بئربوک: مردم افغانستان را تنها نمی‌گذاریم
حکومت آلمان امیدوار بود که براساس توافق صورت گرفته در مدت کوتاهی شمار زیادی از کسانی که وعده پذیرش آلمان را دریافت کرده اند، بتوانند از افغانستان خارج شوند 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۶    ۱۴۰۱/۶/۲ کد خبر: 171123 منبع: پرینت

تلاش خانم بئربوک وزیر خارجه المان به یافتن امکانات انتقال افغان‌های در معرض خطر؛
براساس معلومات وزارت خارجه آلمان قرار است در سفر وزیر خارجه پاکستان به برلین علاوه بر دیگر موضوعات در مورد گزینه های خروج همکاران محلی پیشین نیروهای آلمانی از افغانستان صحبت شود.
این سیاستمدار حزب سبزهای آلمان در برلین گفته است که با توجه به رفتار محدود کننده طالبان در افغانستان اوضاع خوب به نظر نمی‌رسد. اما او بسیار امیدوار است که بتواند در هفته‌های آینده هزاران نفر دیگر را از طریق پاکستان از این افغانستان خارج کند.

قرار بود خانم بئربوک روز دوشنبه از زرداری وزیر خارجه پاکستان در برلین استقبال کند. ولی زرداری به دلیل سیلاب‌های اخیر در پاکستان سفر به برلین را به تاخیر انداخته است. در حال حاضر طالبان از عملی شدن توافق آلمان و پاکستان برای خروج افراد نیازمند محافظت از افغانستان جلوگیری می‌کنند.

حکومت آلمان امیدوار بود که براساس این توافق در مدت کوتاهی شمار زیادی از کسانی که وعده پذیرش آلمان را دریافت کرده اند، بتوانند از افغانستان خارج شوند.
در دیداری که در اوایل ماه جون میان خانم بئربوک و همتای پاکستانی‌اش در اسلام آباد صورت گرفت، توافق شد که برای کارمندان محلی سابق نیروهای آلمانی حتی بدون پاسپورت نیز امکان سفر به این کشور همسایه مهیا گردد.

در حال حاضر طالبان از عملی شدن توافق آلمان و پاکستان برای خروج افراد نیازمند محافظت از افغانستان جلوگیری می‌کنند. حکومت آلمان امیدوار بود که براساس این توافق در مدت کوتاهی شمار زیادی از کسانی که وعده پذیرش آلمان را دریافت کرده اند، بتوانند از افغانستان خارج شوند.
خانم بئربوک وزیر خارجه المان: مردم افغانستان را تنها نمی‌گذاریم.

گروه افراطی طالبان یک سال قبل دوباره قدرت را در افغانستان تصرف کرد. انالنا بئربوک، وزیر خارجه آلمان، گفته است که آلمان بعد از این نیز از حقوق بشر و دموکراسی در افغانستان حمایت می‌کند. انالنا بئربوک، وزیر امورخارجه آلمان با ابراز نگرانی گفته است که حاکمیت طالبان «شبیه ابر تاریکی بر افغانستان» سایه افگنده است. به گفته او بسیاری مردم افغانستان «به قدر کافی چیزی برای خوراک روزمره خود ندارند، همه روزه در ترس از تعقیب و آزار به سر می‌برند و حقوق اساسی شان سلب شده است.

مثل زندگی در زندان؛
خانم بئربوک در ادامه گفته است که زندگی زنان و دختران زیر حاکمیت طالبان مثل «زندگی در زندان» است.
به گفته وزیر خارجه آلمان، اینکه دختران حق نامحدود دسترسی به مکتب و تحصیل ندارند و بدون یک همراه محرم ازخانه بیرون شده نمی‌توانند غیر قابل تحمل است، اما برای اکثر مردم افغانستان یک واقعیت تلخ می‌باشد. بنده نیر در این کنفرانس مطبوهاتی دعوت بودم که صبح روز دوشنبه وزارت خارجه ارسال ایمیل به همه خبرنگاران دعوت شده اطلاع دادند سفر وزیر خارجه پاکستان لغو شده است.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بئربوک آلمان
انتقال
نظرات بینندگان:

