درگیری میان طالبان و نظامیان پاکستان در مرز مشترک
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۱۹    ۱۴۰۱/۵/۱۷ کد خبر: 170991 منبع: پرینت

منابع خبری از وقوع درگیری میان نظامیان پاکستان با طالبان در مرز مشترک افغانستان خبر دادند.
نجیب الله حنیف، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت کنر در اینباره گفت: در منطقه بن‌شاهی شهرستان دانگام این ولایت نیروهای طالبان و نظامیان پاکستان به سمت یکدیگر شلیک کردند.

حنیف افزود: در این درگیری به کسی آسیب نرسیده و این تنش اکنون به پایان رسیده است.
این مقام طالبان درباره جزئیات این حادثه گفت: درگیری پس از تلاش ورود نظامیان پاکستان به داخل مرز افغانستان در خط دیورند رخ داده است.
به گزارش فارس، وی گفت: مقامات ارشد طالبان قرار است در این خصوص با مقامات اسلام آباد گفتگو کنند.

مردم محلی نیز می‌گویند که درگیری میان نظامیان طالبان و پاکستان تا نیمه های شب ادامه داشته و دو طرف از سلاح سنگین در این تنش استفاده کردند.
پاکستان اعلام کرده است که در حال فنس‌کشی مرز مشترک با افغانستان بوده و تاکنون به این دلیل چندین بار میان نظامیان دو کشور درگیری رخ داده است.
این در شرایطی است که هفته گذشته نیز تنشی میان طالبان و مرزبانان ایران رخ داده بود.

یک مقام امنیتی نیمروز در اینباره گفت: نیروهای طالبان در منطقه نزدیک به مرز ایران در هنگام گشت‌زنی با نیروهای مرزبانی طرف مقابل درگیر شده و طرفین به تبادل آتش پرداختند.
وی افزود: در این درگیری یک عضو طالبان کشته و یک تن دیگر زخمی شده و خساراتی نیز به مناطق مسکونی وارد شده است.
این منبع امنیتی درباره دلیل بروز این تنش نیز گفت: نیروهای مرزبانی ایران اعلام کردند که منطقه گشتزنی نیروهای طالبان جز خاک ایران بوده و نیروهای طالبان حق ورود به این منطقه را ندارند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظامیان پاکستانی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   خدای راسپاسگذارمیبودم اگراحماقت سرحدمیداشت.
طفلی معصوم وبدچانسی درروزتولدش ،پدرش درحادثه انفجاری کشته شده وحالا به زعم ما(افغانهای غیوروقهرمان؟؟؟؟؟)مسبب حادثه این طفل عصوم تازه درجهان چشم گشوده است که گویا پاوقدم نیک نداشته.مادرش حاضرنیست تااورادراغوش بگیرد وشیربدهد.ایا مسول همین جنگ ۴۴ ساله اطفال نوتولداندیابزرگسالان احمق.اگرخروخوک زبان میداشتند،حتما میگفتند به طفل معصوم وبدبخت که درروز تولدش پدرش راازدست میدهد بایدتوجه بخصوص صورت بگیردبه او محبت داده شود.مادرهم رول مادروهم رول پدررابازی کندتاطفل احساس کمبود محبت نکند.ولی درک افغانها مخالف خروخوک اند.اینکه کی حق به جانب است قضاوت باشما.
عاقل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است