و متباقی را به حال خود رها کنند.
دنیای غرب بیشتر به اطفال مهاجرین و نیروی جوان چشم دوخته اند تا حل جهانی مشکل مهاجرین.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است