شیطان از افغانستان استعفا کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۰    ۱۴۰۱/۵/۲۹ کد خبر: 171077 منبع: پرینت

ابلیس‌خان حقانی، آمر دیپارتمنت بخش افغانستان در دفتر شیطان از وظیفه‌اش استعفا کرد. گفته می‌شود که کرسی آمریت بخش افغانستان فعلاً خالی است و وظایف آن از این پس توسط کارمندان داخلی پیش برده می‌شود.

علت استعفای آقای خان حقانی نبود بودجه عنوان شده است. لازم به یادآوری است که بودجه دیپارتمنت افغانستان از پانزده اگست سال گذشته به دلیل رشد ناگهانی ظرفیت همکاران داخلی قطع شده بود و آقای حقانی در یک سال گذشته به‌صورت افتخاری وظیفه انجام داده است.

در استعفانامه آقای حقانی آمده است:
«از آنجا که افغانستان اکنون از سلطه خارجی‌ها آزاد شده است نیاز به شیطان خارجی نیز ندارد. امورات شیطانی را که دیپارتمنت افغانستان قبلاً از بیرون پیش می‌برد منبعد توسط همکاران داخلی، که از ظرفیت بالا برخوردار می‌باشند به پیش برده خواهد شد. این انتقال مسوولیت یک سال پیش آغاز شده بود و امروز موفقانه تکمیل گردید.»

در این نامه تقسیم وظایف به شرح ذیل آمده است:
«امورات دروغ و ریاکاری، همانند سابق توسط اشرف‌غنی به پیش برده خواهد شد. هرچند وی فعلاً در کشور حضور ندارد اما قول داده است که خدمات آنلاین خود را کماکان ادامه خواهد داد. آقای سراج‌الدین حقانی مسوولیت بیزار کردن مردم از دینداری را به عهده خواهد داشت. آقای حنیف اتمر در بست قبلی به عنوان توطئه آفیسر ابقا شده است و به چال‌هایش ادامه می‌دهد. مسئولیت بخش گپ‌دادن به عهده حامد کرزی است و آقای فاروق وردک به سمت سخنگوی دیپارتمنت افغانستان وظیفه انجام خواهد داد.»

در بخش دیگر این نامه نوشته شده:
«بدلیل اینکه بعضی از خوانندگان گرامی شدیداً ملی‌گرا هستند و همیشه بر مشارکت اقوام در ساختارهای رسمی تاکید دارند، رهبری دیپارتمنت افغانستان آقایان قانونی، محقق، مارشال دوستم، صلاح‌الدین ربانی، کریم خلیلی و امرالله صالح را بصورت مشترک مسوول حفاظت از دارایی‌های عامه این دیپارتمنت و سفیر بخش افغانستان در ترکیه و تاجیکستان مقرر می‌نماید. آقای دانش و داکتر عبدالله بر روال قبلی با مراجعین ملاقات می‌کنند و برای مرحومین بهشت برین می‌خواهند.»

در پایان این نامه ابلیس‌خان حقانی برای مسوولین امارت موفقیت آرزو کرده و از خداوند خواسته است تا ذبیح‌الله مجاهد را در کارهایش توفیق بیشتر بدهد. وی آقای مجاهد را همکار دایمی و برادر عقیدتی عنوان کرده و گفته است که هیچ وقت او را تنها نخواهد گذاشت و همیشه در زیر پوستش ساکن خواهد بود.

موسی ظفر
انترنشنال


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طنز سیاسی
استعفای شیطان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است