خدایا! سری به ما بزن
خدایا! یکی از نام تو امیر شده و دیگری وزیر، یک خلیفه گشته و دیگری حاکم، یکی شیخ شده و دیگری امر و نهی می‌کند، همه بر فقیران و بی‌نوایان.... 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۰    ۱۴۰۱/۶/۲ کد خبر: 171124 منبع: پرینت

خدایا!
آخرین باری که میهن مرا دیدی کی بود؟ باور بکن که زمینش را خشکی، دریایش را سیلاب، حکومت‌ش را بلا و مردمش را فقر درنوردیده است.
گروه‌هایی از هر سوی دنیا آمده‌اند و به‌نام تو شمشیر برداشته و گردن می‌زنند. فغان یتیمان به عرش تو رسیده است. آن مردم چیزی ندارند که از دست بدهند و گناهی را مرتکب شوند. آنان یگانه کسی را که دارند تو هستی. تفنگ‌بدستان حتی ترا از مردم گرفته‌اند و به‌جای آن تبر گذاشته‌اند. آن‌ها از نام تو سخن می‌گویند و بر مردم حکم می‌رانند.

خدایا!
یکی از نام تو امیر شده و دیگری وزیر، یک خلیفه گشته و دیگری حاکم، یکی شیخ شده و دیگری امر و نهی می‌کند، همه بر فقیران و بی‌نوایان. از عدالت، ترحم، شفقت و شکیبایی که تو آن‌را به ما رسانده‌بودی خبری نیست.

خدایا!
کسانی آمده اند و خود را سربازان تو جار می‌زنند. اما در دستان‌شان خون، در دل شان خشونت و در زبان شان تعصب جاری‌است. آنان آمده اند و زنان فقیر و بی‌چاره را شلاق می‌کوبند، همه‌اش به‌نام تو!

خدایا!
لشکر خشماگین و وحشتناکی در رسیده است که بندگان ترا بخاطر علی و عمر از تیغ می‌کشند. یکی می‌گوید چرا با دستان باز نماز می‌گذاری؟ و این بهانه‌ای می‌شود برای کشتار یک نسل از بندگان تو! دیگری آمده و از میان بچه های فقیر سربازگیری می‌کند و بر کشتارگاه ها می‌فرستد. همه‌اش به نام تو!

خدایا!
مگر تو نگفتی بهشت در زیر پای مادران است. بیا ببین که آبروی مادران در زیر پای دزدان و آدم‌کشان در روی زمینی له شده‌ است. بیا و ببین که اشک مادران سیلی از درد جاری ساخته است و خانه به‌خانه ویران می‌سازد. مادرانی که فرزندان‌شان را می‌فروشند و کرده های خود می‌فروشند تا دزدان پول‌دار سالم بمانند و سال‌های سال به ظلم و ستم بپردازند.

خدایا!
مگر تو نگفتی ظلم و ستم بر یتیم، عرش ترا به صدا می‌آورد. بیا ببین که یتیمان را پالچ و سرلچ می‌رقصانند. اینان خدا نترس‌های زمین هستند و قطره‌ای از انسانیت را که تو خلیفه‌ی خود دانسته‌ای نچشیده اند.

خدایا!
مگر تو نخستین پیامت را به مسلمان به نام اقره یعنی بخوان به پیامبر ما نفرستادی. این‌جا کودکان ما را از احکام تو محروم می‌سازند. این‌جا اقره یعنی جرم! اینان کلام ترا خوانده نمی‌توانند و نا‌آشنا با تو از جهان می‌روند.

خدایا!
مگر تو نگفتی که اگر هم‌سایه‌ات گرسنه است حج بر ما روا نیست. بیا و ببین در سرزمینی که کودکان بیمار و گرسنه می‌خوابند، بندگان تو کعبه را مهمان‌سرای تعطیلات خود ساخته‌اند. اینان حج‌های سیاسی، رقابتی، عیاشی و سازگاری برپا کرده‌اند.

خدایا!
مگر نگفتی که مسجد خانه تُست. مسجد مهد عدالت، پاک‌دامنی و عبادت است. حالا بیا و ببین که مساجد را به محلات وحشت تبدیل کرده‌اند. آن‌گروه های خونین می‌آیند و نمازگذاران را پارچه، پارچه می‌سازند.

