هیات بزرگان قبایلی پاکستان وارد کابل شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۸    ۱۴۰۱/۵/۱۰ کد خبر: 170951 منبع: پرینت

همزمان با بازگشت هیات علمای پاکستانی از مذاکره با سران تحریک طالبان پاکستان در کابل، یک هیات هفده نفری از بزرگان قبایلی و نمیاندگان پارلمان این کشور وارد کابل شدند.
این هیات که برای سفری چهار روزه وارد کابل شده است قرار است با سران تحریک طالبان پاکستان دیدار و مذاکرات با آنها را پیگیری کند.
این دومین سفر این گروه به پایتخت افغانستان برای گفتگو با رهبری تحریک طالبان پاکستان خواهد بود. اولین هیات متشکل از 58 عضو بود.

منابع در تحریک طالبان پاکستان به «د نیوز» درباره اعزام جرگه‌ها برای کمک به روند صلح آن را اقدامی بیهوده خواند و تأکید کرد جرگه‌های اعزامی اختیاری ندارند.
وی افزود: هر زمان مقامات نظامی خودشان با ما گفتگو می‌کردند، شاهد پیشرفت بودیم، زیرا آنها قدرت تصمیم‌گیری دارند. باید بگویم فرستادن جرگه‌ها اتلاف وقت و منابع است.

گفتنی است هیات هشت نفره علما به رهبری «مفتی تقی عثمانی» پس از برگزاری جلساتی با رهبری تحریک طالبان پاکستان و طالبان افغانستان،به پاکستان بازگشتند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قبایل پاکستان
طالبان پاکستانی
نظرات بینندگان:

>>>   باز چه صادر می کند

>>>   باگذشت یکسال چراحداقل توافق میان طالبان وغرب بوجودنمی اید؟
جواب روشن است.طالبان تحت هیچ نوع شرایط حاضربه عدول ازشریعت نیستند وغربی هم حاضر به عدول از عقلانیت. مثال بسته ماندن یابازگشایی مکاتب دخترانه بالاتر ازصنف ششم.
عاقل

>>>   هییات شیطان دوم وارد کابل شد
تا بچه بازان باهم جلسه شیطنت کند
آمریکاه شیطان است
طالبان شیا طین
انکلیس مکار است
دولت جهلستان مکار تر از انکلیس
دولت نا پاکستان بنام مسلمان است

>>>   این هیات ها می طآیند و خود را داماد سران طالبان مبسازند و بر میگردند.شمله ات را چپه بینداز آصف وردک که داماد هایتان پاکستانی اند.

>>>   افغانستان سوبه سرحد به پاکستان است

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است