لیسه زراعت به «مدرسه جهادی» تبدیل شد (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۲۰    ۱۴۰۱/۶/۲۵ کد خبر: 171321 منبع: پرینت

طالبان لیسه «مسلکی زراعت» در ولایت فراه را به مدرسه «مرکز جهادی» تغییر داده‌اند.
منابع از ولایت فراه روز پنج‌شنبه، ۲۴ سنبله، به ۸صبح می‌گویند که در حال حاضر ده‌ها تن از فرزندان طالبانی که در جنگ‌ها کشته شده‌اند، در این مدرسه حضور دارند.
یک منبع از صفوف طالبان می‌گوید که این مدرسه براساس فرمان ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه، به مدرسه جهادی تغییر نام یافته است.

براساس این فرمان رهبر طالبان، قرار است در تمامی ولایت‌ها، مدارس مشابه تاسیس شود.
این در حالی است که پیش از این نیز طالبان در شماری از ولایت‌ها، مدرسه‌های جهادی ایجاد کرده‌اند که صدها تن در آن‌ها مصروف آموزش هستند.
طالبان تا هنوز در مورد نصاب تعلیمی این مراکز معلوماتی ارایه نکرده‌اند. نگرانی‌ها وجود دارد که از این مراکز، افراطیت ترویج شود.

کد (9)


لیسه زراعت به «مدرسه جهادی

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لیسه زراعت
مدرسه جهادی
نظرات بینندگان:

>>>   افغانستان در حال وزیرستان شدن است.
مرکز تروریسم جهانی

>>>   این گونه تغییرات عقیده تی و بدوی ، میراث شوم امریکا در افغانستان است . در بدل مقدار هنگفت تریاک و مواد مخدری که طالبان به امریکایی ها هدیه کردند و در برابر قرارداد های بعدی که طالبان موظف به کشت مواد مخدر و تحویل آن به امریکا هستند ، در عوض امریکا افغانستان را به اختیار طالبان گذاشت برای کشوری که عراق و لبیا و سوریه و افغانستان را فدای منغعت مردم خود نموده ، زنده گی مردمی چون افغانستان برایش نه اهمیت دارد و نه هم مهم است . اگر در حافظه تان مراجعه کنید در کشوری که امریکا و روسیه پا گذاشته ، کدامش آباد و دارای قانون اساسی و اساسات عدالت اجتماعی و حقوق بشری می باشد ؟ هیچ کدام !!!! هیچ کشوری به ارمان های انسانی خود نمی رسد مگر اینکه خود مردم اختیارات کشور شان را به دست گیرند . نوکر نوکر است و بادار بادار . مساله باداری و نوکری خود جامعه را در فساد اخلاقی ، اختلاس ، دزدی ، فقر و باتلاق بدبختی فرو میبرد.
وسلام

>>>   پاکستان شاید گفته که کشت گندم و برنج و دیگر حبوبات و سبزیجات و میوه جات را بگذارید به ما و شما فقط انتحاری کشت و زرع کنید.

>>>   مثل روز روشن است که طالبان و گروه های دیگر واپس گرا مثل تکفیری ها ، داعشی ها ، اخوانی ها تحریری ها ، تبلیغی ها و تعداد دیگری از احزاب و گروه های که پسوند کلمه اسلامی را در کنار نام دار و دسته خویش یدک میکشند پیروان اسلام امریکایی بوده و پرورش یافته امریکای جهانخوار هستند. علی الظاهر خود را مدافع اسلام اصیل معرفی میکنند اما در حقیقت از طریق کشتار انسانهای بیگناه تخریب و نابودی مدنیت عملا در راه استحکام منافع امریکا در سطح جهان گام بر میدارند .مگر همین پیروان اسلام امریکایی نبودند که در چند سال اخیر کشور های مانند سوریه ، عراق. لیبیا و افغانستان را نابود ساختند؟ باز اگر طالبان پیرو اسلام امریکایی نیستند پس چطور است که فریب خورده های آماده حملات انتحاری خود را رسما به نام لشکر انتحاری اعلان و به سطح جهان معرفی مینمایند اما نه امریکا و نه سازمانهای بین المللی وابسته به امریکا هیچ اعتراض و انتقاد نمی نمایند و یا همین طالبان حاضر به پذیرش حقوق اقوام دیگر نیستند یا شیعیان و هزاره ها و تاجکها را علنا سرکوب مینمایند اما بر عکس در مقابل این رفتار های حیوانی شان با هیچ نوع اعتراض جدی جهانی مقابل نمیشوند. امریکا و سایر کشور های غربی فقط بالای آزادی زنان مانور میدهند آنهم به این دلیل تا آنعده طالبان احمقی را که فکر میکنند بزرگان شان واقعا مسلمان و مدافع اسلام اصیل هستند به مرور با دیدن زنان و دختران رنگ وارنگ و آزادی های اجتماعی نوع امریکایی همانند طالبان مورد قبول امریکا شوند.

>>>   ازین زراعتی هائیکه طی چندین سال فارغ شدند، هیچ خیری دیده نشد. بگذارین تا یک چند تن مجاهد را تربیه کنن

>>>   مهم نیست.
دوباره لیسه زراعت میشود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است