>>>   حمله پهپاد های امریکا بالای رهبر القاعده در کابل اثبات کرد رهبران طالب چه اندازه در برابر ترور ضعیف استند هر انکه در فکر مقاومت است میتواند با همین روش سران طالب را نابود کند با از میان رفتن سران طالب طالبان خوداش نابود میشود پهپاد ها در بازار تجاری چندان گران نیستند

>>>   جهان بخصوص امریکا و اروپا به افغانستان خیانت کردند.
در بهترین وضعیت شاید حدود صد هزار افغانستانی اجازه ورود به این کشور یا آن کشور را پیدا کنند اما ۳۵ ملیون انسان این وطن در زندان جهل فکری طالبان در کشور خودشان زندانی میمانند و کشور های جهان و منطقه برای رسیدن به اهداف خود و استفاده ابزاری از جهالت طالبان چشم به روی این مصیبت بسته اند تا زمانیکه هیولای طالب و تروریزم دروازه های شهر های شان را دق الباب کند و حوادثی چون نیویارک بیافریند آنگاه با خجالت دوباره به این وطن و این مردم و این مقاومتگران دلیر محتاج خواهند شد تا از شر جهالت تروریزم طالبی نجات پیدا کنند.
میکروب را میشود در لابراتوار ساخت اما اگر از کنترول خارج شد مهار کردن اش مشکل است.

>>>   مزدوری و وابستگی بحدی در قلب این وطنفروشان ته نشین شده که وقتی یک مقام غربی به هر دلیلی یک چیزی میگوید آنها در مورد آن داستانسرایی میکنند.
برای این رسانه هم سر خط اخبار میشود....

>>>   این خانم وزیر فکر کنم حالت صحی شان خوب نیست.
میگویند مردم افغانستان را تنها نمیگذاریم.
مگر تنها گذاشتن شاخ دارد یا دم؟؟؟
حدود ۳۵ ملیون افغانستانی را سپردید به سرنوشت و به پاکستان و لشکرنیابتی اش و خودتان با همه شرکای ناتو و امریکایی تان فرار کردید و حال میگویید که مردم افغانستان را تنها نمیگذاریم.
مگر مردم افغانستان در همان چند نفر کارمند سفارت آلمان و چند همکار افغانستانی شما خلاصه میشود؟؟؟
یک کمی انديشه کن، اندیشه کن
گاه گاهی راست گفتن پیشه کن

>>>   ای بر .... تو را چی کار به زنان عفیف وپاکدامن وشهیدپرور افغانستان؟ تو یهودی بدکاره در ژرمنی شو شته ای و برای مردم ما ودختران دل میسوزانی؟ خودت از همان نفراتی استید که وطن ما خراب کردید وجوانان مارا گمراه وفسادوفحشا را زیاد کردید. درهمان حکومت خاعنانه جمهوری به مردم مظلوم ومسلمان ستم کردید وبجای تربیه اولاد وطن با تلویزیون طلوع و ان پروگرام سرتاسرمفسده ستاره افغان زنان ودختران را به کارای زشت وادارکردید
و در پوهنتون دختر وبچه کنارهم نشانده روابط غیراخلاقی رواج داده و اخلاق ورفتار دختران وزنان را خراب کردید همان زنانی که با آمدن نظام مردمی امارت اسلامی به سرکها رفته وبا بی حیایی مظاهره کرده و خود را به نمایش گذاشتند. وبر علیه مجاهدین دین پرور شعار داده واز امارت اسلامی ازادی طلب می کنند.
همی جا به تو خبیس و حکام غربی به شمول دشمنان وطن علی الخصوص ایران که با فرستادن صدها هزار زنان بی تربیه به کشور ما باعث وبانی این مظاهره ها شدند هشدار میتم که ما هرگز نخاهیم گذاشت زنان ودختران عامل فساد جوانان ما باشند. زنان ودختران وطن هم بدانند که صبر ورعفت مجاهدین حد واندازه دارد.زن خوب ومسلمان باید در خانه سعی بر کلان کردن فرزندان و اراستگی باشند و نیازی نیست تا در ادارات کارکنندوجای مردان بیکار اجتماع را بگیرندـاز امارت اسلامی می خاهم که با این گروپ از زنان ودختران بشدت برخورد کرده تا مکر دشمنان بی اثرشود
در این دوران که زنان بیوه ودختران بی شوهر استند برمردان فرض است برای جلوگیری از فساد به این آیه قران توسل کنند
وَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُواْ فِي الْيَتَامَى فَانكِحُواْ مَا طَابَ لَكُم مِّنَ النِّسَاء مَثْنَى وَثُلاَثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُواْ فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلاَّ تَعُولُوا
ترجمان این ایات این است که اگر اگر نگران بابت اولاد یتیم وبیوه زنان (مانند افغانستان که بیوه زن زیاد است) استید در حد توان خود دو یابا سه یا با چهار زن نکاح کنید که حلال است تا زندگیتان آلوده به گناه نشود
العبد؛ الحاج بشیر شهر اولیا
قاری القران و تفسیرکننده قران

