بازرسی خانه‌به‌خانه در هرات
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۰۴    ۱۴۰۱/۶/۲۲ کد خبر: 171300 منبع: پرینت

بیشتر از هشتاد درصد خانه‌های مردم در شهر هرات در یک هفته پسین از سوی نیروهای امنیتی تلاشی شده است.
حمیدالله متوکل، سخنگوی والی هرات، می‌گوید که نیروهای امنیتی تلاشی خانه‌به‌خانه را برای گردآوری جنگ‌افزارهای غیرقانونی از نزد مردم و تامین امنیت بهتر این ولایت راه‌اندازی کرده اند.
سخنگوی والی هرات گفت: «در وقت سقوط حکومت پیشین تعداد از مهمات بدست مردم و ملت افتاده بود، بخاطری اینکه از این مهمات استفاده سوء نشود، این عملیات آغاز شده است.»

مسوولان محلی هرات همچنان می‌گویند که تلاشی خانه‌به‌خانه در این ولایت سراسری است.
تلاشی خانه‌ها در شهر هرات با واکنش‌های باشندگان این شهر روبرو شده است.

برخی از باشندگان این اقدام نیروهای امنیتی را در زمینه تامین امنیت و گردآوری جنگ‌افزارهای غیرقانونی مهم می‌دانند؛ اما برخی دیگر تلاشی خانه‌ها را نقص حریم خصوصی مردم می‌خوانند.

تلاشی خانه‌به‌خانه در شهر هرات قرار است چند روز دیگر هم ادامه یابد. به گفته مقام‌های امنیتی، قرار است پس از پایان تلاشی خانه‌ها در شهر هرات، این روند در ولسوالی‌های این ولایت نیز آغاز شود.
لیلی میرزایی، پولیس زن، گفت: «به هر خانه که می‌رویم اول ما وارد خانه شده خانم‌ها را به یک اتاق می‌بریم تلاشی می‌کنیم باز مجاهدین میاید آنها خانه‌ها را تلاشی می‌کنند.»

مسوولان امنیتی هرات می‌افزایند که مقدار جنگ‌افزار را از نزد افراد غیرمسوول گردآوری کرده اند.
با این حال، پیش از این نیز نیروهای امنیتی در کابل و برخی ولایت‌های شمالی کشور تلاشی خانه‌به‌خانه راه‌اندازی کرده اند.

نصیر احمد صالحی
طلوع


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تلاشی خانه
بازرسی هرات
نظرات بینندگان:

>>>   از ماست که برماست.
اگر پیشقراول طالبان در هرات بی ننگان و بی غیرتان وناموس فروشان طالب شده از خود هرات نباشد ، پدر طالبان که انگلیس است و مادرشان که بینظیر است هم جرات دخول به خانه هراتیان مجاهد را نمیداشتند.
پس مقاومت را شکل دهید و اول دسته تبر را از تبر دور کنید و بعد تبر در آتش خشم مردم ذوب خواهد شد.

>>>   طالبان با حماقت های خود راه نابودی خودرا در پیش گرفته اند.
در پنجشیر ذلیل شدند و در اندراب قدرت مانور خود را از دست دادند و حالا در هرات با اعمال کثیف خود در قدم اول هراتیان طالب شده را منفور مردم ساختند و در قدم دوم مردم هرات را مجبور به ایجاد هسته های مقاومت ساختند.

>>>   باز توصيف تقدير از كار تروريستها ها شده با كدام استاد كه زن را اول ميبرند شايد زن هاي خود طالبان است ورنه زنان با سواد كه تمام عمر كار كردند نان اور خانه است او بيكار شده زن هاي خود طالبان پوليس شده يك زن را در يوتيوب ديدم دو سه روز پيش گفت در يك مكتب صفا كار بودم مكتب را جاروب ميكردم طالب مرا گفت نان تو حرام كار تو حرام است برو خانه بنشين چار دختر داشت وبس گريه ميكرد چه بخورم چه بكتم طالب خانه به خانه تلاشي ميكنه با زنهاي پوليس طالب دروغگوي بيش نيست لابي هاي طالب براي تروريست ها تبليغ ميكنند متاسفانه

>>>   امنیت و جان مرد بسیار مهم است ، هر شخص و یا کسانی که می گویند با تلاشی خانه ها و جم اوری سلاح غیر قانونی است فتنگرانی هستند که میخواهند با داشتن سلاح امنیت ملی را در خطر قرار دهند ، تمام سلاح های غیره قانونی جم اوری خواهد شد ، و هر شخصی هم در این زمینه همکاری نکند مجرم خواهد بود . چنان امنیتی تامین خواهد شد که یک خانوم به تنهایی از کندهار بتواند با ماشین خود راهی پوهنتون کابل شود و دوباره به کندهار باز گردد ، این امنیت و ارامش از برکت خون شهدای ما است ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   به حبیب الله یوسف زی
چی فرمودی ؟یک خانم بتواند از قندهار به دانشگاه کابل برود؟ تو هم چرس میزنی کامنت مینویسی از صنف ششم که مکاتب را بستید حال خانم به کدام دانشگاه برود ؟ یوسف زی خفقان و امنیت دو موضوع کاملا متفاوت است تامین امنیت با ترور قتل و تجاوز به خانه مردم میسر نمیشود البته حرف زدن ب....خواندن است

>>>   حبيب الله يوسف زي دگه زي هستي معلوم دار طرفداري تروريستها هستي حبيب يوسف زي اين محال است خيال است و جنون است قوم زي

>>>   آغایی یوسف زی ازکی تابه آل دردوران پشتونهازناماشین سوارشده زنامکتب رفت نمی توان چی برس پوهنتون بره اوهم کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است