شرایط دریافت خدمات بانکی اتباع خارجی در ایران
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۳    ۱۴۰۱/۵/۴ کد خبر: 170899 منبع: پرینت

رییس کل بانک مرکزی ایران گفت اتباع خارجی برای استفاده از خدمات بانکی باید کد مخصوص و مجوز وزارت کشور را داشته باشند.
به گزارش شفقنا؛ صالح‌ آبادی، رییس کل بانک مرکزی درباره شرایط خدمات‌رسانی شبکه بانکی به اتباع خارجی اظهار کرد: اتباع خارجی خدمات بانکی را طبق مقررات دریافت می‌کنند.
صالح آبادی گفت: مساله مهم در مورد اتباع خارجی این است که آنها باید کد مخصوص و مجوز وزارت کشور را داشته باشند تا بتوانند از خدمات بانکی استفاده کنند.

در روزهای گذشته برخی از اتباع غیر ایرانی اعلام کرده بودند که برای استفاده از اینترنت بانک و همراه بانک در برخی‌ها بانک‌ها با مشکل مواجه شده‌اند. در ادامه، این موضوع از بانک مرکزی مورد پیگیری قرار گرفت که اعلام شد خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰ میلیون تومان) برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است‌.

این در حالی است که در راستای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، برخی محدویت‌ها در اراثه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی خارجی به طور موقت اعمال شده و تا اطلاع ثانوی ممنوع است که شامل موارد زیر است:
۱) افتتاح حساب ارزی و ریالی (انفرادی و مشترک) اعم از قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز، سپرده کوتاه مدت و بلند مدت.
۲) حواله انتقال هر گونه وجه، اعم از درون بانکی و بین بانکی از مبدا حساب‌های اشخاص حقیقی خارجی.
۳) حواله انتقال هر گونه وجه، اعم از درون بانکی و بین بانکی به مقصد حساب‌های اشخاص حقیقی خارجی.

همچنین اعلام شد که استفاده از کارت به کارت تا ۱۰ میلیون تومان، تراکنش درون شعبه بانکی (پایا) تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و خرید با کارتخوان مثل ایرانیان تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای اتباع خارجی، فراهم است. البته، استفاده از این امکانات فقط در داخل ایران ممکن است و هر یک از اتباع که کد یکتا بگیرند خدمات بانکی برای آنها به صورت عادی ارائه می‌شود.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اتباع خارجی
خدمات بانکی
نظرات بینندگان:

>>>   سلام . یکی به مالطف کند بگوید که این کد یکتا دیگر چیست و از کجا واز چی راهی می شود این کد را در یافت کرد اگر کسی میداند لطف کند مارا همکاری کند.
طاهر

>>>   سلام اگر در جمهوری اسلامی ایران مخبر و خبر چین شوید کد یکتا و دو تا و همه ای خدمات بر خوردار می شوید فقط مخبر شوید
خدا نگهدار
شاه سلیمان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است