خدایا!
در مسجد، در بیابان، در بازار، در خانه و.... همه یاد ترا زنده می‌دارند. بیا و این بی‌چارگان را که یگانه چشم و امید به تو بسته‌اند نجات ده. دل ما همه برای‌ تو تنگ شده است. سری به ما بزن خدایا!

دکتر ملک ستیز


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خدایا
میهن
نظرات بینندگان:

>>>   Asad Ullah Mahmoodi
این یکی ازبهترین متن های میباشد
که فرق خداشناسی راباخداپرستی ،
فرق اسلام معرفتی بااسلام سیاسی،
فرق یکتابودن راباچندخدائی و
همچنان صفت رحمان ورحیم بودنت
رابربندگانت باتیغ خشم وخشونت
جواب میدهند
واین برماست که ازکلمه کلمه ی این
متن زیبا به آگاهی دست پیدانمائیم
تاازاین درماندگی نجات یابیم
درود برروشنگر آگاه آقای ستیز

>>>   Farzana Salma
خدا با اسلام سیاسی کار ندارد. خدای سیاسون اسلام قتل، پول و قدرت است. اما اینکه چرا به حال عوام نظر نمیکند شاید همین تاریکی سایه ای اسلام سیاسی نگاه خدا را بروی مردم تاریک ساخته است.

>>>   BaNo Mahbobkhill
کفر نمیگویم حتی خدا هم بر این ملت و این مردم پشت کرده باید این مردم خودشان کاری به حال خود کاری کنند .

>>>   Omid Bahrami
ای خدا! چی کار های که بنام دین و مذهب در کشور بیچاره ما نشد، بخاطر چند تا رهبران سیاسی وطنفروش وطن ما ویران شد، آواره شدیم، بی خانه شدیم، بی آبرو شدیم، محتاج یک لقمه نان شدیم.😥😢😥😢 در روز آخرت دست ملت به گردن رهبران سیاسی کثیف و وطنفروش.
ستیز صاحب، خداوند بزرگ شما را صحت کامل و عمر طولانی نصیب کند، همیشه تلاش کردید تا ملت را آگاه سازید، شُکر که هنوز مثل شما انسان های بزرگ و میهن پرست داریم

>>>   علی جمعه توانا
عوامل زیاد است که دست به دست هم داده و وضعيت کنونی را در افغانستان رقم زده است.
یکی هم می‌توان،گفت پناهندگی و پناه بردن نخبگان و چیز فهمان و ثروتمندان افغانستانی به کشور های خارجی باشد.در افغانستان اکثرا پایمانده ها وپابرهنه ها زندگی می کنند.که این قشر از مردم چگونگي وضعيت زندگي شان معلوم است‌.
شاید غم انگیز تر از بيان وتحریر شما باشد.

>>>   Watan Dost
درود برشما!
مرداگاه وخردمند، مردم دوست و وطندوست.
من به این نبشته زیبای شما وخواسته های برحق شما و عهد خداوند با مخلوقش هیچ نمیگویم.
زیرا توان تبصره براین نوشته شیوا ودلپذیر،ندارم .
فقط از همان خداییکه خودت با ان باورمندی نه طالب وقالب.! برایت ارزوی موفقیت وکامگاری نموده وامین میگویم.

>>>   Fahim Moorwat
این همه فریاد برای کدام خدا است؟ ان خدای که انها قلابی درست کردن یا ان خدای که این همه ظلم را بر ما تماشا میکند

>>>   Farid Zahir
آخر چی زیان افتد سلطان ممالک را
که او را نظری روزی بر حال ما هم افتد
درود خدمت استاد عالیقدر متن را خواندم اشک از چشمانم جاری شد ای کاش مانند شما من هم از نعمت علم برخوردار میبودم اول بر حال خودم افسوس میکنم که در شرایط بسیار بد بزرگ شدم!

>>>   Taher Rezaie
او باید اینجا پاسخ بدهد. خیلی جنایت هولناک به نام او در گوشه و کنار جهان صورت می‌گیرد.

>>>   Noor Rahman Faqirzada
خداوند بر هیچ قومی تغیر نمی آورد تا خودآنها در نفس های خویش تغیر نیاورد.

