بازداشت افغان‌های بدون مدرک در کراچی پاکستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۰۶    ۱۴۰۱/۶/۲۳ کد خبر: 171303 منبع: پرینت

پولیس پاکستان در شهر بندری کراچی در جنوب پاکستان، ۴۱ تبعه افغان را به دلیل اقامت غیرقانونی در این شهر بازداشت کرده است.
به گزارش «8 صبح»، برخی از رسانه‌های پاکستانی روز سه‌شنبه، ۲۲ سنبله، به نقل از مقام‌های پولیس پاکستان گزارش داده‌اند که روند بررسی و بازداشت افغان‌های فاقد اسناد قانونی اقامت، در هفته‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

سهیل فیض، معاون رییس پولیس کراچی به «عرب نیوز» گفته است: «تعداد افغان‌های بازداشت‌شده به ۴۱ تن رسیده و ۱۵ تن دیگر نیز در عملیات مبارزه با مهاجران غیرقانونی دستگیر شده‌اند.»
به گفته این مقام پولیس پاکستان، عملیات بازداشت پس از آن اجرا شد که آژانس مجری قانون اطلاعاتی، از حضور گسترده مهاجران غیرقانونی در شهر کراچی اطلاع دادند.
این مقام پولیس افزوده است: «این اقدام طبق قانون ممنوعیت اقامت اتباع غیرمجاز در کشور الزامی است. هیچ کشوری نمی‌تواند اجازه ورود و اقامت غیرقانونی خارجی‌ها را بدهد.»

منابع گفته‌اند که پولیس پاکستان پس از تنش میان هواداران تیم‌های کریکت افغانستان و پاکستان در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، سخت‌‌گیری‌ها بر افغان‌های مقیم پاکستان را بیشتر کرده است.
براساس آمار دولت پاکستان، ۶۵ هزار تبعه افغان به‌عنوان پناهنده در کراچی ثبت شده‌اند؛ هرچند مقامات بر این باورند که تعداد افغان‌های ثبت نام‌نشده ممکن است به ده‌ها هزار تن برسند.
در ماه سپتامبر سال گذشته نیز پولیس پاکستان تعداد زیادی از افغان‌ها را که پس از سقوط کابل به دست طالبان، وارد این کشور شده بودند، بازداشت و اخراج کرده بود.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کراچی پاکستان
افغانها
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است