طالبان: به گدا ها زمینه کار فراهم می‌کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۶    ۱۴۰۱/۵/۱۸ کد خبر: 170993 منبع: پرینت

حکومت طالبان گفته است که همه گدا ها را از شهر کابل جمعآوری نموده و زمینه کار را به آنان فراهم می کند.

بر اساس اطلاعیه ای که از سوی دفتر معاون رییس الوزرا به نشر رسیده گفته شده است که بر مبنای حکم مولوی هبت الله آخند زاده٬ به ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رییس الوزرا وظیفه داده شده است که همه گدا ها را در همکاری با نهاد های دولتی جمعآوری کرده و در مورد رفع مشکلات شان کار کنند.

به گزارش رادیو آزادی، این اطلاعیه همچنان گفته است برای آنعده از گدا های که کسب و کاسبی بلد باشند٬ زمینه کار فراهم می گردد و خانواده های آنان نیز تعهد گرفته میشود تا دوباره دست به تگدی نزنند.
درعین حال گفته شده است برای اطفال گدا نیز زمینه های درس و تحصیل فراهم خواهد و برای آنعده از اطفالی که واقعا فقیر باشند تنخواه در نظر گرفته میشود.

تاکنون تعداد دقیق افراد فقیر و گدا در کابل و ولایات افغانستان معلوم نیست٬ اما به دلیل مشکلات اقتصادی و نبود زمینه های کار٬ هر روز به تعداد افراد و خانواده های فقیر در افغانستان افزوده میشود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
کار
نظرات بینندگان:

>>>   شما مردم افغانستان را گدایگر نکن نمی خواهد برای گداها کارجورکنی. گداجماعت به بدماشی عادت کرده ودست از کارش برنمی داردحتا اگر روزی قارون شود.

>>>   اینهم از همان فکاهی های روز است که غنی هم میگفت که بدخشان را مرکز تجارتی جور میکنم ازین لاف و پتاق در طول عمر خود زیاد شنیده ام

>>>   ترسم این است که گدا ها را نکشند.
طالبان اگر توان فراهم کردن کار را میداشتند این همه جوان تحصیلکرده مجبور به رفتن به ایران و پاکستان نمیشد.
اگر طالب راست میگوید دارلمساکین ها را فعال کنند و پرورشگاه های دخترانه و بچگانه را فعال کنند و گدا ها را زیر پوشش و آموزش بگیرند و نشان دهند که گدا پروری نمیکنند بلکه زمینه برگشت کدا ها را به یک زندگی انسانی فراهم میکنند .

>>>   مردم افغانستان باامدن طالب همه گداشده

>>>   بگفته داستايوفسکي نویسنده بزرگ روسی : کسی که به خودش دروغ می گوید و به دروغ خودش گوش می دهد، کارش به جایی خواهد رسید که هیچ حقیقتی را نه از خودش و نه از دیگران تشخیص نخواهد داد.
این گروه ....، متحجر و م دور به جز زنبارگی، وطنفروشی و مزدوري بیگانگان چیزی دیگر در چنته ندارند، وعده های این ها همه کذب محض و عوامفریبانه است.رهبران این این باند فاسد در قابت با همدیگر در قدد گرفتن زن دوم و سوم است. قرار اطلاعات موثق چندی پیش معین وزارت معارف که خود بالای 65 سال عمر دارد، با یک دختر جوان را که در حدود بیست سال عمر دارد، عروسی نمود.این گروه فاسد دیر یا زود نابود خواهند شد، اما جامعه و کشور را نیز به گند کشیدند.
صفی الله نهضت

>>>   شما پول های که مردم بالای شما دارد بدهید

>>>   طالب برای گدا ها زمینه کار فراهم میکنند؟؟؟

>>>   اول به خود لندغران و دزدان طالبان کار پیدا کنید که مردم را چور و‌چپاول کرده روان استند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است