سویس برای دارایی‌های افغانستان شرط گذاشت
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۹    ۱۴۰۱/۶/۲۶ کد خبر: 171326 منبع: پرینت

شورای فدرال سویس با اظهار اینکه هدف آنها انتقال دارایی‌های توقیف شده افغانستان به بانک مرکزی این کشور است، برای انجام این انتقال شرط گذاشت.
شورای فدرال سویس در توضیح درباره کارکرد صندوق ایجاد شده در بانک تسویه بین‌المللی که قرار است 3.5 میلیارد دلار از دارایی‌های افغانستان به آن منتقل شود، اظهار داشت: این وجوه برای ارتقای ثبات اقتصاد کلان در افغانستان، به عنوان مثال برای پرداخت بدهی این کشور به سازمان‌های بین‌المللی یا واردات برق، استفاده می‌شود.

بیانیه در ادامه می‌افزاید در درازمدت هدف این صندوق انتقال وجوه استفاده نشده به بانک مرکزی افغانستان است، اما این انتقال در صورتی رخ خواهد داد که بانک مرکزی افغانستان بتواند به طور معتبر و قابل راستی‌آزمایی نشان دهد که مستقل از نفوذ سیاسی (دولت موقت طالبان) است و بتواند اطمینان حاصل کند که کنترل‌های مناسبی را برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعمال کرده است و نیازسنجی‌های خارجی و سازوکارهای نظارتی مناسبی را ایجاد کرده است.
این در حالی است که بانک مرکزی افغانستان با تأکید بر استقلال خود به عنوان یک نهاد مالی، تصریح می‌کند این بانک برمبنای قوانین و مقررات نافذه و معیارهای پذیرفته شده جهانی فعالیت‌های خویش را به پیش می‌برد و به تعهدات جهانی خود به ویژه در عرصه مبارزه با پولشویی و تأمین مالی گروه‌های جنایتکار پایبند است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شورای سویس
دارایی‌های افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   بانک مرکزی افغانستان چگونه مستقل بوده میتواند؟
در دولت قبلی دارایی های این بانک قبل از سقوط دولت،شب هنگام توسط موتر ها به میدان هوایی و از میدان هوایی به امریکا انتقال داده شد.
یکی از کارمندان جدید بانک که قبلاً زورنالست بود و در بانک جدیداً مقرر شده بود،میخواست اعتراض کند، اما توسط یک حمله انتحاری در موتر اش کشته شد.
من تا بحال در دنیا هیچ کشوری را ندیدم که دولت آن بالای بانک مرکزی آن صلاحیت نداشته باشد. بانک مرکزی یک کشور جز دولت یک کشور است و سیستم مالی و اقتصاد این کشور از طریق همین بانک هدایت میشود

>>>   چرندیاتیست که غربی ها به زبان می آورند که( بانگ مرکزی از زیر سلطه طالبان آزاد باشد) این چه مضخرفاتی است. بلی یکعده غربی معاب ها باور می کنند. ‌بعدا غرب به نفع پروژه طالبانیسم خویش پیش می رود.

>>>   در ترکیب هیات رهبری بانک مرکزی سه تروریست تحت تعقیب انترپول قرار دارد .
ماهانه ۴۰ ملیون دالر به بانک مرکزی می آید کجا میرود؟؟؟؟؟

>>>   باکشیدن پول های تضمین معاملاتی که تمام
انتقالات و لیتر آف کریدت های بخش خصوصی به اعتبار آن انجام میشود.
مسلمآ اعتبار بانکی و مالی افغانستان
نزد فدرال ریظرف امریکا صفر میشود.
اگر تجارت سکتور خصوصی بی اعتبار شود
افلاس و شکست اقتصاد افغانسنان حتمی
میشود
ایا امریکا و دیگر بانک های( کورس پاندینگ coressponding از حساب و
جیب خود معاملات و اردر هارا اجرا میتوانند مسلما که نی نی .
یک افغانستان فقیر و ورشکست.خواهد بود. دیگران اگر توجه ندارند و یا نمیکنند اقای ( انوارالحق احدی )
که دانش بانکی و مالی دارند باید متوجه
شود
م.ش.کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است