طالبان در حال بررسی ویدیوی اعدام‌ها هستند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۷    ۱۴۰۱/۶/۲۵ کد خبر: 171317 منبع: پرینت

طالبان در حال بررسی ویدیویی هستند که اعدام‌ها را نشان می‌دهد.
یکی از سخنگویان طالبان روز چهارشنبه گفت که طالبان در حال «بررسی» ویدیویی است که در رسانه‌های اجتماعی دست به دست شده و به نظر می‌رسد که نیروهای طالبان در حال اعدام صحرایی اسیران منسوب به جبهه مقاومت است.

سخنگوی جبهه مقاومت ملی، یک گروه مخالف طالبان به رهبری احمد مسعود که عمدتاً در پنجشیر و اندراب فعالیت دارد، تایید کرده است که این ویدیوها اعدام برخی از اعضای این جبهه است و طالبان را متهم به «جنایت جنگی» کرده است.
این ویدیوها که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که دو گروه از مردان در حالی که دست‌هایشان را از پشت بسته‌اند، روی دامنه تپه چمباتمه زده‌اند، قبل از اینکه توسط جنگجویان طالبان با تفنگ‌های خودکار مورد اصابت گلوله قرار بگیرند.

سه ویدیو از بازداشت، تیرباران و کشته‌های دست بسته نیروهای «جبهه مقاومت ملی» از سوی طالبان در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شده است. گفته شده که این ویدیو‌ها روز دوشنبه در روستای شابه، ولسوالی خنچ پنجشیر ضبط شده بود. در یکی از این ویدئو‌ها افراد طالبان اسرای جنگی را تیرباران می‌کنند و در ویدئو دومی چهره‌های اسرا مشخص می‌شود.

بلال کریمی، سخنگوی طالبان گفته که مسئولان طالبان در حال تحقیق در این مورد هستند. او به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما در حال بررسی این موضوع هستیم تا دقیقا بدانیم این ویدیوها چه زمانی فیلمبرداری شده اند و بدانیم که آیا تازه هستند یا نه.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
اعدام
نظرات بینندگان:

>>>   بلال ....
همان ملای نشسته سر سنگ را که همه میشناسند .
اگر زنده است کجاست ، بیاید در میدیا و جواب بگوید.
اگر زنده نیست چه وقت مرده یا کشته شده ؟؟؟؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است