>>>   Sohaila Haidary
دل ما همه برای تو تنگ شده است. از برای خودت سری به ما بزن خدا با!
حرمت به استاد دانشمند

>>>   Mahdi Elham
به یاد آهنگ زیبای احمد ظاهر افتادم که میگوید؛
عجب صبری خدا دارد!
اگر من جای او بودم.
همان یک لحظه اول ،
که اول ظلم را میدیدم از مخلوق بی وجدان ،
جهانرا با همه زیبایی و زشتی ،
بروی یکدیگر ،ویرانه میکردم....

>>>   الطاف حسين دوست
این دردیست که در درون سینه هر بی نوائی این سرزمین نهفته است، این رنجی است که اکثریت مردم این دیار شب و روزش را با آن سپری می نمایند، دل نوشته های استاد گرامی صدای هر هموطن ما را به تحریر آورده و این‌جاست (حرفی که از دل برآید و بر دل نشیند) آنرا باید گرامی داشت و از احساس شان نسبت به وطن و مردم قدردانی کرد. درود استاد عزیز قلم تان رساتر باد

>>>   Nawed Nawed
متاسفانه تمام مشکلات از همین توهمات شروع میشود
از کسی که کمک میخواهیم خود ریشه ی مشکلات است.
همه بخواطر اون آدم میکشند.

>>>   Farah Dastgir
خداوند خودش بالای افغانستان که همه مردمش بیچاره هستند و زمین سخت و آسمانش بلند و هیچ چاره ندارند، رحم کند

>>>   Baqir Danishwar
بسیار بجا نوشتین جناب ستیز، اما بنظر میرسد که خداوند هم نظر لطف خود را از سر این مردم مظلوم و بد بخت کشیده است و مدت زیادیست که به آه و ناله و شکایت این مردم توجه نکرده است.

>>>   Hashmatullah Rahimi
واقعا که درد همه مردم بیچاره و مظلوم سرزمین مان را بیان کردید ، از بارگاه ایزد منان برای شما صحت کامل توام با سلامتی تمنا دارم جناب استاد بزرگوار

>>>   Sameer Rahmati
خداوند به بزرگی خود بالای مردم و کشور عزیز ما رحم کند انشاءالله

>>>   Enga Gh Bikzada
در دوران قبلی طالبان روزی درشیراز درخانه یک ایرانی نشسته بودم که درتلویزیون حادثه بامیان که حدود ۳۰۰ سه صد نفر دریکجا در جنگ با طالبان گشته شده بودند نشان داد وازآورگی مردم افغانستان سخن گفت، ایرانی بیچاره گی مردم افغانستان را دیده غمگین شدخطاب به من گفت اگر مردم افغانستان به جنت نره هیچ کس به جنت نخواهد رفت، من گپ ایشان را درظاهر تآیید کردم اما در دلم گفتم مطمئن باش در صف اول دوزخ مردم افغانستان خواهند بود چون هرکس هرچیزی گفت آن را بدون تحلیل و تجزیه باور میکنند وبه دنبالش میروند.
ما بنده پرستان نه دراین دنیا ونه در آخرت حرفی برای گفتن نداریم نظر به اعمال که دراین مردم دیده میشه عزاب الهی دور نخواهد شد مگر اینکه توبه کنند دست ازخرافات غرب وشرق زده گی و بنده پرستی بردارند، بخاطر اثباط نوشته درارتباط به گپ روی مردم افغانستان میخواهم بگویم که اول نوشته جناب شمااینکه خداوند سرنزده کلمه کفر است حتی منظور تان گلایه ازخداوند متعال باشد خداوند بدون شک از رگ گردن هم کرده نزدیک تراست اما مردم بجای تحلیل معنای نوشته شما واینکه چقدر من و شما و مردم دراین بدبختی ها سهم داریم شروع کردند به تحسین گردن این نوشته شما اینجاست که ما فقد دنباله رو هستیم ، بجای گفتن به خداوند چرا به مردم نمیگویید که چرا خداوند را فراموش کردند؟ خداوند در قرآن کریم می فرماید؛ ترجمه من را یاد کنید تا شما را یادنمایم شکر کنید ناشکری ننمایید.

