ورود همه روزه هزاران تن نفت بی کیفیت ایرانی
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۸    ۱۴۰۱/۵/۴ کد خبر: 170900 منبع: پرینت

مسوولان طالبان در بندر ابونصر فراهی در غرب کشور از وارد شدن «نفت بی‌کیفیت ایران» به کشور خبر می‌دهند و می‌گویند که بیست درصد نفت بی‌کیفیت کشور ایران از طریق این بندر وارد کشور می‌شود.

به گزارش باختر، احسان الله، آمر نورم و استاندارد طالبان در بندر ابونصر فراهی در ولایت فراه گفت که این اداره، چندین بار نفت بی‌‌کیفیت ایران را دوباره به ایران بازگردانده است.
به گفته منبع، وی افزوده است که همواره تلاش صورت می‌گیرد تا از نفت بی‌کیفیت ایران به کشور جلوگیری شود.

منبع می‌افزاید، آمر نورم و استندرد طالبان در این بندر، ادعای شماری از تجار آن ولایت را مبنی بر عدم فروش نفت بی‌‌کیفیت ایران بر آنها رد می‌کند و می‌گوید که در این مورد با مقامات ایرانی تفاهم نیز صورت گرفته است که نفت بی‌کیفیت را به افغانستان صادر نکنند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نفت ایرانی
کیفیت
نظرات بینندگان:

>>>   خوب از نفت هایی استخراجی خودمان که در زیر زمین پنهان است استفاده کنند!!!!
آتش خاوری

>>>   پول بیشتر بده نفت با کیفیت بگیر

>>>   برید از پاکستان نفت بگیرید
نفت خوبی دارن!

>>>   سومی
چرکستان خود از ایران تیل وارد میکند، پوقانه و جرگانه بس نیست که تیل دیگران را هم از ین دال خوارن بخریم؟؟؟

>>>   نمی دانم منظور از نفت چی هست چون برخی واژه ها در افغانستان معنی دیگری دارد . اگر منظور بنزین یا سوخت ماشین ( موتور )است ما در ایران هر روز استفاده می کنیم مشکلی ندارد حتی نوع معمولی آن البته نوع مرغوب تر هم وجود دارد ( بنزین سوپر ) به نظر می رسد برخی با اهداف خاص چنین مقاله هایی را می نویسند . برای ایجاد اختلاف متاسفانه عده ای هم تحت تاثیر قرار می گیرند .

>>>   آقای خاوری عزیز..
استخراج نفت نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی دارد که شرکت های بزرگ و بین المللی و چند ملییتی می توانند از عهده آن بر بیایند و این علاوه بر تکنولوژی سطح بالایی که نیاز دارد زمان بر هم هست..
پس ز کشف یک مخزن که خودش کلی هزینه دارد بررسی می کنند که حجم آن برای سرمایه گذاری های آنها آنقدر هست که صرفه اقتصادی داشته باشد یا نه؟ افغانستان در منطقه ای است ک کشورهای نفت خیز زیادی در اطراف آن هست که همگی به دریاهای آزاد متصل هستند و دولت هایی قوی دارند و سال‌های زیادی هست که بر روی مخازن نفتی خود سرمایه گذاری کرده اند متلا ایران صدسال و عربستان و کویت و عراق هم همین حدود تقریبا ،، صدها حوزه نفتی عظیم در ایزان است در عربستان بزرگترین حوزه های نفتی هست در کویت بهترین نفت استخراج می شود، عراق احتمالا بزرگترین کشور نفتی باشد و همه سرمایه گذاری صدها میلیارد دلاری در این صدسال در این حوزه انجام داده اند (پالایشگاهی و پتروشیمی و شرکت های حفاری و...) بزرگترین خطوط کشتیرانی و مخازن و انبارهای عطیم و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و تجربه نفتی نیاز است... متاسفانه افغانستان اگر هنین امروز اعلام سود که بزرگترین دارنده نفت جهان هم هست بهز صدسال سرمایه گذاری و زیرساخت های لازم و تجربه کم دارد، این را در کنار محدودیت های ژئوپلتیک این کشور و وضعیت امنیت آن و بقیه معضلات این کشور قرار بدهید... در پایان، نفرین نفت چیزی است که ای ماش کشوری به آن گرفتار نشود.. افغانستان نفت ندارد که این همه مصیبت از آمریکا و روسیه و پاکستان دیده است، خدا نکند نفتی در آن بیابند ، با شرایطی که افغانستان دارد دیگر همین اندک آسایش را هم از مردمش می گیرند...
لواسانی

>>>   ثاز ایران بایید هیچ چیز وارد نشود چون همه اش بی کیفیت است بایید مرز با ایران بستت شود و نفت از کشور های اسیای مرکزی که با افغانستان همسایه اند وارد شود چون کیفت تولیدات انها با استندرد روسی و بالا است . تولیدات ایران و پاکستان همه اش تقلبی است .

>>>   تمام نفت افغانستان خوراک یک روز یک پالایشگاه در ایران است

>>>   گمرک دوغارون: دستوری برای آزادسازی ترانزیت دیزل به افغانستان دریافت نکرده‌ایم

>>>   این همه تریاک بی کیفیت می فرستن ایران


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است