شکنجه و قتل یک خانواده هزاره در غور
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۳    ۱۴۰۱/۶/۲۵ کد خبر: 171313 منبع: پرینت

یک تحقیق سازمان عفو بین الملل نشان می‌دهد که جنگجویان طالب در ماه سرطان بالای یک خانه، متعلق به مردم هزاره در ولایت غور حمله کردند، ۴ مرد و دو زن را به قتل رساندند.
به گزارش انترنشنال، این ۴ مرد هزاره که قبلاً جز نیروی خیزش مردمی بودند، توسط طالبان شکنجه و اعدام صحرایی شدند.

گزارش این سازمان نشان می‌دهد که طالبان شبانه بالای این خانه حمله مسلحانه کردند که در جریان آن یک زن و یک دختر ۱۲ ساله کشته شدند.
۴ مرد هزاره پس از دستگیری با دستان بسته به ضرب گلوله اعدام شدند. این سازمان گفت که عکس‌ها نشانه‌های شکنجه بر بدن دستکم یکی از این مردان را نشان می‌دهد.
عفو بین الملل اعلام کرد که این حادثه نمونه‌ای از کمپاین جنگجویان طالب برای کشتار مردم هزاره و اعضای نیروهای امنیتی حکومت پیشین است.

مستندات این سازمان نشان می‌دهد که طالبان سال گذشته شماری از مردم هزاره را در ولایت‌های غزنی و دایکندی به طور صحرایی اعدام کردند.
اگنس کالامار، رییس این سازمان از طالبان خواست تا به کشتار هدفمند، وحشیانه و صحرایی خود پایان بخشند.
او از دادگاه بین المللی رسیدگی به جرایم درخواست کرد که اگر گروه طالبان از تحقیق روی این کشتارها و دستگیری عاملان خودداری کرد، این دادگاه تحقیقات مستقل و کامل خود را آغاز کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هزاره غور
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   سزایی قروت آب گرم آن ظلم که افراد خیزش مردمی کرده روس و امریکا نکرده است جامعه باید از این نوع افراد پاک شود سازمان بی عدالت عفو بین‌المللی از یک مشت افراد وابسته به سی ای ایی تشکیل شده و اهداف امریکا را به پیش میبرد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است