ادامه روند تزریق پول؛ ۴۰ میلیون دلار دیگر به کابل رسید
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۷    ۱۴۰۱/۵/۱۰ کد خبر: 170952 منبع: پرینت

بانک مرکزی افغانستان اعلام کرد در ادامه روند تزریق پول نقد به این کشور، یک بسته نقدی دیگر به میزان ۴۰ میلیون دلار به کابل رسید.
یک بسته نقدی 40 میلیون دلاری به کابل رسید و به یکی از بانک‌های تجاری افغانستان تحویل داده شد.
اطلاعیه همچنین ضمن قدردانی از کمک‌های جامعه جهانی، از آنها خواست تا در سایر زمینه‌ها نیز با افغانستان تعامل و همکاری داشته باشند و از این طریق به مردم افغانستان کمک کنند.

بانک مرکزی افغانستان پیش از این با ورود بیستمین بسته کمک‌های نقدی به افغانستان اعلام کرده بود که میزان کمک نقدی به افغانستان به 569 میلیون و 600 هزار دلار رسیده است که با رسیدن 12 بسته 32 میلیون دلاری و یک بسته 40 میلیون دلاری دیگر این کمک‌ها به مجموع 993 میلیون و 600 هزار دلار افزایش یافته است.
پس از به قدرت رسیدن طالبان، دارایی‌های خارجی افغانستان بلوکه و دسترسی این کشور به بانک‌های بین‌المللی مسدود شد که این محدودیت اقتصاد افغانستان را با فروپاشی روبرو کرده است.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با سهیم دانستن آمریکا در بحران اقتصادی افغانستان، خواستار آزادسازی دارایی‌های توقیف شده این کشور هستند تا امکان ارائه بلامانع کمک‌های بشردوستانه برای تامین نیازهای اساسی مردم افغانستان فراهم شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تزریق پول
بانک مرکزی
نظرات بینندگان:

>>>   اولاد های خود امریکا هستند این لنگی دار های ناق برای شان بسیار کمک می کن زیاد مانند سیل کمک می کند مانند طوفان
آریائی

>>>   فقط برای شما ملت بگویم که امریکا صد در صد همرای طالبان یکی اند زیرا در هر هفته دالر برای شان روان می کند و این بازی بالای اسلام بود فقط همو رژیم سابق است هچ تغیر نه آمده یک وزارت را بنام امر بالمعروف به خاطر فریب مردم ساخته است کادم قانون اسلامی را اجرا کرده اند کادم عدالت را تامین کرده اند فقط همه فریب است خاطر جمع باشید

>>>   از هشت ملیارد دالر بلاک شده تقریبا" یک ملیارد دالر را پرداخت کرده اند .

>>>   تمام این سیاست ها فریب و به قدرت رساندن طالبان است فقط اگر غنی یهودی پیش از سقوط جور می آمد چرا این قدر کدر جوان ما از افغانستان بیرون می شد و اگر فرار نمی کرد بسیار یک انسان بی غیرت بود

>>>   تمامش دوباره پس در جیب طالبان می افتد

>>>   در افعانستان یک کار خوب بجا مانده که کرایه موتر ها هر رقم که دل موتروانی ها شد می گذارد طالبان در غم جور خود هستند شما بیبنید سابق کرایه موتر ها تاکسی از یک مسیر به مسیر دیگر ۲۰ افغانی بود و حالا درایور ها کرایه را ۳۰ افغانی کرده اگر مسله تیل باشد تیل خو میکنم چند بلند نشده و در افغانستان دولت وجود ندارد که پرسان کند هر کس دلش شد خودش نرخ می ماند و یک حالت بی بند باری وجود دارد عدالت قطعا موجود نیست مسلمان خو بل کل

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است