>>>   E-m Elyar
چه نامه یا التماسیه خوبی عالی نوشتید دست تان درد نکند قلم تان نویسا
ستیزصاحب به نظرمن این سبک نوشته بالای ذهن مردم مفیدتروموثرازنوشته های رک سیاسی است

>>>   Afzal Morowat Samadi
درود ها نثار شما
الهی آمین
این وطن را چه دردی بی پایان و غم انگیز فرا گرفته، خدایا، مردم و وطن ما را حفظ کن.

>>>   Amir Juyanda
درود بر دانش و خرد تان یکی از زیبا ترین و عالی ترین متنِ که تا بحال خواندم و دیدم ،امید خدایی حق صدای دل سوخته ای ملیون ها بنده حقیر و فقیر خود را شنیده بر زخم های کهنه ای شان مرحم گذارد پناه بر خدایی رحمان و رحیم .

>>>   Kanishka Ataee
آخرین باری که مردم وطنت خدا را فراخواندند کی بود؟ تا ظلم از وطن ریشه کن نشود نزول بلا قطع نخواهد شد. متاسفانه آتش که شروع شد خشک و تَر را یکجا میسوزاند. برای جنایات یکعده انگشت شمار، همه ملت غرامت میپردازد.

>>>   حسیب الله مسعود
واقعا علما ورثه انبیاء اند.
چون می دانند چه بگویند و چه نگویند.
هر آن چیزی که گفتی حقا که چنین است.
اینکه چه حکمت و رمزی در عدم اجراات آنی نسبت به عمل کرد های که یاد آور شدی وجود دارد.
جز ذات یکتا همه عاجزیم.

>>>   عبدالحنان ریسی
دریک. کلام. گفته. میتوانیم. که. بسیار. یک. مطن. پرمفهوم. ودرس. عبرت. بتمام. جهان. اسلام. عزیز. خداوندج. شما روشن. فکران. اسلام. عزیز. ره. درحفظ. وامان. خودش. داشته. باشه.

>>>   عبدالودود کندروال
شما‌‌خوب‌میفرمایی‌ماسیاه‌ترین‌روزهاراگوزراندیم‌
حالا‌به‌روشنایی‌رسیدیم‌۔حالا‌عدالت‌حاکم‌است‌
شمابرعکس‌میگوییدجناب‌ستیز

>>>   Malik Haidari
این سرزمین نفرین شده است. که خود خدا هم از آن چشم می‌پوشاند.نه آه و نه مظلومی این عرش را میلرزاند.

>>>   Mohammad Samim Amon
احساسات استاد گرامی بسیار عمیق و قابل درک و قدر است.
مگر یک چیز را که مردم در ان جغرافیا از یاد برده اند این است که سرنوشت شان را خود شان رقم نمیزنند و تماشاچی روزگار خو هستند.
در مقابل ظلم خاموش نشستن خود یک گناه است و جرم پنداشته میشود.
با احترام

>>>   Farhad Ahmadi
خیلی تاریخ سیاه به حال ما مردم در حال ثبت شدن است ای که چی بودیم چی شدیم و چی خواهیم شد همه در حالت مبهم و تاریک قرار داریم در همه دنیا نتیجه جنگ صلح ا آبادی بوده ولی در کشور ما یوم البدتر میباشد

>>>   Iqbal Noori
درود و سلام
استاد محترم با این متن اشک هایم جاری شد و آن در حالیکه من از خداوند متعال کرده مهربان تر نیستم.
پس بدون شک خداوند منان صدا و آه ما را میبیند و میشنود حتما یک روزی این ملت درد دیده را یاری میدهد.

>>>   Latif Padeed
خدایا تو وطن را به بی وطن ها وطن مادری بساز که هر بی وطن در وطن بیاید و وطن را دوست بدارد و خدمت به وطن بکند

>>>   Jawed Popal
بسیار درد ناک است بی رحمی و شقاوت قاتلان حرفوی از حد گذشته حالا ملا امامان ره هم در مساجد انفجار می دهند ای داعش کی است واز کجا شده

>>>   جمشیدی جمشیدی
آقای ملک ستیز ، خداوند متعال همه چیز را به ما داده چشم گوش دهان زبان مغز تفکر واینکه خود ما از آن استفاده نمی کنیم گناه خود ماست، معجزه در کار نیست ،تا زمانیکه انسان های خوب نشویم همدیگر پذیری نداشته باشیم همدیگر را دوست نداشته باشیم این وحشت ادامه دارد

