چاپلوسان ابر متخصص
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۲    ۱۴۰۱/۴/۱ کد خبر: 170639 منبع: پرینت

یکی از مؤلفه های سیاست اتیک و یا مورال است که در زبان فارسی اخلاق در سیاست برگردانی شده است. اما من آن‌را رفتار و کردار سیاست‌مدار بر بنیاد ارزش‌های شفافیت، صداقت و پاکی تفسیر می‌کنم. این پدیده در سیاست و سیاست‌مداران افغانستان بسیار کم‌پیدا است. سیاست‌پژوهان به این باور هستند که اخلاق در سیاست زمانی نهادینه می‌شود که بازیگر آن دارای اصول بازی، نقد خودی، بررسی ماحول و متعهد به پیامد های عمل‌کرد خود باشد.

در رسانه ها دیدم که یک تعداد سیاست‌مداران به اصطلاح جمهوریت به کشور برگشته اند و با تغییر قیافه و شمایل چنان با سیمای روحانی، با رهبران امارتی ملاقات می‌کنند و به آن‌ها گوش می‌دهند که گویی از این فرشته‌گان نور رحمت را با تشنگی می‌نوشند. اما سه پرسش ساده را از این آقایان باید پرسید.

۱. شرف و وجدان شما در زیر پاهای کودکان شهدای گم‌نام میهن خورد و خمیر شده است. آیا ذره‌ای از آن را حفظ کرده اید؟ اگر کرده اید، چگونه زنده مانده اید؟ مگر شما مهندسین مکاتب خیالی، سربازان خیالی، پولیس خیالی و....نبودید؟

۲. اگر فردا نظام سیاسی دست‌خوش یک تغییر گردد، هنوز هم تصمیم زندگی کردن در میان بازماندگان محافظین شهید خود تان‌را دارید؟ محافظین شما بچه های فقیر مردم بودند. آن‌ها را کشتند بخاطری‌که شما زنده بمانید.

۳. شما تملق را با این گونه‌ی فراتخصصی و ابرتخصصی از کجا آموخته اید که حتی رهبران امارتی را مجذوب کرده است. زمانی این تخصص شما را به فرزندان ناتنی کرزی و غنی تبدیل کرده بود. راستش این مدرسه‌ی رهبریت در چاپلوسی را از کجا آورده اید؟ هنرمندان تیاتر باید دستان تان‌را بوسه زنند.

میهن خانه‌ی مشترک همه‌ی ماست. هر کسی حق دارد به دامانش برگردد. اما آنانی‌که میهن را فسادخانه دنیا ساختند، فرزندانش را به دام گرگان سپردند، کودکانش را فقیر ساختند و سه نسل را برباد دادند حق ندارند، به نام سیاست‌مداران در ساختار و نظام جدید و به‌نام میهن سخن بگویند و مشروعیت پوشالی را برای یک رژیم مستکبر به بار آورند. چون اینان ذره‌ای از اخلاق سیاسی در وجود ندارند.

دکتر ملک ستیز


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چاپلوسان
امارت
نظرات بینندگان:

>>>   بسیار خوب است تا صف ها از هم جدا شود.
مفسدین و فاسدین و خائنین به تروریست های هم تبار و هم فکر خود بپیوندند تا مقاومتگران و مدافعین جانباز وطن در شناخت دوست و دشمن دچار اشتباه نشوند.
امروز فقط دو صف است
یا صف مقاومت و ایستادگی و آزادگی که هوا خواهان ملیونی در جامعه دارند و یا صف تروریست ها و فاشیست ها و خائنین که مانند جویچه های مردار به هم میپیوندند تا جهیل مردار را ایجاد کنند و تبدیل شوند به مرداب گندیده تا خشک شوند و نابود.

>>>   مزدور های بد بخت تا روز مرگ باید در خدمت سازمان های جاسوسی مربوطه باشند.

>>>   انعده چاپلوسان و لندغران که حالا مرده گاوی را در کشور ها خارج شروع کرده خوب است یا کسانیکه به وطن برگشته ولی شما در همان تن فروشی و بی غیرتی خوش هستنید و فکر میکنید که همه باید مانند شما باشد

>>>   همین بی شرفان بودند که در نظام جمهوریت به طالبان فحش و دشنام میدادند اما حالا آمده با گردن های خمیده صداقت و وفاداری شان را به امارت نشان میدهند اینان فرومایگانی هستند که در هر ظرف که بی اندازید همان رنگ را اختیار می کند اینها برای بدست آوردن دزدی های شان امده نه خدمت به وطن و مردم و طالبان هم به خوبی میدانند و ماهیت اینان را می شناسند.

>>>   حق تیله افغانستان از ایران چطور شد ؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است