>>>   قاری صاحب بیسواد
چرا آیه شریفه قران را مکمل ترجمه نکردی.
شرط اساسی را که در آخر آیه است کتمان کردی.
هفته ۴۰ ملیون دالر کفار به به طالبان شکم گنده میپردازند و آنها مصروف گرفتن زن دوم و سوم هستند.
ذغال سنگ را ملا های بی عقل به قیمت کاه ماش میفروشند و بهانه می آورند که بازار آزاد است.
بازار آزاد در سیستم جمهوری بود و شرایط خود را داشت حال بازار ملایی است.
معادن را به چینایی ها چشم بسته میسپارید و عجله دارید تا هرچه زودتر پول نقد به دست آید و غم شکم و زیر شکم رهبران طالب خورده شود بدون اینکه ملت در جریان باشد یا قرارداد ها و شرایط قرارداد علنی شود.
فحشا یک جانبه نیست.
اگر تمام دختران و زنان یک شهر آماده تن فروشی شوند اما خریدار مرد وجود نداشته باشد مشکلی پیش نمی آید ، مشکل در این جا است که عوامل فحشا که غربت است وفقر و بیسوادی زن ها و مجرد ماندن پسر ها باید از میان برداشته شود.
اینکه این عوامل چگونه برطرف شود فهم و درایت و عقل میخواهد که بد بختانه در نظام طالبانی وجود ندارد.
ارتباط نا مشروع دختر و پسر بسته به شهر و مکتب و دانشگاه نیست ، در همین ده و قریه خودتان اگر جستجو کنی بسیار گپ و سخن هایی وجود دارد که بین مردم رد و بدل میشود ، در فکر حفظ عفت فامیل خودت باش که شیطان در همه جا وجود دارد.

>>>   میبینید دوستان این جناب بشیر نمونه یک طالب به تمام معنا احمق است تمامشان فقط ایات قران را خدانده و تفسیر به رای میکنند و فقط ایات جهاد و نکاح رو خوب یاد دارند ایاتی مثل انفاق کمک به فقرا دزدی نکردن را اصلا به گوششان نخورده بجای چند زن گرفتن ابلهه برو چند خانواده بی بضاعت را تحت سرپرستی بگیر بی طمع برای رضای خدا بی شهوت ای خاک بر سر شما ملاهای بی سواد شهوت ران شود که مرذان مارا میکشید و زنانشان را نکاح میکنید تا وقتی امثال تو نفس میکشید در وطن بیچاره هیچ گاه ارامش نخواهد امد

>>>   نفراتی که من را دو دشنام میدهند از خشک مغزی وسیه روزی به این حالت رسیده اند که شخصی که وطندار توست وقاری قران و تفسیرکننده است مورد حتک حرمت قرار میتن. لطفا کمی هم بشرمید ای انسانهای بدتر از کافر چطور بخود اجاره داده بر ضد انسانی که از خوردی با کلام وحی آشنا شده توحین وتهقیر روا دارید وتمت های ناروا بالایش در فیس بوک نوشته کنید ای غلامان غرب وامریکا وژرمنی بدانید این حقیر برای برپاداشتن اسلام ازجان خود دریغ ندارم
هرچی بیشتر خودم را دشنام بتین الله متعال نگهدارم خاهد بود و نزد مردمان مومن معروفتر شده خدای بزرگ از بنده حقیر رازی خاهد بود. انشاالله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است