>>>   محمد راهب محمودی
خدایا دست التماس دعا بلند میکنیم مارا به راه راست هدایت کن این قدر گرو گرو است ما هیچ نمی دانیم کدامش حق است هر کدامش بنام دوستی باشما آدم هارا میکشند از شمال آفریقا تا اتیوپیا اروپا و خاورمیانه هند و تا مالزیا هر که سلیقه خوده بالای مردم تحمیل کنند که گویا شما گفته این ظالمان مان را بنام اسلام ظلم میکنند نابود بگردان

>>>   Farooq Saleemi
خداوند خودش بالای افغانستان که همه مردمش بیچاره هستند و زمین سخت و آسمانش بلند و هیچ چاره ندارند، خداوند رحم کن

>>>   Mohammad Haidari
ای عقل خجل ز جهل و نادانی ما
درهم شده خلقی،زپریشانی ما
بُت دربغل و به سجده پیشانی ما
کافر زده خنده بر مسلمانی ما
>>>   خدا با اسلام سیاسی کار ندارد./// بیادر مراقب باش بی بی سی مزدور کلاهت را برندارد و تو را فریب ندهد."اسلام سیاسی است. اسلام غیرسیاسی نداریم".هموقسم که روغن چرب است. روغن بی چربی نداریم.
مگر رسول الله حکومت تشکیل نداد؟مگر ابوبکر و عمر و عثمان و علی و بنی امیه و بنی عباس حکومت جور نکردند؟ «حکومت یعنی سیاست ». [[پس دین اسلام از اول تا آخر سیاسی است]].اسلام سیاسی مثل "روغن چرب" است. مگر روغنی داریم که چرب نباشد؟ روغن همیش چرب است.
او "اسلام غیرسیاسی" اسلام انگلیسی و اسلام امریکایی است که مردم مشغول و مصروف نماز و روزه باشند و به حکومت کدام کاری نداشته باشند تا جان کری با طیاره به کابل بیاید و غلام امریکا ره منحیث رئیس جمهور بر چوکی قدرت نشاند و برود. ما 20 سال اسلام غیرسیاسی (یعنی اسلام امریکایی) را و فساد و کثافت فراگیر را در همه جا دیدیم. از فاحشه خانه های کابل تا روابط جنسی نامشروع زورمندان در پارلمان و دولت.
اما امروز چی؟ مشکل امروز دولت افغانستان چیست؟ مشکل کج فهمی جهال نافهم از اسلام است. اگر رسول الله امروز به دنیا برگردد طالبان وهابی (دیوبندی یا کدام مزخرف دیگر)او را به مسلمانی قبول ندارند!! رسول خدا هم طالبان را مسلمان نمی داند. این وحشی گری ها در اسلام نیست در وهابیت است.
پس فریب نیرنگ مزدوران ماهواره همچو بی بی سی بیشرف را نخورید که دین را از سیاست جدا می دانند. «دیانت ما عین سیاست ماست». چربی از رو غن جداشدنی نیست. عیب کار طالبان در امتزاج دین و سیاستشان نیست. عیب کار در اسلام قلابی آنهاست. این وهابیت عربستانی است نه اسلام. خلاص.

>>>   خدایا
عقل نصیب ما کردی و حال توانایی استفاده از عقل را هم به ما اعطا فرما.
خدایا
ظالم و مظلوم را تو آفریدی
ظالم به وظیفه اش که ظلم کردن است بسیار خوب عمل میکند اما مظلوم که وظیفه اش مقابله با ظالم است ، سهل انگار و فراموشکار است.
خدایا به مظلومین وطنم توانایی عمل به وظیفه اش را اعطا کن.
خدایا
به ظالم توانایی های بسیاری اعطا کردی و هشدار دادی که ظلم مکن مگر میکند.
دست مظلوم را خالی گذاشتی اما در پیرامون اش امکانات بی نهایت فراهم کردی تا با استفاده از آنها دفع ظالم کند مگر مظلومین وطن نه از عقل خود استفاده میکنند و نه از این همه امکانت ، فقط گریه میکنند و دعا ، یارب به مظلومین وطنم بصیرت و جرات و شهامت اعطا فرما تا سر و دست ظالمان را بشکنند.
خدایا
باران و سیل را تو آفریدی
مردم جاغوری با استفاده از عقل در مسیر سیل بند ساخته اند و سیل را مهار میکنند و آبش را استفاده میکنند.
اما مردم خوشی لوگر در مسیر سیلاب باغ و زمین و خانه ساخته اند و حالا دربدر شده اند

