برگشت بیش از ۳۰۰ مقام و سرمایه‌گذار به کشور
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۴    ۱۴۰۱/۶/۲۲ کد خبر: 171298 منبع: پرینت

مسوولان طالبان در کمیسیون تماس با شخصیت‌ها می‌گویند که بیش از ۳۰۰ تن از مقام‌های حکومت پیشین و سرمایه‌گذاران در چهار ماه پسین به کشور برگشته اند.
مسوولان می‌افزایند که افراد برگشت کننده شامل وزیران، والی‌ها، جنرالان، نمایندگان شورای ملی و ولسوال‌ها می‌باشند.
احمد الله وثیق، سخنگوی این کمیسیون، با تاکید بر اینکه کار دعوت و برگشت چهره‌ها و سیاستگران ادامه دارد، گفت: «صد ها تن تا اکنون فورم برگشت را بدست آوردند تا دوباره به وطن برگردند. پیش از آمدن شان مناسب نمی‌بینم که نام‌های شان را همگانی کنم و با رسانه‌ها شریک کنم هر وقت آنها آمدند و خواستند باز با رسانه‌ها شریک می‌کنیم.»
گفته شده است که تنها در یک ماه ۱۳۰ تن به کشور برگشته اند.

سخنگوی این کمیسیون می‌پذیرد که شماری از برگشت کنندگان دوباره از کشور بیرون شده اند، اما علت این کار را مسایل شخصی می‌خواند. گزارش‌هایی وجود دارند که تا کنون پنج تن به شمول دولت وزیری، امان الله غالب و کمال ناصر اصولی دوباره بیرون رفته اند.
آقای وثیق افزود: «یک شمار کسان آمدند و دوباره از کشور رفتند و آنهایی هم که رفته اند هم ما تماس داریم، آنها بخاطر ضرورت‌های که داشته اند رفتند این پروسه طوری است که کسی که میاید ممانعتی به رفتن اش ندارد بلکه می‌تواند بر اساس ضروریات هر وقت بخواهد برود.»

محمد رحیم ولسوال ارغستان قندهار، عبدالحکیم آخند ولسوال تگاب کاپیسا و فرمانده خیزش‌های مردمی، جنرال عبدالسلام بخشی رییس عمومی زندان‌ها و جنرال نجیب الله سرتیر فرمانده پولیس زابل و پکتیا در نظام پیشین در هفته‌های پسین به کشور برگشته اند.
در همین حال، دیدگاه‌ها در باره کار این کمیسیون گوناگون هستند.

سخنگوی کمیسیون تماس با شخصیت‌ها همچنان می‌گوید که شماری از چهره‌ها از راه زمین میایند، از همین‌رو روند برگشت کندتر است. آقای وثیق می‌افزاید که به پرونده‌های برگشت کنندگان بربنیاد کارشیوه‌ها رسیدگی خواهد شد؛ اما اگر از سوی نظام پیشین به فساد متهم باشند، بربنیاد فرمان عفو عمومی آنان عفو شده اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرمایه‌گذار
برگشت
نظرات بینندگان:

>>>   به به
طالب حد اقل سواد دینی ندارد تا بداند که حاکم و امیر و خلیفه و پادشاه و رییس جمهور فقط حق بخشش حق الله را دارند و نه حقالعبد را.
تاراجگران سرمایه های ملی و وطن فروشان مزدور را هیچ کسی بخشیده نمیتواند ، نه دیروز و نه امروز و نه فردا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است