اجناسی که خیلی گران فروخته شد بر ما
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۴۸    ۱۴۰۱/۶/۲۶ کد خبر: 171329 منبع: پرینت

در این دودهه‌ی پسین، بسیار چیزها به مردم ما گران فروخته شد، ولی شاید گران‌ترین این اجناس موجوداتی به‌عنوان پروفیسور و دکتر بودند که تحت عنوان متخصص و تکنوکرات از خارجه آمدند و نهادهای مهم دولتی را قبضه کردند. اما این‌ها هنری جز فساد و علم و حکمتی غیر از بد اخلاقی و با معذرت بعضاً زنبارگی و انواع فساد دیگر نداشتند. سرانجام فساد و رذالت‌های این جماعت کشور را در کام کسانی داد که از دولت‌داری الفبایش را هم بلد نیستند.

انورالحق احدی، دادفر سپنتا، عمر زاخیلوال، داود مرادیان، وحید عمر، حمدالله محب، حاکم بلا منازع افغانستان جناب زلمی خان خلیل‌زاد، اشرف غنی و چندین نوچه کگ دیگر از این قماش بودند. این‌ها بودند که افغانستان را بیشتر از هر دشمنی تخریب کردند و بدتر از هر مهاجم و متجاوزی به کام ویرانی و تباهی فرستادند. این‌ها هم مال مردم را خوردند و هم جان ده‌ها هزار فرزند جوان مردم را در جنگ‌های بی معنا و بی حاصل گرفتند و هم فقر و بی نوایی می شود گفت مطلق را بر این جامعه و مردم تحمیل کردند.

بلی گران‌ترین اشیا و اجناسی که به مردم ما فروخته شدند همین تولیدات کارخانه‌‌های دانشگاهی غرب سرمایه‌داری بودند که تحت عنوان پروفیسور و دکتر شناخته می‌شوند. این‌ها موجودات ماشینی تهی از هرنوع احساس و علم و عاطفه و ننگ و شرم و اخلاق و ارزش‌های انسانی و حتا حیوانی بودند. کاری را که این‌ها در حق مردم افغانستان کردند و روا داشتند، یقین داریم که اگر به بدترین دشمنان مردم سپرده می‌شد مرتکب آن نمی‌شدند. این‌ها بودند که امروز مردم این‌گونه گیرمانده اند و این‌سان بیچاره و مجبور شده اند مجبورانی که ناگزیر اند فرزندان دلبندشان را در بدل پنج الی ده هزار افغانی بفروشند. ای لعنت به این پشه‌های که فقط روی کثافت می‌نشستند و می نشینند.

صفرمحمد مظفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کارخانه‌‌های دانشگاهی
دودهه‌ی پسین
نظرات بینندگان:

>>>   واقعا تحلیل درست بخصوص مخترع متقلب تاریخ داکتر زلمی ذلیل زاد و مغز متنفر دنیا داکتر اشرف غنی

>>>   خوب ، حالا چه؟؟؟؟
راه حل باید پیوست به انتقاد مطرح شود.

>>>   هی،هی صفر جان!
از خودی ره چیز نمی گی!
مگر خلیلی و محقق چور نکردند؟
شهرک ها و قصر ها برای خود ساختند.
شهرک حاجی نبی را کی ساخت؟

همه از سرک تا پچک،چه در دولت بودند و چه در پارلمان،چه از غرب آمدگی ها بودند و چه در شرق بودهگی ها.چه پشتون بودند و چه تاجک و چه هزاره.چه مجاهد بودند و چه غیر مجاهد.
این رهبران همه در فساد و چور و چپاول دست داشتند و حالا هم به خارج فرار کردند و منتظر یک معجزه هستند.
اما من برایتان میگویم که منتظر معجزه نباشید.
کم از کم چهار و با هشت سال دوره ریاست جمهوری جو بایدن. بعد از آن باز چهار سال و یا هشت سال دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ.
اینها دو رهبر امریکا بودند که از خروج قوای امریکا از افغانستان پشتیبانی کردند
در مجموع بعد ازین شانزده سال هم،از نادرات است که کدام رییس جمهور جدید امریکا به افغانستان بار دیگر لشکر کشی کند.
امریکا در طول تاریخ کوشش کرده است که اگر در جایی پا گذاشت،از آنجا دیگر بیرون نشود و اگر در اثر مقاومت مجبور به بیرون شد،در آنجا دگر قدم نخواهد گذاشت.
نمونه اش:ویتنام.لبنان. ایتیو پیا.

>>>   دبرادر عزیز!
تحلیل ونوشته شما بسیار دقیق،بجا وحقیقت روشن است،واقعاً ما اله دست همچو اشخاص وافراد گشتیم وامروز اگر ارحق نگذریم نیمی ازبدبختی ورنجی که به ان گرفتاریم حاصل عمل کرد همین خاینین لقب دار است،چون اینان برعلاوه تغیر فرهنگ خویش ازنگاه انسانی وجدانی وشرافت هم تغیر کرده۔
این تحصیل کرده های بیتحصیل جز اندوختن پول ودزدی کدام مفکوره انسانی دیگری درسر نداشتند۔

>>>   محقق خلیلی مراد وامثالهم که از یادت رفته

>>>   کاملا درست وعین واقعیت را بیان کرده اید ، سلامت باشید
مسعود

>>>   دقیقا درد همه مردم کشور را بیان کرده اید.

>>>   از زلمی خلیل‌زاد غلامی رذل تر و بیشرف تر در دنیا نیست. او مرزهای بیشرفی را جابجا کرد و نصابی جدید از خود به یادگار گذاشت. عقب سر او بچه خری موسوم به "دوم مغز متفکر جهان!!!!!!" قرار دارد. از اشرف غنی دزدتر و دروغگوتر و گنده گوزتر دیده اید؟ گپ های مزخرف او را باید در کتابها منتشر کنند و منحیث کتاب فکاهه بفروشند تا مردم بخوانند و بخندند و قدری خوش شوند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است