الهی عقل دادی توان استفاده از عقل را نیز نصیب فرما
یارب یارب یارب

>>>   بلی بردار مردم ما دنباله رو استند
بهطور مثال همی داکتر ملک ستیز هر چه نوشته می کنند همی مردم اینجا نوشته می کنند وای داکتر صاحب چقدر عالی نوشتید شما بسیار کارشناس خوب هستید مگر نوشته های ملک ستیز را به ژورنالهای معروف دنیا ببری بالای آن خنده می کنند که این را یک طفل بیسواد نوشته ولی وقتی پرسان کرد بگویی ای ملک ستیز بهترین کارشناس افغانستان حیران میمانند که افغانستان چقدر از سطح علوم عصری محروم است که ملک ستیز را در آنجا تمحید می کنند

>>>   پروردگارا!
این بنده های ناترس چرا کوتاه ترین طریق مجموع مسئله ها را ضرب نمیزنند ؟
مثلا ۱+۱+۱+۱+۱=۴ ،نتیجه دیرحل وقت تلف تباه کننده، ۲×۲=۴ ،نتیجه زود حل بی تلف اصلاح و ترقی دهنده.
یاخداوندا!
چرا این همه سیاسین این افغان-پشتونها را به نام فطرت و اعمال خود شان مخاطب قرار و صدا نمی کنند که درین دوره ۹۰ یا ۳۰۰ سال چه جرمی جنایت را در برابر مخلوق اقوام دیگرت به نام (صواب) فدای پشتون ها که نکرده اند !؟
از مکر گرگ کشمیری . . . . . تا جن آتشزن شان
که مسبب ۷۵ یا ۸۰ در صد تباهی و بربادی.... مداوم مردم دیگری این سر زمین شده بوده و می شوند،
چرا از عملکرد و اثرات تاریخ جغرافیاوی سابقه و مدرن پشتون و پشتونشناسی را چاب و عیان بیان نمی کنند؟؟؟
خدایا!
مگر خودت نگفته ای که تنها از من بترسید و راستگویان را خداوند دوست دارد
خدایا!
این سیاسون چرا همه مردم مظلوم (غیر پشتون) را به نام افغان یا ماافغان، بدنام ظالم سرکش غلام متش جنگجو ... بدبخت یاد و معرفی میکنند؟
چرا بوره را شرین و مرچ را تلخ نمی گویند، آیا خداوند آب شیرین و شور را از هم جدا نگه و توصیف نکرده است؟ حلانکه هردو آب در یک دریا روان است، چرا فطرت مردم تلخ و شیرین این سرزمین را واضح و حق برملا نمی کنید؟
تا ظالم ملامت برملا تنبه و اصلاح شود و سر مظلوم ظلم نگردد، مثلی است که در یک پاده یک گاو ...... میزند نام تمام گاوها را بد معرفی میکند،
چرا کلاهی تعصب را سر همه مردم این کشور میگذارید؟ چرا تعصب و متعصبین را توصیف و تشریح حقیقی نمی کنید؟ این زبان فارسی دری (بی جان) چه جرمی را مرتکب شده بود که از ادارات محکمه حکومت طالبان حدف شده یا کلمه دانشگاه... در حکومت کاری غنی چه انتحاری کرده بود که حذف شده و به پشتو تبدیل شده و میشه!؟
خدایا!
جرئت بده سیاسیون این میهن را که صرف از تو بترسند و از نام ما یتیمان مادران بیوه زنان گرسنهگان استفاده تبصره سیاسی نبرند.
خداوندا!
این ملک ستیزت چرا سیاسیون یا فارسییان را تحریک انسانی آگاهی و بیداری نمیدهد تا که راهی حل کوتاه و زود از گرهگاهی-مشکل افشا و آشکار آغاز و باز گردد تا من و این او یتیم و بیوه نگردیم.تا در من زمین خدایت آبادی و پیشرفت صورت گیرد....
خدایا!
خودت خدای ما و خدای ملک ستیز که یکی هستی در این دنیا روزی دست ما را به نکتایی ملک ستیز محکم کن تا این بنده پنهان کار ناصادق ریا گوی را رسوا سازیم.
الهی!
در روز رستاخیز، ملک ستیز را در گروه گل محمد خان مهمند حشر کن که بگوید وای برمن...خدایا مرا دوباره به دنیای قبلی زنده و برگردان تا حقیقت ها و راست های مستند را این بار از ترس تو و آتش سوزنده ات روک و راست تحلیل تجزیه اقرار و بیان کنم.
آمین یا پروردگار عالمیان.

>>>   در پناه خداوند باشید بسیار بجا ودرست فرمودیدمن دیگر چبزی گفتنی ندارم خداوندا خودت رحم نما

>>>   اوه ... این چتلیات را به نام خدا نوشته کردی وحرمت شکنی کردی خودت ونفراتی که مانند خودت ازیهود ونصارا بدتر نکتایی پوش غلام غرب بروید از ان برادر بزرگتان امریکای هرزه کومک بخاهید. نام خودرا داکتر وانجینیر گذاشته اما ازعقل ودانش واسلامیت معاف استید.همه مانویات و نور وعظمت الله متعال را برای خود فکاهی وسیاست جور کرده با دین دشمنی خبسانه می کنید ونمی شرمید. ایه وسوره که همی گپ را که اگر هم‌سایه‌ات گرسنه است حج بر شما روا نیست اعلان کن. توملحد تا دینه روز امریکا وغرب را غلام بودی حالی کلام خدا را ریشخندی می کنی
نام تو را باید دین ستیز بگذارند.
زنده باد امارت اسلامی افغانستان
الحاج بشیر هراتی
قاری و تفسیرکننده القران

>>>   تشکور می کنم از استاد ملک ستیز بابت دعاهای خوبی که نوشته بودید. امیدوارم که بنده حقیر بی خاصیت را هم از دعای خیرتان بی نصیب نفرمائید. سال هاست که از مشکل شدید احما و احشام رنج می برم و این معده من پر از نفخ و برای اطرافیانم آزار دهنده شده. خداوندا در این غربت و تنهایی در وین اتریش که به خاطر تحصیلات در مقطع دوکترا راهسازی در دانشگاه تنکنیکال وین برای بنده ناچیز احمق لاشی ایجاد شده مرحمتی بنما. یاالرحمن یاالرحیم
خاک پای همه شما
محمد صادق امینیان
دانشجو دکترا راهسازی دانشگاه تکنیکال وین اوستغایش

>>>   مرگ اخر میرسد بیایید بیایید بیایید
علیه این بی عدالتی ها و این رژیم تحمیلی . . . . متحد شویم .ازین
زندگی جهنمی مرگ مرگ مرگ مرگ
صدبار بهتر است .
جان به لب ( نصرالله)

>>>   خداوند در قران میفرماید ما حال قومی را تغییر نمیدهیم مگر اینکه خودشان اعمالشان را تغییر دهند و در احادیث داریم ظلم کننده و ظلم شونده هردو مغضوب هستند زیرا ما ظلم ظالم را میپذیریم وتوقع تغییر داریم داستانی قرانی داریم که بسیار جالب است شهری که قرار بود بنی اسراعیل دران مسکن گزینن به دست کفار بود برایشان حکم جهاد لازم شد و انها سرپیچی کرده گفتند موسی تو و خدایت بروید وشهر را ازاد کنید ما پسان می اییم و قهر خدا شامل حالشان شد و مدتی طولانی در بیابان ها بی وطن ماندند بسیار شبیه به حکایت مردم ماست روزی توقع داشتیم غرب بیاید و مارا نجات بدهد حالا هم معلوم نیست منتظر چکسی هستیم همه به یکدیگر خیره شدیم منتظریم کسی پیدا شود برای ما بجنگد ما برویم به کشورمان تا با همین تفکر زندگی کنیم شرایط به همین منوال خواهد بود

>>>   فردوسی هزار سال پیش گفت . زیان مردمان از پی سود خویش . بجویند و دین اندر آرند پیش. خود شیطان وقتی خواست آدم را فریب دهد به نام خدا قسم دروغ خورد عمر وقتی خواست حرف پیامبر را کنار بنهد گفت حرف خدا برای ما بس است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است